Компактні смартфони, як і раніше, зберігають свою актуальність. І незважаючи на те, що Apple відмовилася від випуску спадкоємця iPhone 13 mini, замінивши його на збільшену модель iPhone 14 Plus, на ринку ще є чимало смартфонів, які сподобаються шанувальникам компактних пристроїв. Ми в Gadgetpage.ru проаналізували ринок і відібрали п’ять найкращих альтернатив iPhone 13 mini у 2023 році, які ідеально лежать у руці, вміщаються в будь-яку кишеню та водночас мають ті самі топові функції, що і їхні більші побратими.
До речі, крім компактних розмірів у таких смартфонів є ще як мінімум одна перевага – це їхня висока автономність. Через менший розмір екрана їм потрібно менше енергії для роботи, а значить, вони здатні протриматися без підзарядки трохи довше порівняно з більшими пристроями. Це робить їх ідеальним вибором для людей, які шукають смартфон, що не розрядиться в середині робочого дня.
iPhone 12 mini
Це чудова альтернатива iPhone 13 mini. Випущений у 2020 році iPhone 12 mini може похвалитися компактним, але водночас яскравим HDR-дисплеєм з діагоналлю 5,4 дюйма, потужним процесором A14 Bionic, який гарантує плавну і швидку роботу навіть у 2023 році, а також вбудованим накопичувачем об’ємом до 256 Гбайт. У нього є подвійна 12-мегапіксельна основна камера, підтримка 5G, функція розпізнавання облич Face ID для додаткового рівня безпеки і рейтинг захисту IP68 від пилу і вологи. Додатково до цього iPhone 12 mini можна оновити до останньої версії iOS, а ще він підтримує 5G.
Ключові особливості iPhone 12 mini:
- компактний 5,4-дюймовий дисплей з HDR;
- потужний процесор Apple A14 Bionic;
- до 256 Гбайт вбудованої пам’яті;
- подвійна 12-мегапіксельна основна камера;
- підтримка 5G;
- сканер обличчя Face ID;
- захист від пилу і вологи IP68;
- відносно висока автономність;
- можливість оновлення до останньої версії iOS.
Google Pixel 6a
Pixel 6a – відмінна альтернатива iPhone 13 mini, що пропонує вражаючі характеристики в компактному корпусі. Він оснащений 6,1-дюймовим OLED-екраном з роздільною здатністю Full HD+ і ідеально підходить для тих, хто шукає компактний смартфон.
Pixel 6a побудований на базі фірмового чипсета Google Tensor з чипом безпеки Titan M2, що в поєднанні з 6 Гбайт оперативної і 128 Гбайт вбудованої пам’яті забезпечує першокласну продуктивність і високий рівень безпеки. Є приголомшлива 12-мегапіксельна основна камера і 8-мегапіксельна селфі-камера спереду. У дисплей вбудований сканер відбитків пальців для швидкого та безпечного розблокування смартфона. Є підтримка Wi-Fi6 для швидкого бездротового з’єднання, а акумулятор ємністю 4410 мАг з підтримкою швидкої зарядки забезпечить смартфону тривалий час автономної роботи. На окрему увагу заслуговують захищений від пилу та вологи за стандартом IP67 корпус і обіцяні виробником п’ять років підтримки програмного забезпечення з регулярним випуском оновлень безпеки.
Ключові особливості Pixel 6a:
- компактний OLED-екран із приголомшливою якістю картинки;
- 6 Гбайт оперативної та 128 Гбайт вбудованої пам’яті;
- подвійна 12-мегапіксельна основна камера і 8-мегапіксельна фронтальна;
- підтримка 5G;
- чипи Google Tensor і Titan M2 для першокласної продуктивності та безпеки;
- сканер відбитків пальців у дисплеї;
- підтримка Wi-Fi 6;
- батарея на 4410 мАг зі швидкою зарядкою;
- захист від пилу та вологи;
- 5-річна програмна підтримка.
ASUS ZenFone 9
Флагман ASUS – ще одна чудова альтернатива iPhone 13 mini у 2023 році. Цей смартфон вирізняється своїми компактними розмірами і вражаючим 5,9-дюймовим дисплеєм типу Super AMOLED. Він побудований на чипсеті Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, компанію якому складають 16 Гбайт оперативної і до 256 Гбайт вбудованої пам’яті.
На задній панелі ASUS ZenFone 9 встановлено 50-мегапіксельну основну камеру в поєднанні з 12-мегапіксельним надширококутним модулем, а спереду розташована 12-мегапіксельна селфі-камера. Також у смартфона є сканер відбитків пальців, вбудований у кнопку живлення збоку, 5G-модем і акумулятор ємністю 4300 мАг з підтримкою швидкої дротової зарядки потужністю 30 Вт. Корпус смартфона надійно захищений від пилу і потрапляння вологи за стандартом IP68.
