Незважаючи на те, що свого часу на ринку з’явилося безліч дешевих смартфонів, щось пішло не так, і більша частина брендів, які заявили про себе, буквально випарувалися. Мабуть, далася взнаки поява на ринку телефонів POCO, яка сильно змінила розстановку сил і в кінцевому підсумку призвела до того, що саме їм була відведена роль мало не головних пристроїв у категорії “топ за свої гроші”. Такий розклад цілком логічний, враховуючи надзвичайно доступні ціни на апарати бренду укупі з гідними характеристиками. Залишилося тільки вибрати відповідну модель – і можна брати.
Часи, коли дешеві смартфони на Android не заслуговували на жодну увагу, давно в минулому. Сьогоднішні апарати з початкового сегмента ринку навіть у базовій конфігурації пропонують надзвичайно цікаве поєднання ціни та технічних можливостей. Взяти хоча б POCO M5s , який при ціні менше 10 тисяч гривень за рядом специфікацій не тільки не поступається якомусь iPhone 12, але навіть перевершує його.
POCO M5s складно назвати типовим бюджетником хоча б тому, що за свої гроші він пропонує набагато більше, ніж можна собі уявити. Поряд з великим AMOLED-екраном , що досить нетипово для пристроїв цього сегмента, апарат має кілька зовсім несподіваних функцій, яких тут ну зовсім не очікуєш побачити:
У продажу представлений широкий вибір різних модифікацій POCO M5s, які відрізняються один від одного кольором, а також обсягом вбудованої та оперативної пам’яті. Шукаєте щось зовсім недороге – беріть версію на 4/64 ГБ. Для користувачів із середньостатистичними запитами є конфігурація 6/128 ГБ. Я рекомендував би купувати саме її, оскільки вона найбільш вигідна. А для тих, хто має максимальні запити, POCO пропонує ультимативну версію на 6/256 ГБ, щоправда, і коштує вона відчутно дорожче.
POCO X5 Pro – смартфон вищого рівня, ніж M5s. Тут і потужніший процесор, і якісніший модуль камери, який взагалі може потягатися з флагманськими камерофонами , і швидша зарядка, і дисплей з високою частотою оновлення, та й дизайн у X5 Pro явно преміальніший. Рубані грані, прямі лінії корпусу та акуратно вписані об’єктиви основної камери роблять смартфон візуально дуже шляхетним, не залишаючи навіть натяку на доступну ціну, за яку ви його купили.
Процесор Snapdragon 778G , яким оснащується POCO X5 Pro, хоч і не флагманський, має досить високу продуктивність. У тесті AnTuTu він набирає понад 500 балів. Такої потужності вистачить і на ігри, і на якісні фото, які навіть у разі не дуже розвинених навичок у фотографа підтягнуті алгоритми постобробки. А електронна стабілізація зображення, присмачена нейромережами, нівелює тряску рук навіть під час запису відео.
Але окрема історія – це AMOLED-екран POCO X5 Pro . Він не тільки має високу роздільну здатність та режим 120 Гц, але й підтримує широке колірне охоплення. Таким чином, картинка на цьому дисплеї, який, до речі, не має повітряного прошарку між матрицею і захисним склом, буде виглядати краще, ніж на більшості РК-телевізорів. Вам залишиться лише налаштувати його на свій розсуд і вибрати відповідну частоту оновлення.
Може здатись, що розібратися в лінійках смартфонів POCO досить складно. Наприклад, не дуже зрозуміло, чим POCO F5 відрізняється від POCO X5 Pro . Адже за логікою речей останній має бути крутішим, якщо має приставку Pro, що вказує на явну просунутість. Однак F5 навіть у базовій конфігурації пропонує набагато сучаснішу начинку і ширший спектр можливостей. Дивіться самі:
Якщо орієнтуватися лише на продуктивність, то в AnTuTu процесор POCO F5 набирає майже мільйон балів. 4-нм техпроцес робить свою справу, і забезпечує смартфон всебічною підтримкою нейромереж. При фотографуванні вони покращують якість знімків, при роботі з інтерфейсом – підвищують його плавність навіть у режимі 60 Гц, в режимі економії енергії розумно знижують енергоспоживання окремих додатків. Загалом, роблять все те, чого людина б точно не зробила самостійно.
POCO F5 Pro – найбільш просунутий смартфон із нашої сьогоднішньої добірки. Незважаючи на те, що це не флагман, він дуже активно прагне цього звання. Як це зрозуміти, запитаєте? Просто подивіться на його залізо. Апаратну основу смартфона складає процесор Snapdragon 8+ Gen 1 . Тобто це другий за потужністю чіпсет, що відноситься до найвищого сегменту, після нового 8 Gen 2.
Фактично перед нами у всьому покращений POCO F5 зі збереженням його ключових фішок у вигляді класного AMOLED-екрана з частотою оновлення 120 Гц, швидкої зарядки потужністю 67 Вт, камерою на 64 Мп і великою кількістю режимів зйомки, великим акумулятором, який тримає зарядку не менше 2 . При цьому на додаток Pro-модель пропонує просунуте охолодження, збільшений обсяг вбудованої пам’яті до 512 ГБ і підтримку 68 мільярдів кольорів і відтінків.
Погляньте на їх характеристики у порівнянні:
Взагалі на прикладі POCO F5 Pro ми спостерігаємо суто еппловський підхід — використовувати у відносно недорогих апаратах флагманське залізо попередніх поколінь — який показує себе дуже добре. На виході ми отримуємо майже флагманську продуктивність, розширену підтримку нейромереж, високу оптимізацію, швидші оновлення та, само собою, найкращі фотографії завдяки розумній постобробці.
Дизайн POCO F5 Pro , до речі, теж виглядає по-флагманськи. Мені він нагадує топові пристрої Xiaomi: стримане оформлення, посилені боковини з виконанням під кевлар, відсутність кричучих елементів. Але особливо здорово, на мою думку, виглядає саме біла версія. Вона дуже елегантна і якщо і купувати, то тільки її. Причому бажано в топовій конфігурації з об’ємом пам’яті 12/512 ГБ, щоб напевно.
Повідомляється, що компанія Apple готується представити нову модель у своїй наступній лінійці iPhone під назвою…
Любителі Apple з нетерпінням чекають на презентацію iPhone 17, яка, найімовірніше, відбудеться у вересні 2025…
Rogbid SR08 Ultra вирізняється з-поміж аналогів завдяки вбудованому OLED-дисплею, який дає змогу користувачам легко відстежувати…
Згідно з останнім випуском розсилки Марка Гурмана Power On, Apple працює над повністю переробленою Magic…
Згідно з інформацією відомого інсайдера і кореспондента Bloomberg Марка Гурмана, Apple розробляє свій перший складаний…
Відомий інсайдер Джез Корден з Windows Central повідомив про зміну стратегії Microsoft щодо ексклюзивних ігор…