ІТ-експерт дав кілька практичних порад, як знизити шкоду для смартфона у спекотну погоду.
Унаслідок впливу високих температур на смартфони та інші гаджети знижується ємність акумуляторів, а як наслідок – скорочується їхній термін служби.
“Якщо ваш гаджет уже нагрівся (наприклад, в автомобілі, на пляжі), то перш ніж ставити на зарядку, необхідно потримати його за кімнатної температури, трохи охолодити. Йдеться про природне охолодження, а не про поміщення апарата в холодильник. І тільки після цього підключати шнур живлення”, – заявив експерт.
У спеку також варто відмовитися від бездротових пристроїв зарядки: вони в принципі більшою мірою нагрівають смартфони. Тож, якщо температура в приміщенні, де йде підзарядка, вища за 27°, краще скористатися традиційним шнуром.
“Небезпеку для гаджетів становлять також прямі сонячні промені: висока температура і перегрів можуть пошкодити OLED-екран і навіть цілісність корпусу. При температурі в 60° достатньо пари хвилин, щоб призвести до незворотних змін в екрані смартфона. А така температура цілком досяжна, якщо ви, наприклад, випадково залишите телефон на приладовій панелі автомобіля”, – пояснив Магомедов.
Від занадто щільних чохлів – із силікону або спітнілої тканини – у спеку теж варто відмовитися, щоб не перешкоджати нормальній циркуляції повітря і природному охолодженню, рекомендував фахівець.