iPhone 14 Pro vs 15 Pro: ось наскільки хорошим має бути новий телефон Apple

UPG

Незважаючи на те, що офіційні анонси ще не відбулися, нові моделі iPhone поточного року викликають величезний інтерес. З цієї причини ми пильно стежимо за чутками і витоками, щоб представити попереднє порівняння між передбачуваними iPhone 15 Pro і вже існуючою моделлю iPhone 14 Pro.

Примітка: Це порівняння спрямоване на надання вам огляду того, що можна очікувати від iPhone 15 Pro, і чи варто оновлюватися з попередньої моделі на новий пристрій від Apple. Ґрунтуючись на надійних чутках, ми представляємо технічні характеристики і відмінності між iPhone 14 Pro і передбачуваним iPhone 15 Pro.

Дизайн: Примітний зовнішній вигляд із нововведеннями в управлінні

Дотримуючись останніх трендів у дизайні передньої частини iPhone, Apple внесла значні зміни в моделі Pro серії з випуском iPhone 14. Однією з ключових особливостей стало усунення виїмки на користь інноваційного дизайну фронтальної камери. Замість виїмки з’явився динамічний острів – ділянка для камери, виконана у вигляді плоскої пластини на верхній частині смартфона. Цей новаторський елемент вбудований в поліровану раму з нержавіючої сталі, що облямовує його. Ззаду, задня панель прикрашена матовим склом і характерною модульною камерою з трьома об’єктивами.

Поточні чутки натякають, що подібний дизайн значною мірою збережеться і для iPhone 15 Pro. Проте, при уважному порівнянні iPhone 14 Pro і iPhone 15 Pro можна виявити кілька відмінностей.

Передня панель, можливо, матиме ще більш тонкі рамки навколо екрана, надаючи максимальне відчуття повноцінного відображення. За внутрішньою інформацією, Apple має намір використовувати титан для нової рамки. Цей матеріал також використовується в Apple Watch Ultra, щоб забезпечити підвищену міцність.

Новий дизайн рамки, злегка заокруглений спільно зі склом на задній панелі, імовірно створить комфортніше відчуття під час тримання в руці, а також трохи знизить загальну вагу пристрою. Загалом, габарити і вага iPhone 15 Pro, ймовірно, залишатимуться на рівні поточної моделі Pro: 147,5 x 71,5 x 7,85 мм (iPhone 14 Pro).

Цікава зміна, яку, як кажуть, Apple планує внести, стосується кнопок. Як заміна стандартному перемикачу режимів, розташованому над кнопками регулювання гучності на iPhone 14 Pro, вводиться нова багатофункціональна кнопка. Цей новий елемент не тільки дасть змогу перемикатися в режим вібрації, а й надасть можливість налаштування під різні функції, як-от активація камери або швидких команд.

Якщо зміни, заплановані в рамках випуску лінійки iPhone 15, будуть здійснені, то на першому місці в обговореннях, ймовірно, опиняться нові матеріали і функціональна кнопка в майбутньому iPhone. Незважаючи на те, що дизайн iPhone 14 Pro на вигляд залишиться практично таким самим, нові фактори, імовірно, будуть великою мірою обговорюваними, включно з різноманітністю нових кольорів для iPhone 15.

Екран: Чи відповідає iPhone 15 Pro стандартам?

Згідно з інформацією від інсайдерів, істотних змін у дисплеї iPhone 15 Pro очікувати не варто. Судячи з усього, як у випадку з iPhone 14 Pro, так і з iPhone 15 Pro, буде використовуватися “Super Retina XDR-дисплей” з діагоналлю 6,1 дюйма, що ґрунтується на OLED-технології і має частоту оновлення 120 Гц.

Це, безумовно, хороші новини: наш огляд iPhone 14 Pro показав, що його дисплей вражає. Він здатний відтворювати контент яскраво і, за необхідності, забезпечувати високу яскравість для оптимальної читабельності.

Якщо додати до цих характеристик більш тонкі рамки порівняно з попередньою моделлю, Apple продовжуватиме радувати власників iPhone 15 Pro. Поліпшення у вигляді вузьких рамок дисплея, ймовірно, буде швидше косметичним оновленням. З урахуванням поточної інформації, можна сказати, що iPhone 14 Pro і iPhone 15 Pro перебувають на одній високій планці.

