Смартфони

Топ-5 неочевидних причин, чому вашому смартфону потрібен потужний процесор

Share
Час читання: 3 хв.

Багато людей помилково вважають, що потужний процесор у смартфоні потрібен виключно мобільним геймерам, а всім іншим вистачить продуктивності пристрою за 10-15 тисяч рублів. Якщо ви не з тих, хто цінує швидкодію системи, то з цим твердженням можна погодитися частково або навіть повністю. Однак високий рівень продуктивності, що забезпечує плавну роботу інтерфейсу і дає змогу грати на максималках, – далеко не єдина причина, яка змушує купити телефон з хорошим процесором.

Роздільна здатність екрана телефону

Від вибору процесора багато в чому залежить те, яку роздільну здатність отримає дисплей телефону. Чим потужнішим є залізо, тим більше інформації мобільний пристрій зможе виводити на екран. А чим вища роздільна здатність, тим чіткіша картинка.

На щастя, сьогодні навіть слабкі процесори вміють виводити на екран зображення з роздільною здатністю FullHD, чого більшості користувачів буде достатньо. Однак, якщо ви вирішите знайти девайс із вищим показником щільності пікселів, то зустрінете виключно потужні смартфони.

Швидкість передачі даних

На відміну від рішень початкового рівня, потужні мобільні процесори пропонують поліпшені стандарти бездротового зв’язку. Наприклад, Helio G25, встановлений у дешевих смартфонах, забезпечує швидкість скачування до 300 Мбіт/с, а флагманський процесор Snapdragon 8 Gen 2 – до 10 000 Мбіт/с.

Звісно, висока швидкість передачі даних часто буває надлишковою. Але актуальні стандарти LTE, Wi-Fi, Bluetooth і GPS, крім іншого, здатні запропонувати більш стабільну роботу. Тому на смартфонах з потужним залізом швидше і точніше визначається місце розташування, сигнал Wi-Fi вловлюється навіть на поважній відстані від роутера, а під’єднані до пристрою бездротові навушники рідше вимикаються і краще розкриваються за рахунок просунутих кодеків Bluetooth.

Якість фото та відео на телефоні

Найкращі процесори для телефону роблять фото з вищою роздільною здатністю, а їхній нейронний модуль якісніше обробляє зображення. На пристроях з одним і тим самим сенсором і різними чипсетами якість картинки може відрізнятися кардинально. Про це я розповідав в інструкції, як правильно вибрати смартфон з хорошою камерою.

На смартфоні зі слабким процесором ви навряд чи знайдете нічний режим і вже тим паче не зможете налаштувати його автоматичне ввімкнення. Також подібний пристрій з високою часткою ймовірності буде позбавлений електронної стабілізації відео. І це я ще не сказав про швидкість зйомки і додаткові функції, які пропонує продуктивний смартфон.

Корисні функції смартфона

Оболонка слабких пристроїв позбавлена багатьох корисних опцій, оскільки для їх реалізації потрібен потужний процесор. Яскравим тому свідченням є приклади з мого тексту про функції дорогих смартфонів Xiaomi. На відміну від дешевих моделей, вони пропонують:

  • супершпалери MIUI;
  • стежить автофокус і запис відео в HDR10+;
  • опції для поліпшення зображення за допомогою ШІ (MEMC та інші).

Щось схоже ви помітите і на смартфонах інших марок. Виробник радий би додати функцію поліпшення картинки під час перегляду відео з низькою роздільною здатністю в дешевий апарат, але слабке залізо не дає змоги це зробити.

Чому гріється телефон

Багато власників слабких пристроїв скаржаться на те, що в них сильно гріється телефон. Причому це відбувається не тільки в іграх, а й під час виконання базових завдань на кшталт спілкування в месенджері або перегляду відео. А найчастішою причиною виникнення проблеми стає слабкий процесор.

Низький рівень продуктивності таких чипів доповнюється старим техпроцесом. Так, якщо Helio G25 виконаний за нормою 12 нм, то Snapdragon 8 Gen 2 має транзистори з довжиною каналу 4 нм. Що менше це значення, то холоднішим за інших рівних умов буде процесор. Виняток – чипи Snapdragon 888 і Snapdragon 8 Gen 1, які гріються, незважаючи на техпроцес.

Як би там не було, набагато частіше девайс на хорошому процесорі менше гріється під час виконання базових завдань, ніж пристрій на слабкому. А іноді, як у випадку з Samsung Galaxy S23 Ultra, який несподівано став одним із лідерів рейтингу автономності смартфонів 2023 року, актуальний техпроцес дає змогу смартфону довше працювати від одного заряду. Щоправда, це складно назвати усталеною тенденцією.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    iOS 18.2 розширює можливості Camera Control з новими функціями

    Функція управління камерою в iPhone 16 спочатку отримала неоднозначні відгуки. Однак з виходом iOS 18.2…

    19.12.2024

    Новий смартфон HMD з чіпом Snapdragon та камерою 108 Мп: перші подробиці

    Інсайдер під ніком smashx_60 опублікував у соцмережі X докладний звіт про неанонсований смартфон HMD під…

    19.12.2024

    Ціна в $700 не стала на заваді успішному старту продажів PlayStation 5 Pro

    Незважаючи на високу ціну в 700 доларів, PlayStation 5 Pro демонструє успішний старт продажів. У…

    19.12.2024

    Новий аксесуар для гаджетів Apple дозволить працювати без зарядки до 10 років

    Компанія Elevation Lab анонсувала запуск TimeCapsule, унікального і простого рішення для продовження часу роботи Apple…

    19.12.2024

    LG представила прозорий OLED-телевізор вартістю $60 000

    77-дюймовий прозорий телевізор Signature OLED T від LG, представлений на виставці CES 2024, надійшов у…

    19.12.2024

    Apple відклала випуск “розумних” окулярів AR на 3-5 років

    Аналітик заявив, що Apple, ймовірно, не зможе представити свої "розумні" окуляри AR протягом найближчих 3-5…

    19.12.2024