Смартфони

Що купити замість Xiaomi 13: три найкращі конкуренти

Share
Час читання: 8 хв.

Xiaomi 13 – головний флагман компанії у 2023 році. Виглядає він як девайс без слабких місць, зі збалансованими характеристиками, вологозахистом і бездротовою зарядкою, на яких раніше китайці економили. Однак з появою нових фіч помітно зросла і ціна смартфона, тож конкуренти у нього дуже серйозні.

Сьогодні ми розглянемо 3 найкращі аналоги Xiaomi 13, які можна купити приблизно за ті ж гроші. Оскільки “Трінашка” цікава своєю компактністю, будемо порівнювати її з іншими невеликими флагманами, якими можна зручно керувати однією рукою. Але для початку огляд переваг Xiaomi 13, заради яких варто брати саме його.

Чим гарний Xiaomi 13:

  • Дизайн і матеріали корпусу. Вам може не подобатися, що Xiaomi вирішила використовуватися плоскі грані в стилі останніх iPhone, але наживо їхній флагман має просто шикарний вигляд і так само відчувається тактильно. Блискучий метал по краях, скло Gorilla Glass 5 спереду і ззаду, плоский екран – цей апарат хочеться брати в руки.
  • Повноцінний вологозахист IP68, якого не було в минулих поколіннях. Xiaomi 13 можна занурювати у воду на глибину до 1.5 метра терміном до 30 хвилин, і йому нічого не буде.
  • Чип Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Такий процесор стоїть у всіх флагманах цього року, оскільки це найкращий варіант з усього, що зараз є на ринку. Разом зі швидкою оперативкою LPDDR5X він набирає майже 1.3 млн. балів в Антуту. Смарт працює дуже спритно, як і личить флагману за такі гроші.
  • Підтримка швидкої та бездротової зарядки. Батарея на 4500 мАг може заряджатися по дроту потужністю 67 Вт (з 0 до 100% за 40 хвилин) або бездротовим способом потужністю 50 Вт (48 хвилин). Також підтримується реверсивна бездротова зарядка для гаджетів на кшталт смарт-годинника або TWS-навушників. На відміну від багатьох конкурентів, у Xiaomi адаптер живлення все ще входить до комплекту поставки смартфона.
  • Відмінні стереодинаміки. Китайці здорово попрацювали над звуком смартфона. Тут стоять потужні спікери, посилені Dolby Atmos. У них об’ємний звук з непоганими низькими частотами. За якістю паритет з останніми Galaxy S23, але трохи слабкіше звучання топових Apple iPhone.
  • Відсутність реклами. В останній версії MIUI компанія прибрала вбудовану рекламу з прошивок топових смартфонів, залишивши її в моделях подешевше.
    Підтримка eSIM. Загалом у телефон можна встановити три сімки – дві фізичні та одну “віртуальну”.

Екран Xiaomi 13 не можна однозначно віднести ні до переваг, ні недоліків смартфона. З одного боку, 6.36-дюймова OLED матриця хороша – у неї приємне перенесення кольорів, висока максимальна яскравість (1200 ніт) і чіткий сенсор. З іншого – засмучує відсутність адаптивної частоти оновлення, можуть бути тільки фіксовані 60, 90 або 120 Гц, тоді як у конкурентів стоять LTPO екрани, здатні змінювати герцовку для економії заряду батареї.

Основна камера у Xiaomi 13 хороша, але нічим не виділяється на тлі інших флагманів. А ось фронталка сильно залишиться в частині відеозапису, підтримується тільки 1080p.

Також з неприємних мінусів відзначимо, що девайс гріється сильніше, ніж інші пристрої на Snapdragon 8 Gen 2, через що втрачає частину продуктивності в іграх. Через 10 хвилин троттлінг-тесту, продуктивність падає на 40%, про що ми писали в огляді Xiaomi 13. Ймовірно, цю проблему виправлять з оновленнями MIUI, тож її не можна назвати критичною. Ну і на додачу згадаємо про типовий набір обмежень сучасних флагманів: відсутність підтримки карт пам’яті MicroSD і 3.5 мм. роз’єму для навушників.

Чи варто купувати Xiaomi 13? Якщо збільшені апетити бренду з цінового питання вас не бентежать, то чому б і ні? Це збалансований сучасний флагман, який добре справляється з будь-якими завданнями. Він потужний, має гарний вигляд і пристойно фотографує. Однак, перш ніж ухвалювати остаточне рішення, рекомендуємо розглянути такі альтернативи.

