Смартфони

Найкращі смартфони з хорошим звуком. Топ-6 найкращих моделей

Share
Час читання: 5 хв.

Домогтися відмінного звучання музики, фільмів та ігор на смартфоні легко, коли є хороші дротові або бездротові навушники, портативна колонка. Але іноді нічого під рукою немає, та й просто хочеться, щоб смартфон звучав сам – красиво, басовито, чисто. Хороший звук – можливість влаштувати міні-вечірку, подивитися з друзями фільм або футбольний матч.

З’ясували, у яких смартфонів гідне звучання без спотворень, які моделі підтримують об’ємний звук і можуть замінити дорогі навушники.

Asus ROG Phone 6 – ігровий смартфон з Dolby Atmos

У геймерського апарату від Asus з шикарним екраном немає класичного роз’єму 3,5 мм. Зате є стереодинаміки, які підтримують технологію Dolby Atmos. З нею звук поширюється в тривимірному просторі, а власник смартфона відчуває себе таким, що перебуває в центрі подій. Це той самий просторовий звук, який створює 3D-ефект у кінотеатрах.

Крім просторового звучання динаміки Asus ROG Phone 6 вирізняються гарною передачею баса. Смартфон по-справжньому “качає” під час відтворення хіп-хопу, передає виразний ритм композицій інших жанрів і стилів. Середні частоти багаті й насичені, високі – чисті, без змазаних верхів. З такими вступними на Asus ROG Phone 6 можна слухати і класику – буде помітний кожен задіяний інструмент оркестру. І для цього не доведеться викручувати гучність на максимум.

Ще одна перевага звучання ROG Phone 6 – гучність. При виставленні повзунка на 100% мелодії чутні і помітні навіть у дуже галасливих приміщеннях і зонах – метро, центральній вулиці в годину-пік тощо. Створений для геймерських завдань апарат прекрасно звучить і в іграх. Стереодинаміки розбирають на молекули навіть звичайні звуки на кшталт пострілу або вереску шин, щоб подати їх з чистим і обволікаючим звуковим оформленням.

Основні характеристики Asus ROG Phone 6:

  • подвійні стереодинаміки;
  • підтримка Dolby Atmos;
  • лідер у списку найкращих аудіосмартфонів за версією DxOMark;
  • роз’єм 3,5 мм – відсутній;
  • процесор – Snapdragon 8 Gen 1;
  • ОЗП – 8/12/16 ГБ;
  • пам’ять – 256/512 ГБ;
  • дисплей – 6,67 дюйма, OLED, 144 ГЦ.

Lenovo Legion Y90

Флагманський Lenovo Legion Y90 2022 року залишається в списку найзвучніших смартфонів, незважаючи на загальну геймерську спрямованість. Схема розташування динаміків – як у Asus ROG Phone 6. Підтримка Dolby Atmos гарантує хороший просторовий звук.

Подвійні стереодинаміки дуже яскраво виділяють бас, як і Asus ROG Phone 6. Низькі частоти соковиті та глибокі. Прослуховування хіп-хопу, гранжу, поп-музики рекомендовано. Завдяки яскравому промальовуванню штрихів цікаво звучить і класичний рок – соковито і стильно.

Lenovo Legion Y90 не виділяється видатною гучністю. Максимальний рівень поступається показникам конкурента від Asus, але зате гарантована чудова чистота кожної ноти. Ніяких шумів, спотворень і хрипів навіть на максимумі. Музику і фільми можна слухати з комфортом, не боячись пропустити важливий рядок пісні або репліку кіногероя. Звук не збивається в “кашу”: все дуже збалансовано.

В ігрових сценаріях звучання автоматично перетворюється, стає просторовим. Геймер чує і відчуває кожен вибух і шерех настільки, наскільки це можливо з динаміками на смартфоні.

Основні характеристики Lenovo Legion Y90:

  • подвійні стереодинаміки;
  • підтримка Dolby Atmos;
  • восьмий у списку найкращих аудіосмартфонів за версією DxOMark;
  • роз’єм 3,5 мм – відсутній;
  • процесор – Snapdragon 8 Gen 1;
  • ОЗП – 12/16/18 ГБ;
  • пам’ять – 256/640 ГБ;
  • дисплей – 6,92 дюйма, AMOLED, 144 ГЦ.

Samsung Galaxy A53 5G

Несподіваний учасник рейтингу – середньобюджетний, доступний смартфон Galaxy A53 5G. Модель не вирізняється суперпотужним процесором і геймерською начинкою, але її звучання приносить радість меломанам. Це ідеальний бюджетний пристрій для повсякденної роботи, прослуховування музики і перегляду роликів без навушників.

У тестах апарат від Samsung звучить напрочуд потужно, без змішування доріжок і какофонії. Бас не найкращий, але він присутній, і з ним легендарні треки хіп-хопу не втрачають в енергетиці. Інші жанри музики теж не на узбіччі: вокал поп-треків звучить жваво, інструменти рок-музикантів помітні та драйвові.

Гучність стереодинаміків Samsung Galaxy A53 5G відмінна, без втрати якості звуку при досягненні 100%. Звук, що доноситься зі смартфона, можна назвати теплим і м’яким, що сподобається любителям лаунжу та іншої музики спокійних жанрів, ігор у стилі квест.

Тональний баланс вивірений – середні та високі частоти добре збалансовані в єдиному звуковому ансамблі. З такими характеристиками і фільми дивитися на смартфоні можна з комфортом – хоч на самоті, хоч у невеликій компанії.

Основні характеристики Galaxy A53 5G:

  • подвійні стереодинаміки;
  • дев’ятнадцятий у списку найкращих аудіосмартфонів за версією DxOMark;
  • роз’єм 3,5 мм – відсутній;
  • процесор – Samsung Exynos 1280;
  • ОЗП – 6/8 ГБ;
  • пам’ять – 128/256 ГБ;
  • дисплей – 6,5 дюйма, AMOLED, 120 ГЦ.

