Ми надамо вам доступ до бюджетних телефонів з відмінною камерою. Зрештою, навіщо витрачати 50000 гривень і більше, якщо існують смартфони з кращою якістю фотографій навіть за половину грошей? Ось як дізнатися, які моделі найкраще підходять з відмінною камерою, але не завдають значної шкоди вашому гаманцю.
Ціни на смартфони з хорошою камерою можуть варіюватися залежно від індивідуальних оцінок. Тому ми представляємо відповідну модель на будь-який бюджет. Однак, варто зазначити, що навіть доступні телефони з хорошою камерою мають свою ціну. Ось чому всі смартфони коштують у ціновому діапазоні до 30000 гривень.
Samsung Galaxy S21 FE 5G – це більш доступна альтернатива флагманським моделям Samsung. Наразі його можна придбати приблизно за 20 000 грн. За цю ціну ви отримаєте недорогий телефон з хорошою камерою, потужним процесором і кращим дисплеєм. В даному випадку ми зосередимося на потрійній камері.
Датчики камери Galaxy S21 FE 5G представлені таким чином: є 12-мегапіксельний ширококутний об’єктив з діафрагмою f/1.8 для стандартних знімків. До нього додано 12-мегапіксельний надширококутний датчик з діафрагмою f/2.2, який забезпечує особливо хороші знімки навколишнього середовища під кутом 123 градуси, що ідеально підходять для пейзажних фотографій. Також є телеоб’єктив на 8 МП з діафрагмою f/1.8 і стабілізатором зображення, що забезпечує потрійний оптичний зум, який ідеально підходить для зйомки об’єктів на великій відстані.
За результатами тестування Samsung Galaxy S21 FE 5G показав відмінні фотографії за допомогою своєї потрійної камери. Особливо вразила нічна фотографія, на якій було видно безліч деталей в умовах низької освітленості. Однак, автофокус із зумом виявив деякі невеликі проблеми. Загалом, камера переконує нас у своїй якості і можна навіть сказати, що вона не поступається “звичайній” Galaxy S21 у цьому аспекті.
Galaxy A54 від 15 000 грн є одним з найкращих смартфонів у середньому ціновому сегменті, а за його успіх також відповідає хороша камера для бюджетного мобільного телефону. Основна камера на 50 мегапікселів має оптичну стабілізацію зображення, високу світлочутливість (f/1.8) і дає змогу робити чіткі знімки з широким динамічним діапазоном за хорошого освітлення. Надширококутний об’єктив на 12 мегапікселів забезпечує чудові пейзажні фотографії, а макрооб’єктив на 5 мегапікселів дає змогу експериментувати зі зйомкою дрібних об’єктів.
Порівняно з Galaxy S21 FE, Galaxy A54 не оснащений телеоб’єктивом і, отже, оптичним зумом, що є звичайною практикою в цьому ціновому діапазоні. Однак ви завжди можете використовувати цифровий зум, щоб наблизити об’єкти.
Привабливі характеристики Galaxy A54, які роблять його одним із найкращих недорогих телефонів із хорошою камерою, пов’язані також із його універсальними якостями. Телефон Samsung забезпечений хорошими характеристиками з усіх боків і пропонує відмінне співвідношення ціни та якості. Серед його сильних сторін можна виділити 6,4-дюймовий дисплей Super AMOLED з частотою 120 Гц, ємний акумулятор на 5000 мАг і привабливий дизайн.
Xiaomi славиться своїми смартфонами з привабливим співвідношенням ціни та якості. Те ж саме можна сказати і про Xiaomi 12T: приблизно за 20 000 грн ви отримуєте справжні технологічні новинки в багатьох сферах. Xiaomi 12T оснащений величезною батареєю на 5000 мАг, чипом MediaTek Dimensity 8100 Ultra і вражаючим 6,67-дюймовим AMOLED-дисплеєм з високою частотою оновлення до 120 Гц.
Однак головною особливістю Xiaomi 12T є його камера. Задня камера пропонує три об’єктиви: надширококутний на 8 мегапікселів, макрос об’єктив на 2 мегапікселі та основний об’єктив з роздільною здатністю 108 МП. Останній, крім усього іншого, забезпечує напрочуд деталізовану нічну зйомку, частково завдяки оптичній стабілізації зображення.
Google вже кілька років поспіль успішно представляє моделі своєї категорії “а”, які є урізаними, доступнішими версіями своїх флагманів, що випускаються лише через кілька місяців після виходу останніх. Однак, завжди приділяється особлива увага камері, яка часто порівнюється з фотографіями та відео на значно дорожчих пристроях, завдяки чудовому програмному забезпеченню Google.