Конкуренти Xiaomi 13

Samsung Galaxy S23

Прямим конкурентом Xiaomi 13 від Samsung є Galaxy S23. Причому цього року склалася парадоксальна ситуація, в інтернет-магазинах “корейця” можна взяти навіть на пару тисяч дешевше, ніж “китайця”. А при ціновому паритеті варто ретельно подумати, кому віддати перевагу.

Galaxy S23 оснащений ще більш компактним 6.1-дюймовим SuperAMOLED дисплеєм, і важить на 21 грам менше (168 проти 189 г). На технічному рівні відмінностей між флагманами дуже мало. Обидва працюють на Snapdragon 8 Gen 2 і мають порівнянну продуктивність, основні камери знімають приблизно однаково, якість екранів – скрізь на висоті. Але є й пара суттєвих відмінностей.

Переваги Samsung Galaxy S23:

  • LTPO дисплей. У Galaxy використовується найсучасніша матриця, яка підлаштовує частоту оновлення в діапазоні 1-120 Гц, залежно від відображуваного контенту. В іграх та інтерфейсі вона дасть максимальну плавність, при перегляді відео – 24 або 60 Гц, а в режимі AlwaysOn частота знижується до 1 Гц, щоб економити заряд акумулятора. У Xiaomi екран LTPO стоїть тільки в Pro-версії “тринашки”.
  • Пам’ять. І тут знову економія від Xiaomi. У базовій версії S23 має 8/256 ГБ пам’яті, причому сховище йде на найшвидших чіпах UFS 4.0. У базі у Xiaomi 13 тільки 8/128 ГБ з чіпами UFS 3.1, а швидший накопичувач 4.0 ставлять у конфігурації на 256 ГБ і вище.
  • Ширококутна камера. Різницю в знімках на основні камери між флагманами потрібно шукати з мікроскопом, здебільшого вона полягає в нюансах передачі кольору. А ось ультраширик на S23 фотографує помітно краще, як за деталізацією, так і за динамічним діапазоном, особливо при зйомці з поганим освітленням.
  • Запис відео на фронтальну камеру. S23 може знімати у форматі 4K/60fps, тоді як Xiaomi записує максимум FullHD 60 кадрів за секунду, а при використанні HDR швидкість падає до 30 fps. Це відверто не флагманський рівень.
    Більш досконале скло Gorilla Glass Victus 2, проти звичайного Gorilla Glass 5-го покоління у Xiaomi.
  • Підтримка оновленнями. Samsung офіційно оголосила, що S23 отримає чотири великих оновлення Android, і ще рік патчів безпеки зверху, тобто флагман залишатиметься актуальним протягом 5 років. У Xiaomi заплановано три основних оновлення Android, причому випускає компанія їх менш оперативно.

У порівнянні Samsung S23 проти Xiaomi 13 за “китайця” говорить автономність і швидкість зарядки. У Galaxy в цьому плані все дуже скромно: батарейка 3900 мАг (на 600 мАг менше), всього 25 Вт по дроту і бездротова зарядка максимум на 15 Вт. За відгуками користувачів, S23 без особливих проблем працює до пізнього вечора, але виправдань для “черепашачої” зарядки від Samsung просто немає. Інші бренди переступили ці показники вже кілька років тому.

Наша рекомендація: якщо хочеться максимально швидку зарядку – однозначно беріть Xiaomi 13, все потрібне там є прямо з коробки. В інших випадках “галактика” виглядає більш цікавим смартфоном. За рахунок переходу на чіпи Qualcomm і розширення програмної підтримки – це, мабуть, найвигідніший флагман Samsung за останні роки.

Asus ZenFone 9

Хорошою альтернативою Xiaomi 13 є ZenFone 9. Флагман ASUS вийшов ще в минулому році, і працює на старішому процесорі Snapdragon 8+ Gen 1. Різниця в продуктивності між чіпами не така велика, та й знайти “зенфон” можна на 100-150$ дешевше. З діагоналлю 5.9-дюймів (OLED, 120 Гц) і вагою 169 грам – це найменший флагман на ринку в принципі, тож його варто дивитися, якщо вам подобаються реально компактні девайси.

Переваги Asus ZenFone 9:

  • Наявність 3.5 мм роз’єму, щоб під’єднати до смартфона дротові навушники не потрібно ніяких перехідників.
  • Чистий Android. Не всім подобається функціональна, але перевантажена оболонка MIUI. Тайванці ж використовують оригінальну версію ОС. З коробки “дев’ятка” працює під управлінням Android 12, але для смартфона вже доступне оновлення до Android 13.
  • Фронтальна камера може записувати відео з роздільною здатністю 4K.
  • Сенсорна панель Zentouch. Це унікальна фішка Asus, розташована на правому боці смартфона. За допомогою свайпів по корпусу можна, наприклад, відкривати або згортати шторку повідомлень, скролити сторінки в браузері, перемикати або ставити на паузу треки в плеєрі. Функціонал налаштовується під те, що вам потрібно.
  • 6-осьова матрична стабілізація основної 50-мегапіксельної камери. При фотографуванні різниці зі звичайним OIS практично немає, а ось під час зйомки відео така стабілізація може згладжувати більш екстремальну тряску.

