Ми хочемо отримати максимум від смартфонів, завантажуючи десятки начебто корисних додатків, знімаючи на камеру все підряд та надсилаючи мільйони повідомлень. Це може призвести до лагів. Їх можна уникнути, якщо дотримуватися кількох правил. The Village Україна дає п’ять порад, які подовжать життя смартфонів.
I iOS, і Android не працюють нормально, якщо смартфон переповнений файлами. Стежте за тим, щоб залишалося не менше ніж 10% від первинного об’єму внутрішньої пам’яті. Наприклад, у iPhone X з 62 гігабайтами пам’яті має бути вільних 6-10 гігабайтів.
Перший спосіб: робити бекап у хмарні сервіси на кшталт Google Фото. Головне – заливати файли у звичайному, а не початковому розмірі (це можна налаштувати). Так у вас не стиснуться фото до 16 мегапікселів, а місце у хмарному сервісі безлімітне та безкоштовне.
Другий спосіб: чистити кеш додатків. Найбільше кешу займають Instagram, Facebook, Twitter тощо. Коли ми дивимося фото друзів чи гортаємо смішні картинки, усі дані залишаються в смартфоні. Якщо у вас Android, у налаштуваннях знайдіть «Додатки» та натисніть «Очистити кеш». В iOS так не вийде, треба періодично видаляти додаток і встановлювати його знову.
Продивіться додатки і спитайте себе, як давно ви їх запускали. Позбувайтеся бажання говорити собі «Не зараз, це мені точно знадобиться». Зазвичай це не так.
Оновлені додатки мають менше проблем і краще оптимізовані, як і операційні системи. Регулярно оновлюйте їх, щоб смартфон працював швидше чи хоча б довше тримав заряд.
iOS із кожним апдейтом видаляє сміття із системи на кшталт звітів про помилки та іншу неактуальну аналітику. Не бійтесь оновлень, тим паче, зараз оновлення можна вмикати на фоновий режим.
Режим енергозбереження сповільнює смартфон у 2-2,5 раза. І якщо він увімкнений постійно, то ви користуєтеся дуже обмеженою версію того, що в нього вклали інженери. Вмикайте його, лише якщо вам треба робити з телефоном щось важливе, а заряд добігає кінця.
Деякі проблеми вирішує перезавантаження. Перезавантажуйте смартфон раз на тиждень: тоді вимикаються фонові процеси, які зменшують його продуктивність.
Робіть це, якщо вашому смартфону більше року. Якщо у вас iOS – почекайте, доки йому виповниться два. Перед скиданням бекапніть необхідне. А після цього не полінуйтеся налаштувати смартфон ще раз.
Так ви позбавите техніку глибинного сміття.
2020 рік був справжнім проривом для Apple. Вийшов iPhone 12, і це не просто черговий…
Відомий технологічний гігант Apple планує кардинально змінити ринок мобільних і комп'ютерних пристроїв за допомогою своєї…
У мережі з'явився перший рендер довгоочікуваного Turbo-смартфона REDMI наступного покоління. Що ще відомо Прем'єра REDMI…
Відомий інсайдер під ніком Sondesix розкрив в X (раніше Twitter) точну дату проведення масштабної презентації…
iPhone 16 Pro Max заслужено називають найбільшим і найдовговічнішим iPhone за всю історію бренду. Крім…
Черговою новинкою Xiaomi став кишеньковий перекладач Mijia Dictionary Pen C1 у формі ручки для письма.…