Pixel 7a продовжує цю традицію: за ціну від 22 000 грн ви отримуєте надійний смартфон із тривалим часом автономної роботи та хорошою продуктивністю. Особлива увага приділяється подвійній камері, яка є одним із сильних аспектів телефону Google Pixel 7a. Він оснащений 64-мегапіксельним ширококутним об’єктивом і 13-мегапіксельним надширококутним об’єктивом. У комбінації з фото-штучним інтелектом, ви зможете робити приголомшливі знімки за допомогою високоякісних лінз.
Функція “Різкість” компенсує тремтіння обличчя, а “нічний режим” дає змогу чудово бачити об’єкти навіть за умов низької освітленості, тоді як “Real Tone” відображає кольори шкіри так само реалістично, як і в інших смартфонів.
Також відзначаємо особливу функцію “Чарівна гумка”, яка дозволяє ретроспективно видаляти небажаних людей або об’єкти з ваших фотографій. Флагманський чипсет Google Tensor відіграє важливу роль в обробці зображень, забезпечуючи хорошу якість фотографій і чудову обробку фотографій завдяки своїй високій продуктивності.
У нашому огляді iPhone SE 2022 року ми протестували камеру в різних сценаріях і помітили, що портрети та макрозйомка особливо вдалі. У цьому випадку iPhone SE (3-го покоління) не поступається навіть значно дорожчим смартфонам, хоча він знизив можливості зуму та нічної зйомки.
Фронтальна камера також виступає добре. Незважаючи на те, що роздільна здатність лише 7 МП, вона дає змогу робити деталізовані селфі. Якщо ви віддаєте перевагу зніманню відео, ви оціните основну камеру: вона дає змогу знімати відео з максимальною роздільною здатністю 4K зі швидкістю до 60 кадрів за секунду. Це забезпечує чіткість зображення і плавне відображення рухів, що особливо важливо для динамічних об’єктів, таких як спортивні сцени.
Xiaomi 13 Lite вражає своїм чудовим співвідношенням ціни та якості – його доступність лише за 18 000 грн робить його особливо привабливим смартфоном із найкращими функціями. Незважаючи на низьку ціну, у нього AMOLED-дисплей з високою роздільною здатністю, що забезпечує плавну частоту оновлення 120 Гц. Задня потрійна камера оснащена 50-мегапіксельним основним сенсором (діафрагма f/1.8), що дає змогу створювати приголомшливі фотографії.
Крім основного датчика високої роздільної здатності, Xiaomi 13 Lite також оснащений 8-мегапіксельним надширококутним об’єктивом (діафрагма f/2.2) і 2-мегапіксельним макро-об’єктивом (діафрагма f/2.4). Додаткові два датчики також хороші, але вони мають деякі обмеження при недостатньому освітленні і фіксують менше деталей. Загалом, вони покращують можливості камери, але є деякі недоліки.
Трохи прикро, що можливості відео на смартфоні Xiaomi виявилися не такими вражаючими. Не варто шукати роздільну здатність 8K, оскільки доступна тільки роздільна здатність 4K з обмеженням швидкості до 30 кадрів за секунду.
Проте, Xiaomi 13 Lite залишається відмінним вибором в інших аспектах. Він оснащений потужним процесором Snapdragon 7 Gen 1, який добре справляється навіть із 3D-іграми. Акумулятор ємністю 4500 мАг забезпечує тривалий час автономної роботи і підтримує функцію швидкого заряджання 67 Вт, що дає змогу повністю зарядити його всього за 40 хвилин. Великий плюс – у комплекті йде блок живлення потужністю 67 Вт.
Redmi Note 12 Pro 12 000 грн представляє приємне оновлення камери порівняно з попередньою моделлю. Максимальна роздільна здатність основного об’єктива впала з 108 МП до 50 МП, однак натомість ви отримуєте пікселі більшого розміру, що забезпечує більшу світлочутливість, менший рівень шуму зображення і, як правило, кращу якість фотографій. Використовується кращий датчик зображення Sony IMX766, який є одним із найкращих у цьому ціновому діапазоні.
Крім того, на відміну від Redmi Note 11 Pro, основний об’єктив тепер оснащений оптичною стабілізацією зображення (OIS). Це не тільки зменшує ймовірність отримання розмитих знімків, а й покращує якість зображення, дозволяючи знімати з трохи більшою витримкою. Також доступні відеоролики 4K зі швидкістю 30 кадрів за секунду та кліпи 1080p зі швидкістю до 120 кадрів за секунду, що дає змогу створювати сповільнені ефекти.