Як і конкурент, ZenFone 9 має вологозахист IP68 і якісний стереозвук. Сканер відбитків пальців розташований не під екраном, а збоку в кнопці ввімкнення – працює блискавично. Однак за кількістю наворотів “зенфон” все ж таки поступається Xiaomi 13. У нього немає телеоб’єктива з оптичним зумом (тільки основна камера + ультраширик), бездротової зарядки, ІЧ-порту і eSIM. Ємність акумулятора тут менша на 200 мАг, а дротова зарядка вдвічі повільніша (30 проти 67 Вт). Хоча автономність для такого малюка дуже пристойна, живе до двох днів на одному заряді.

Брати ZenFone 9 або Xiaomi 13 – питання спірне. Якщо хочеться заощадити, але отримати компактний і зручний смартфон із запасом продуктивності на кілька років уперед, Asus чудово підійде на цю роль. Він має цікавий дизайн, швидко працює і загалом позбавлений будь-яких серйозних недоліків.

iPhone 14

Ми дожили до того, що флагмани Xiaomi зрівнялися за ціною з iPhone, тому не варто випускати з уваги техніку Apple, навіть якщо ви відданий фанат Андроїд. Звісно, перехід на iOS вимагає звикання, але може нарешті настав час самому розібратися, що мільярди людей знайшли в цих девайсах з надкушеним яблуком на спинці?

Сильно заглиблюватися в характеристики iPhone ми не будемо, на відміну від Xiaomi, що ганяється за цифрами, купертинівці завжди робили ставку на оптимізацію своїх пристроїв. Обидва флагмани дадуть вам можливість запускати новітні ігри з максимальною продуктивністю, впевнено “живуть” весь день на одному заряді, і круто фотографують. Відзначимо лише принципові відмінності iРhone, яких немає у Xiaomi:

  • Екосистема. Усі пристрої Apple на програмному рівні пов’язані між собою. Взяти, наприклад, iPhone і AirPods – навушники можуть з’єднуватися з телефоном без увімкнення Bluetooth, просто відкриваєш кришку і все запрацювало. Якщо додати сюди ноутбук, вони будуть самі безшовно перестрибувати між джерелами, залежно від того, звідки йде звук. У разі смартфона і навушників Xiaomi, це просто два окремі гаджети, які в роботі не відрізняються від пристроїв інших виробників.
  • MagSafe. Фішка може здатися суто маркетинговою, але можливість швидко причепити до смартфона бездротову зарядку або повісити аксесуар на кшталт картхолдера – це дійсно зручно. Не дарма розробники Qi-стандарту скопіювали магнітне кріплення Apple, і в майбутньому планують інтегрувати його в Android смартфони.
  • Тривала підтримка. Тут коментарі зайві: Apple оновлює iPhone в середньому 5-6 років, вони залишаються актуальними набагато довше, ніж смартфони інших виробників.
  • Мінімальна втрата в ціні. iPhone завжди можна вигідно продати на вторинному ринку, і якщо він вам не сподобається, повернутися на улюблений Android

У прямому порівнянні Xiaomi 13 vs iPhone 14, “яблуку” нічим крити відсутність об’єктива з оптичним зумом. Засмучує і стандартна частота оновлення екрану 60 Гц, але тут все не так однозначно. Завдяки плавності анімацій iOS, він не відчувається як пристрій з минулого. Якщо хочеться відчути максимальну плавність, можна дивитися торішні iPhone 13 Pro, вони зараз подешевшали, і якщо дочекатися знижок різниця в ціні не буде занадто великою.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Apple змусила Intel відступити: чому компанія не змогла зберегти лідерство в процесорах

    Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…

    25.12.2024

    Грудневе оновлення для Google Pixel викликає скидання мережі на смартфонах

    На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…

    25.12.2024

    Смартфони 2025 року отримають екрани з революційним антивідблисковим покриттям

    Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…

    25.12.2024

    Apple оновить AirTag вперше за 4 роки: запуск у 2025 році

    За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…

    25.12.2024

    Примусовий продаж Chrome та Android: як Google протистоїть регуляторам

    Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…

    25.12.2024

    Nothing розширює лінійку смартфонів Phone (3a) і Phone (3a) Plus

    Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…

    25.12.2024