Порівняння камер: iPhone 15 Pro проти 14 Pro

Apple завжди приділяє особливу увагу камерному обладнанню в моделях Pro для iPhone, і iPhone 15 Pro не стане винятком. Очікується, що новий iPhone 15 Pro також отримає поліпшену камеру, однак відмінності між ним і попередньою моделлю iPhone 14 Pro, можливо, будуть не настільки значними. У той же час, стверджується, що більші зміни в області камери можуть бути очікуваними для моделі iPhone 15 Pro Max.

Наразі відомо, що камера iPhone 15 Pro включатиме такі компоненти, аналогічні тим, що були в попередній моделі:

  • Основна камера 48 МП (ширококутна) з діафрагмою f/1,78.
  • 12-мегапіксельна надширококутна камера з полем зору 120 градусів і діафрагмою f/2.2.
  • 12-мегапіксельна телекамера з 3-кратним оптичним зумом і діафрагмою f/2.8.

Згідно з витоками і аналітичними даними, основна камера iPhone 15 Pro може бути поліпшена за рахунок використання сенсора більшого розміру від компанії Sony. Це дасть змогу датчику збирати більше світла, що позитивно позначиться на якості зйомки в умовах низької освітленості.

Однак остаточне порівняння і оцінка відмінностей між камерами iPhone 15 Pro і iPhone 14 Pro буде можлива тільки після проведення відповідних тестів. Крім апаратних характеристик, важливу роль відіграватимуть програмне забезпечення і новий чипсет. Apple, можливо, внесе додаткові налаштування для досягнення найкращих результатів.

Щодо передньої камери, на даний момент немає інформації про будь-які зміни. Вона залишиться з роздільною здатністю 12 МП і автофокусом для швидкого фокусування. Датчики розпізнавання облич Face ID також будуть розміщені в поглибленні.

Підсумковий висновок про те, наскільки значними будуть поліпшення в області камер, буде можливий лише після офіційного анонсу пристроїв. Камера, ймовірно, не буде єдиною підставою для переходу з iPhone 14 Pro на його наступника цього року. Тим, хто прагне до серйозних інновацій, можливо, варто звернути увагу на модель iPhone 15 Pro Max.

Продуктивність: Очікуваний чіп з несподівано великою потужністю?

В iPhone 14 Pro, Apple скористалася потужним мобільним чипсетом A16 Bionic, який вважається найбільш продуктивним для пристроїв iPhone на поточний момент. Він забезпечений 6 ГБ оперативної пам’яті.

Згідно з експертними думками і доступною інформацією, наступний iPhone, ймовірно, буде оснащений чипсетом A17 Bionic. Найбільш вражаючим аспектом є очікуваний стрибок продуктивності, який дозволить iPhone 15 Pro демонструвати значно вищу продуктивність. Виходячи з витоків результатів тестів, можна припустити поліпшення продуктивності процесора на близько 30 відсотків і графічного процесора на 40 відсотків.

З урахуванням більш ефективного 3-нм виробничого процесу A17 Bionic, очікується, що пристрій забезпечить більш значну обчислювальну потужність і тривалість роботи від батареї. Крім того, існують чутки про можливе збільшення обсягу оперативної пам’яті з 6 ГБ до 8 ГБ.

Ті, хто шукає високу обчислювальну потужність, можуть очікувати значного оновлення з iPhone 15 Pro. Однак, навіть без безпосереднього порівняння між iPhone 14 Pro та iPhone 15 Pro, слід зазначити, що обидва пристрої забезпечать максимальну продуктивність у повсякденному використанні та під час роботи з вимогливими додатками впродовж 2023 та 2024 років. Функція Power Plus наступного покоління може проявитися особливо в екстремальних сценаріях, як-от рендеринг графіки або під час багатозадачності.

Час автономної роботи: більше витривалості та USB-C?

Ще один аспект, який свідчить на користь наступного покоління iPhone, – це поліпшена ефективність. Якщо ви прагнете отримати додатковий час роботи від свого iPhone, то, можливо, наступна модель варта вашої уваги. У зв’язку з цим з’явилися цікаві витоки інформації про батарею пристроїв iPhone 15-ї серії:

В iPhone 14 Pro акумулятор об’ємом 3200 мАг. Однак розробники очікують, що iPhone 15 Pro отримає оновлений акумулятор ємністю близько 3650 мАг. Таке збільшення ємності батареї, у поєднанні з більш ефективним чипсетом, має значно подовжити час автономної роботи пристрою.