8-мегапіксельний надширококутний об’єктив (f/2.2) надає лише незначно більший кут огляду порівняно з попередньою моделлю, а 2-мегапіксельний макрооб’єктив (f/2.4) не отримав істотних поліпшень. Те ж саме можна сказати і про 16-мегапіксельну фронтальну камеру.
Xiaomi Redmi Note 12 Pro не тільки пропонує одну з найкращих камер для бюджетних мобільних телефонів, але також має безліч інших переваг. Наприклад, його привабливий дизайн трохи нагадує iPhone від Apple. Дисплей 6,67 дюйма на основі технології OLED з частотою оновлення 120 Гц забезпечує відмінну візуалізацію. У комплект обладнання також входять акумулятор ємністю 5000 мАг, надшвидка зарядка потужністю 67 Вт і потужний процесор середнього класу MediaTek Dimensity 1080.
Ті, хто орієнтується лише на кількість мегапікселів у новому телефоні, можуть бути розчаровані. Насправді, більше мегапікселів не завжди означає кращу якість зображення. Це пов’язано з тим, що мегапікселі визначають лише кількість пікселів, які може вмістити сенсор камери. Якщо сенсор і пікселі занадто маленькі, вони не зможуть правильно вловлювати світло і зображення буде з шумами.
То що робить хорошу камеру в мобільному телефоні? Важливо звернути увагу на f-бал. Він показує, наскільки широко відкрита діафрагма камери. Ширша діафрагма (низький f-бал) дає змогу пропускати більше світла, що призводить до чіткіших знімків. Значення нижче f/2.0, як правило, достатні для основної камери телефону. У телеоб’єктивів, що використовуються в телефонах, значення часто вищі.
Крім f-балу, варто звернути увагу на встановлені об’єктиви. Хороший смартфон повинен пропонувати, наприклад, надширококутний або телеоб’єктив. Перший надає широке поле зору для пейзажних або групових фотографій, а другий дає змогу оптично збільшувати масштаб без втрат якості. Цифровий зум, навпаки, може погіршити якість зображення.
Для поліпшення якості фотографій виробники смартфонів часто застосовують програмні корекції. Наприклад, цифровий стабілізатор зображення дає змогу робити чіткі знімки навіть у рухомих умовах, особливо в телеоб’єктиві. Таким чином, немає необхідності використовувати штатив для збільшених знімків.
Давайте коротко розглянемо основні особливості наших доступних телефонів з хорошою камерою: якщо ви віддаєте перевагу всесвіту Apple і вже маєте інші продукти цієї компанії, наприклад, iPad, то вам варто звернути увагу на iPhone SE (2022 р.). Незважаючи на невелику роздільну здатність 12 МП, на практиці камера демонструє хороші результати. Крім того, Galaxy S21 FE також може бути чудовим вибором, особливо завдяки оптичному потрійному зуму.
Нова Galaxy A54, на жаль, не пропонує такої функції. Але камера середнього класу також може бути привабливою. Цей бюджетний смартфон Samsung також вирізняється хорошим набором характеристик і чудовим співвідношенням ціни та якості. Також варто звернути увагу на Google Pixel 7a, який, крім флагманського чипсета, вражає своїми видатними фотографіями в нашому порівнянні доступних телефонів з хорошою камерою.
Xiaomi 12T з камерою на 108 МП пропонує роздільну здатність, яку важко перевершити в цьому ціновому сегменті. Він схожий з Redmi Note 12 Pro, який також являє собою неймовірно доступний варіант. Xiaomi 13 Lite, незважаючи на те, що має ту саму роздільну здатність, показує ще більш вражаючі результати, завдяки потужному чипсету, що працює з підтримкою штучного інтелекту.
Апеляційний суд США по округу Колумбія відмовився прийняти клопотання TikTok про тимчасове призупинення чи скасування…
Компанія Activision спільно з Treyarch оголосили про тимчасове надання безкоштовного доступу до багатокористувацької гри Call…
У світі, де технологічні гіганти щорічно випускають десятки нових смартфонів, Google готує до виходу Pixel…
WhatsApp тестує нову функцію набору номера для iPhone, яка дасть змогу користувачам телефонувати людям, яких…
Користувачам старих смартфонів, зокрема iPhone 7 і 7 Plus, загрожує втрата доступу до WhatsApp. Розробники…
Компанія Poco готується здивувати ринок своїм новим смартфоном Poco X7 Pro, який обіцяє стати одним…