Життєвий цикл типового Android-смартфона на полиці магазину електроніки становить 12-18 місяців, після чого місце моделі попереднього покоління займає чергова новинка. Однак далеко не всі пристрої 2023 року, які вам радитимуть консультанти та маркетологи самих компаній, краще девайсів з минулого. Сьогодні ви в цьому зможете переконатися, глянувши на хороші смартфони , що з’явилися півтора-два роки тому, але залишаються в топі.
Redmi Note 10 Pro — недорогий телефон із гарною камерою
Страшно сказати, але ця модель з’явилася у березні 2021 року. Тим більше дивно, що смартфон Redmi Note 10 Pro все ще є ватажком недорогих пристроїв. Яскраве свідчення цього — новий Redmi Note 12 Pro 4G , який копіює практично всі характеристики моделі 2021 року, проте коштує в півтора-два рази більше.
Зараз купити Redmi Note 10 Pro можна приблизно за 8 000 грн, і для цієї суми він має безкомпромісну начинку. Вона включає соковитий AMOLED-екран з частотою оновлення 120 Гц, класну камеру на 108 Мп з одним з кращих макро-об’єктивів на ринку і батарею на 5020 мАч з 33-ватною зарядкою в комплекті. Девайс успішно оновився до Android 13, а процесор Snapdragon 732G все ще тримається молодцем.
Компактний смартфон Google Pixel 6a
Як правило, смартфони Google виявляються дорожчими за всіх своїх Android-конкурентів, але ці слова не стосуються Pixel 6a . Модель, що вийшла у травні минулого року, встигла подешевшати і зараз продається всього за 15 000 грн замість стартових $449 у себе на батьківщині в США.
Незважаючи на скромний цінник, смартфон Pixel 6a пропонує флагманський процесор Google Tensor, подвійну камеру з можливо кращими алгоритмами обробки зображення, а головне — компактний корпус з вологозахистом IP67 . Єдиний недолік моделі полягає в тому, що частота 6,1-дюймового OLED-екрана становить лише 60 Гц, а не 90 або 120 Гц, як це заведено в 2023 році.
Samsung Galaxy A52s – один з найкращих телефонів Samsung
Смартфон Galaxy A52s вийшов у серпні 2021 року. Всупереч усьому зараз він не тільки дешевший за ходову новинку Galaxy A54, а й кращий за її майже за всіма параметрами. У моделі попереднього покоління менше рамки екрану, легше корпус і крутіше залізо. Адже серцем Samsung Galaxy A52s є Snapdragon 778G — один із найкращих мобільних процесорів за співвідношенням продуктивності та енергоефективності.
Крім спритного процесора, що набирає більше 500 тисяч балів в AnTuTu , характеристики Samsung Galaxy A52s включають AMOLED-екран з частотою 120 Гц, вологозахист корпусу за стандартом IP67 і камеру на 64 Мп з оптичною стабілізацією. Але здивування викликає не так начинка смартфона, як зарядка в комплекті — дивовижний аксесуар для Samsung у 2023 році .
Потужний недорогий смартфон realme GT2 Pro
Наступна модель з’явилася в Україні менше року тому, але за цей час її ціна впала майже в 3 рази. Таку зміну можна пояснити лише завищеними очікуваннями виробника, адже сам по собі смартфон realme GT2 Pro вийшов дуже вдалим. Це повноцінний флагман, здатний дати фору новинці realme GT3 , яка в нашій країні продається за 40 000 грн.
Корпус смартфона виконаний із комбінації металу та біополімеру (у чорній версії використовується скло), а його зовнішнім оформленням займався відомий японський дизайнер Наото Фукасава. Характеристики realme GT2 Pro приховують 2K-екран, що змінює частоту оновлення в діапазоні 1-120 Гц, потужний процесор Snapdragon 8 Gen 1, флагманську камеру з відмінним надшириком і навіть мікроскопом. Чи можна до чогось причепитися? Тільки до сильного нагрівання під навантаженнями та скромного часу автономної роботи, що властиво всім смартфонам на Snapdragon 8 Gen 1 .
Компактний флагман Samsung Galaxy S22
Завершує рейтинг найкращих смартфонів минулого Samsung Galaxy S22 . Це компактний флагман , який з’явився на початку минулого року. Тоді в Україні за нього просили біля 40 000 грн, ну а зараз ви можете натиснути на посилання і переконатися, що зараз ціна становить менше 20 000 грн – нечувана справа для влаштування преміального рівня від корейців.
У порівнянні Galaxy S22 і Galaxy S23 при всьому бажанні не вдасться віддати перевагу новій моделі. Мало того, що вона майже вдвічі дорожча, так ще пропонує аналогічний набір камер без істотних змін. Навіщо платити більше, якщо смартфон Samsung Galaxy S22 здатний запропонувати крутий екран із піковою яскравістю до 1300 ниток, камеру з оптичною стабілізацією та 3-кратним зумом без втрати якості, а ще 3 роки оновлень аж до Android 16? Правильно думаєте — нема чого! Але тільки врахуйте, що Galaxy S22, як і будь-якого компактного флагмана, властива скромна автономність.