Компанія OnePlus запустила в продаж нову модель смартфона OnePlus Nord 3 рівно через рік після Nord 2T. В останньому пристрої серії Nord реалізовано кілька великих оновлень, включно з продуктивнішим процесором, вищою частотою оновлення екрана і акумулятором більшої ємності. Багато користувачів OnePlus Nord 2T можуть задаватися питанням: чи варто їм переходити на Nord 3? Насправді існує 6 основних відмінностей або, точніше, шість причин, за якими можна сміливо оновлювати попередню версію гаджета.
Таблиця основних відмінностей
1. Більш плавний дисплей Super Fluid AMOLED з частотою 120 Гц
Торішня модель OnePlus Nord 2T оснащена AMOLED-дисплеєм з частотою оновлення 90 Гц. Nord 3 отримав більш просунуту версію екрану Super Fluid AMOLED з частотою оновлення 120 Гц. Крім того, тепер апарат підтримує динамічну частоту оновлення, здатну перемикатися між 40 Гц і 120 Гц залежно від відтвореного контенту. Поряд з цим, дисплей Nord 3 підтримує HDR10+, Netflix HDR і Amazon Prime Video HDR. Дисплей Nord 3 дещо більший за розміром, ніж у попередника – з діагоналлю 6,74 дюйма, що забезпечує більш приємний перегляд.
2. Більш швидкий чипсет MediaTek Dimensity 9000
В основі апаратної частини OnePlus Nord 3 лежить чипсет MediaTek Dimensity 9000. Хоча чипсет трохи старший, ніж SoC Dimensity 1300, на якій працює Nord 2T, він ефективніший, оскільки заснований на 4-нм техпроцесі. Результати синтетичних тестів чипсета Nord 3 показали, що цей смартфон має вищу продуктивність центрального та графічного процесорів. Саме тому смартфон здатний запускати графічно складні ігри краще, ніж Nord 2T.
3. Варіант із більшим обсягом оперативної пам’яті 16 ГБ
OnePlus Nord 3 отримав варіант комплектації зі збільшеним об’ємом ОЗП 16 ГБ порівняно з варіантом ОЗП об’ємом 12 ГБ у Nord 2T. Цілком природно, що варіант із 16 ГБ ОЗП пропонує користувачеві кращі можливості багатозадачності та поліпшену продуктивність порівняно з попередником – Nord 2T. Варто також зазначити, що Nord 3 – перший смартфон серії Nord з оперативною пам’яттю до 16 ГБ.
4. Флагманська 50-мегапіксельна камера Sony IMX890
OnePlus використовувала вельми примітний сенсор в основній камері Nord 3, а саме датчик Sony IMX890, який також використовується і в їхній флагманській моделі OnePlus 11. Для порівняння, в Nord 2T використовувався датчик IMX766, відомий своєю високоякісною роботою. Однак датчик IMX890 – це наступний крок у розвитку сенсорів камери. Він має більший розмір 1/1,56″, що дає змогу захоплювати більше світла і, тим самим, створювати якісніші знімки в умовах поганого освітлення.
5. Акумулятор ємністю 5000 мАг
Автономну роботу OnePlus Nord 3 підтримує акумулятор ємністю 5000 мАг, що на 500 мАг помітно більше, ніж у його попередника, Nord 2T. Завдяки акумулятору ємністю 5000 мАг користувачі можуть розраховувати на підвищену автономність, уникаючи випадку зайвий раз використовувати зарядний пристрій.
6. Програмне забезпечення та підтримка оновлень
OnePlus Nord 3 працює під управлінням ОС Android 13 в останній версії призначеного для користувача інтерфейсу OxygenOS 13.1. Це перший смартфон OnePlus, що працює на OxygenOS 13.1. Цей призначений для користувача інтерфейс містить безліч налаштувань і поліпшень, а також низку додаткових функцій, як-от Zen Space і O-Relax.
Поряд з цим, OnePlus обіцяє 3 основних оновлення Android і 4 роки оновлень безпеки. Для порівняння, Nord 2T поставляється з ОС Android 12 і не має настільки тривалої підтримки програмного забезпечення, як Nord 3.
Це були 6 основних причин, які говорять на користь оновлення колишньої ітерації смартфона на нову модель.