Categories: Смартфони

Правда чи ні? Дві SIM-карти розряджають смартфон швидше

Share
Час читання: 5 хв.

Зараз знайти смартфон з одним слотом для SIM-карти складніше, ніж з двома. Осторонь не залишилися навіть флагмани – мабуть, тільки Apple і Google які все ще не пропонують «двохсімочніки». Популярність таких гаджетів обумовлена ​​їх зручністю і затребуваністю, але існує думка, що з двома SIM-картами смартфони швидше розряджаються. Це було б прикро, особливо якщо друга SIM-карта використовується рідко. Ми вирішили з’ясувати, чи виправдані ці побоювання, і перевірити час автономної роботи з двома і однією SIM-картою в реальних задачах.

Які варіанти використання SIM-карт існують?

Можливість використання двох SIM-карт з’явилася ще до пристроїв з двома SIM-слотами. Приблизно в один час набули широкого поширення дві реалізації: адаптери і програмовані SIM-карти. Для використання адаптерів було необхідно вирізати чіпи з оригінальних SIM-карт, а для програмованих SIM-карт був необхідний програматор, який дозволяв зчитувати дані з операторських карт. Також випускалися рішення, що комбінують обидва рішення для використання в одному телефоні до восьми номерів.

Зчитування SIM-карт програматором стало неможливим після масового переходу операторів на новий стандарт захисту чіпів, а ось адаптери, як не дивно, до цих пір випускаються і мають невелику нішу серед власників тих же iPhone.

Спочатку перемикання між SIM-картами здійснювалося перезавантаженням телефону (або включенням-виключенням авіарежіма в комунікаторах), але потім з’явилися й інші способи: через SIM-меню або навіть дзвінком на спеціальний номер. Втім, останні два методи нерідко давали збій, і власникам адаптерів і програмованих карт все одно доводилося перезавантажувати гаджети. Відповідно, повноцінною роботою з двома SIM-картами це назвати було не можна: постійно телефон бачив тільки одну карту, а для вчинення або прийому дзвінка з іншої SIM-карті було необхідно ручне перемикання.

Усвідомивши наявність попиту на використання двох SIM-карт, виробники стали вбудовувати такі рішення безпосередньо в девайси. Першою з’явилася вже забута технологія Dual SIM Single Standby (DSSS) . Вона, як і адаптери, вимагала ручного перемикання на потрібну карту, а тому встигла з’явитися тільки в декількох телефонах, наприклад, в Nokia C1-00.

Очевидним кроком на шляху прогресу стало використання в телефонах відразу двох приймачів для кожної SIM-карти. Технологія Dual SIM Dual Active (DSDA) дає можливість прийому дзвінків на обидва номери одночасно, кращу якість прийому сигналу та швидкість передачі даних, але, що очевидно, швидше розряджає акумулятор і здорожує гаджети. Смартфонів з двома радіомодулями зараз випускається багато. Приклад такого апарату з DSDA – Honor 8.

Нарешті, з приходом технології Dual SIM Dual Standby (DSDS) був знайдений баланс між вартістю, енергоспоживанням і зручністю. DSDS використовується в переважній більшості сучасних смартфонів і вимагає всього один радіомодуль, доступ SIM-карт до якого здійснюється завдяки тимчасовому мультиплексуванню. Це дозволяє прийняти дзвінок в будь-який момент часу на будь-яку з SIM-карт, а також не обмежує вас в підключенні до інтернету або відправці SMS. Однак додзвонитися на одну SIM-карту при активному дзвінку з іншої буде неможливо. Хоча за стандартом цього і не потрібно, майже всі пристрої з підтримкою DSDS мають два номери IMEI – інакше можливі конфлікти при використанні двох SIM-карт одного оператора.

 

Міф: дві SIM-карти розряджають смартфон швидше

Незважаючи на те, що DSDS-смартфони повинні бути спочатку позбавлені проблеми високого енергоспоживання при використанні двох SIM-карт, ми вирішили не довіряти теоретичним викладенням і перевірити все в умовах реального використання гаджетів. В якості піддослідного був обраний смартфон Honor View 10 з підтримкою DSDS як самого популярного способу роботи з двома SIM-картами. Всі функції енергозбереження були вимкнені, а настройки SIM-карт залишені за замовчуванням.

 

Ми склали набір з чотирьох сценаріїв використання смартфона в повсякденному житті:

  • онлайн-ігри – World of Tanks протягом 30 хвилин при середній яскравості дисплея;
  • серфінг і соціальні мережі – по 30 хвилин використання Chrome, Facebook і Telegram при середній яскравості дисплея;
  • розмова – дзвінок по стільниковому зв’язку тривалістю 30 хвилин з вимкненим екраном;
  • режим очікування – 12 годин з вимкненим дисплеєм.

Кожен з тестів був проведений двічі для двох і однієї SIM-карти. В останньому випадку другу SIM-карту з гаджета не виймали, а просто відключали в меню смартфона.

 

Після виконання тестів ми заміряли, на скільки відсотків розрядився акумулятор смартфона, і звели отримані результати в таблицю.

Завдання і час 1 SIM 2 SIM
Ігри (30 хвилин) 8% 5%
Серфінг і соціальні мережі (1,5 години) 12% 13%
Розмова (30 хвилин) 1% 1%
Режим очікування (12 годин) 1% 1%

Щоб не бути голослівними, пропонуємо поглянути і на скріншоти, зняті після кожного тесту.

Як видно з результатів тестування, помітна різниця в енергоспоживанні у нас вийшла тільки в іграх. Однак тут могли позначитися, наприклад, особливості рендеринга різних карт або інші флуктуації енергоспоживання. І з огляду на, що в інших тестах різниця в енергоспоживанні між однією і двома SIM-картами відсутня, справа тут навряд чи в кількості використовуваних SIM-карт. Міф спростовано.

 

Висновок

Провівши невеликий експеримент, ми наочно показали, що боятися смартфонів з підтримкою двох SIM-карт не варто. Левова частка заряду акумулятора при використанні мережі «з’їдається» безпосередньо радіомодулем, причому йому без різниці, використовується одна SIM-карта, або його ділять між собою дві SIM-карти завдяки технології DSDS. Тому, навіть якщо ви зазвичай користуєтеся однією SIM-картою в своєму смартфоні, ми рекомендуємо купувати саме «двохсімочний» гаджет: ні на енергоспоживанні, ні на ціні такий вибір не позначиться, але при поїздках по країні або за кордон можливість використовувати другий номер може припасти дуже вчасно.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: укр
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024