POCO F5

POCO F5 – смартфон-гібрид, який поєднує достатню для ігор начинку, презентабельний, акуратний дизайн, хороші стереодинаміки і невисоку ціну. Апарат отримав продуктивний процесор Snapdragon 7+ Gen 2, дисплей з HDR10+. Гідне звучання відмінно доповнює ігри та фільми. За бажання завжди можна перейти і на дротові навушники: роз’єм 3,5 мм виробник зберіг.

POCO F5 дивує підтримкою HI-Res Audio. Це формат звучання високої якості. З ним реально почути найдрібніші деталі та нюанси треку. Hi-Res Audio розкривається, якщо слухати якісні студійні записи не в mp3, а у FLAC тощо. Dolby Atmos POCO F5 теж не обділений. Якість просторового звуку очікувано поступається титанам на кшталт iPhone 14 Pro Max, але об’єм є, його чути і він здорово прикрашає аудіофон.

Смартфон гучний. На 100% рівні гучності можна розрізнити мінімальні спотворення, але на 95% їх уже немає. Тембри вокалістів передаються природно і глибоко, тональний баланс хороший. Так, фанатам репу захочеться побільше баса, але інші користувачі в будь-яких сценаріях гідно оцінять звучання POCO F5.

Основні характеристики POCO F5:

  • стереодинаміки (чотириканальна акустика);
  • підтримка Dolby Atmos і Hi-Res Audio;
  • роз’єм 3,5 мм – є;
  • процесор – Snapdragon 7+ Gen 2;
  • ОЗП – 8/12 ГБ;
  • пам’ять – 256 ГБ;
  • дисплей – 6,67 дюйма, AMOLED, Dolby Vision, 120 ГЦ.

Google Pixel 7 Pro

Закриває список апаратів, що добре звучать, повноцінний камерофон Google Pixel 7 Pro. Творцям вдалося поєднати передові фішки штучного інтелекту, приголомшливу камеру і аудіосистему для меломанів і фанатів кіно. Версія без приставки Pro теж звучить якісно, але саме в Pro розкривається на всі 100%.

У динаміків Pixel 7 Pro прекрасний тональний баланс на будь-якому рівні гучності. Діапазон широкий: чутні інструменти, бек-вокал, підкладка. Під час програвання музики різних жанрів артефактів немає – ні шипіння, ні хрипів. В окремих сценах середнім частотам іноді не вистачає глибини, бас злегка поверхневий. Зате Dolby Atmos реалізований чудово. Просторове звучання дуже точне і реалістичне – відчуття присутності в нанокінотеатрі гарантовано. Дивитися на Pixel 7 Pro фільми або грати в улюблені тайтли – одне задоволення.

Гучності динамікам Pixel 7 Pro вистачає із запасом. Навіть у галасливих приміщеннях смартфон не змушує наближатися до нього впритул, щоб чути аудіодоріжку. Максимальний рівень гучності на якість відтворення не впливає ніяк. Можна спокійно насолоджуватися спецефектами в кіно або несподіваними сценами в іграх – динаміки впораються з будь-яким навантаженням.

Основні характеристики Google Pixel 7 Pro:

  • стереодинаміки;
  • 26-й у списку найкращих аудіосмартфонів за версією DxOMark;
  • підтримка Dolby Atmos;
  • роз’єм 3,5 мм – немає;
  • процесор – Google Tensor G2;
  • ОЗП – 8/12 ГБ;
  • пам’ять – 128/256/512 ГБ;
  • дисплей – 6,7 дюйма, AMOLED, HDR10+, 120 ГЦ.

Висновок

Якісний звук смартфона – приємна опція, вагомий бонус. Моделі з потужними динаміками підійдуть людям, які не люблять навушники, багато часу проводять у колі друзів, люблять подивитися вдома пару роликів під час побутових справ, відпочивають на природі. Звучний смартфон позбавить від необхідності купувати окрему колонку – і це непогана економія.

Якщо мислити практично, очевидно, що найбільше від наявності хороших динаміків виграють середньобюджетні апарати. За 15-20 тисяч гривень ви отримуєте смартфон, самодостатній у будь-яких сценаріях. Але і при виборі флагманів і субфлагманів про звук краще не забувати. У критичний момент навушників під рукою може просто не виявитися.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Названо остаточні системні вимоги S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

    STALKER 2 використовує двигун Epic Unreal Engine 5, в який інтегровані такі передові функції, як…

    13.11.2024

    Google Pixel тролить iPhone у новому відео

    Google продовжує специфічно підсвічувати переваги Pixel 9 Pro перед смартфонами Apple. За традицією, компанія робить…

    13.11.2024

    Огляд HATOR Gravity TKL: найкраща компактна і стильна клавіатура для ігор

    Український бренд HATOR розширює свій асортимент механічних клавіатур новою серією під назвою Gravity. Її головна…

    13.11.2024

    Дизайн Oppo Reno 13 нагадуватиме смартфони iPhone

    Очікується, що компанія Oppo анонсує нову лінійку смартфонів Reno, серію Reno 13, через кілька тижнів.…

    13.11.2024

    iPhone 17 Air буде товстішим за iPhone 6, випущений у 2014-му

    Очікується, що наступного року Apple представить абсолютно новий iPhone 17 Air за $1300, в якому…

    13.11.2024

    У Google Chrome на iOS з’явилися текстові підказки для пошуку за фото

    Google оновила мобільну версію браузера Chrome для iOS і iPadOS, додавши нові можливості використання ШІ-функції…

    13.11.2024