Ключові особливості ASUS ZenFone 9:
- 5,9-дюймовий дисплей Super AMOLED;
- 16 Гбайт ОЗП і до 256 Гбайт вбудованої пам’яті;
- потужний процесор Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1;
- бічний сканер відбитків пальців;
- 50-мегапіксельна основна камера з 12-мегапіксельним додатковим
- надширококутним модулем;
- підтримка 5G;
- акумулятор на 4300 мАг із 30-ватною зарядкою;
- компактні розміри, щоб поміститися в будь-якій руці.
Samsung Galaxy S23
Базовий флагман Samsung Galaxy S23 з його 6,1-дюймовим дисплеєм типу Dynamic AMOLED 2X Infinity-O з роздільною здатністю Full HD+ теж можна віднести до найкращих компактних смартфонів. Він побудований на новітній платформі Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 і має 8 Гбайт оперативної та до 256 Гбайт вбудованої пам’яті.
У переліку характеристик Samsung Galaxy S23 значаться вбудований у дисплей сканер відбитків пальців, потрійна основна камера з головним модулем на 50 мегапікселів, 12-мегапіксельна фронтальна камера та акумулятор ємністю 3900 мАг з функцією зворотного заряджання. Працює смартфон під управлінням мобільної операційної системи Android 13 зі встановленою поверх фірмовою оболонкою OneUI 5.1.
Ключові особливості Samsung Galaxy S23:
- 6,1-дюймовий дисплей з роздільною здатністю Full HD+;
- 8 Гбайт вбудованої і до 256 Гбайт вбудованої пам’яті;
- Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2;
- ультразвуковий сканер відбитків пальців;
- потрійна 50-мегапіксельна основна і 12-мегапіксельна фронтальна камери;
- акумулятор на 3900 мАг з функцією Wirele
- ss PowerShare;
- Android 13 на борту;
- преміальна якість матеріалів і збірки корпусу.
Xiaomi 12X
У Xiaomi теж є компактний смартфон, який може стати чудовою альтернативою iPhone 13 mini. Це Xiaomi 12x зі стильним дизайном і яскравим 6,28-дюймовим AMOLED-дисплеєм з роздільною здатністю Full HD+. Його “серцем” став чипсет Qualcomm Snapdragon 870, який у поєднанні з 8 Гбайт оперативної пам’яті типу LPDDR5 забезпечує смартфону гідну продуктивність. Для зберігання даних передбачено вбудований накопичувач об’ємом до 256 Гбайт.
На тильному боці смартфона встановлена 50-мегапіксельна основна камера з двома додатковими модулями. А для селфі та відеодзвінків передбачена 32-мегапіксельна фронтальна камера. Живиться Xiaomi 12x від акумуляторної батареї ємністю 4500 мАг з підтримкою 67-ватної дротової зарядки. Також у смартфона є стереодинаміки з підтримкою Dolby Atmos і система охолодження Liquid Cool. Поставляється він з мобільною операційною системою Android 11, але прошивку можна можна оновити до Android 13.
Ключові особливості Xiaomi 12x:
- елегантний дизайн;
- 6,28-дюймовий AMOLED-дисплей;
- 8 Гбайт ОЗП типу LPDDR5 і до 256 Гбайт вбудованої пам’яті формату UFS 3.1;
- чип Qualcomm Snapdragon 870;
- потрійна основна камера з головним датчиком на 50 мегапікселів;
- 32-мегапіксельна фронтальна камера;
- батарея на 4500 мАг з підтримкою швидкої зарядки;
- можливість оновлення до останньої версії Android.
Sony Xperia 5 IV
Коли йдеться про компактні флагмани, то один з яскравих представників цієї категорії – це Sony Xperia 1 IV, оснащений 6,1-дюймовим OLED-дисплеєм з роздільною здатністю Full HD+ і підтримкою HDR. Побудований він на платформі Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 у поєднанні з 8 Гбайт ОЗП і накопичувачем на 128 Гбайт.
Одна з фішок Sony Xperia 1 IV – це його потрійна основна камера, максимально наближена до професійних дзеркальних камер. Також у нього є 12-мегапіксельна селфі-камера, окремий 3,5-міліметровий аудіороз’єм, що рідко зустрінеш у флагманів, і акумулятор на 5000 мАг з підтримкою швидкої зарядки. Працює смартфон під управлінням Android 12 з можливістю оновлення до останньої версії ОС.
Ключові особливості Sony Xperia 1 IV:
- унікальний дизайн;
- 6,1-дюймовий OLED-дисплей;
- 8 Гбайт оперативної та 128 Гбайт вбудованої пам’яті;
- чипсет Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1;
- потрійна 12-мегапіксельна основна камера для професійних фотографів;
- 12-мегапіксельна фронтальна камера;
- батарея на 5000 мАг зі швидкою зарядкою;
- роз’єм для навушників;
- можливість оновлення до останньої версії Android.