Також очікується серйозна зміна в порті зарядки: вся лінійка iPhone 15, ймовірно, буде оснащена портом USB-C замість звичного порту Lightning. Прощання з портом Lightning здається досить імовірним. Таке рішення пов’язане з вимогами Європейського союзу, який наполягає на використанні порту USB-C в електронних пристроях.

Багато пристроїв Apple, такі як iPad і MacBook, вже використовують порт USB-C. Ця уніфікація портів піде на користь тим, хто майже не користується портом Lightning. Однак, якщо у вас є безліч аксесуарів, заснованих на порті Lightning, то iPhone 14 Pro залишиться більш підходящим вибором. Поточна модель Pro як і раніше надає класичний порт Lightning.

Серед інших переваг порту USB-C слід зазначити більш високу максимальну швидкість передачі даних і більш швидку швидкість зарядки. Експерти також стверджують, що Apple прагне збільшити швидкість передачі даних, згідно з повідомленнями порталу 9to5Mac.

Поки неясно, чи буде функція швидкої дротової зарядки Apple перевищувати 20 Вт, максимальну потужність на даний момент. Також залишається неясним, чи буде знято обмеження на використання сторонніми виробниками бездротових зарядних станцій (15 Вт замість 7,5 Вт).

Ціна: iPhone 15 Pro може виявитися дорожчим, ніж iPhone 14 Pro?

Вартість стартових версій iPhone 15 Pro поки залишається невідомою. Проте, на основі експертних оцінок можна припустити, що ціни можуть піднятися. Інсайдери галузі вказують на можливе підвищення вартості в США. Водночас, у рідній країні компанії ціна на iPhone 15-ї серії поки що не змінювалася, хоча в EU Apple вже запропонувала пристрої за вищою рекомендованою роздрібною ціною. Однією з логічних причин для такого підвищення можуть бути інновації та зростання вартості матеріалів.

Нижче представлені можливі початкові ціни, включно з перерахунком у євро (на поточний момент спекулятивні):

iPhone 14 Pro: 999 доларів США і 1299 євро відповідно (поточна рекомендована роздрібна ціна). iPhone 15 Pro: 1099 доларів США і 1299 євро / 1399 євро відповідно. Цінова політика Apple може відрізнятися на різних ринках. Підвищення цін на внутрішньому ринку не обов’язково означає, що аналогічне підвищення відбудеться в інших країнах. Реальна цінова структура для EU та інших регіонів стане відомою тільки після випуску пристроїв.

Підсумки

Судячи з чуток, Apple надихається дизайном iPhone 14 Pro під час розроблення зовнішнього вигляду iPhone 15 Pro, однак робить акцент на більш легкий матеріал для рамки. Кажуть, що найбільш значущою новинкою стане програмована кнопка дії. На відміну від iPhone 14, який має традиційний вібраційний перемикач, нова кнопка дасть більше свободи користувачеві. Щодо дисплея, Apple вирішила зберегти рівень поточної моделі Pro.

Експерти прогнозують значні поліпшення продуктивності процесора та ефективності для iPhone 15 Pro. Цей пристрій покликаний бути потужнішим і довговічнішим порівняно з попередником. Камера меншої моделі iPhone 15 Pro буде оснащена збільшеним основним датчиком, що дасть змогу отримувати якісніші фотографії в умовах низької освітленості. Введення порту USB-C для зарядки може стати суттєвою особливістю, яка відрізнятиме iPhone 15 Pro від iPhone 14 Pro.

iPhone 14 Pro, ймовірно, продовжить залишатися надійним вибором з високою продуктивністю, якісною камерою і хорошою автономністю, які забезпечують задоволення в повсякденному житті. Ті, хто готовий пожертвувати можливістю використання USB-C або додатковим часом роботи акумулятора, можуть знайти вигідні пропозиції для моделі, яка вже вийшла з виробництва.

Найперспективнішим варіантом, здається, є iPhone 15 Pro. З урахуванням зростання популярності USB-C, цей новий роз’єм буде затребуваний. Реальні відмінності стануть більш очевидними тільки після випуску пристроїв. Також важливу роль зіграє рекомендована роздрібна ціна для Німеччини та інших регіонів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я