Xiaomi 13 – головний флагман компанії у 2023 році. Виглядає він як девайс без слабких місць, зі збалансованими характеристиками, вологозахистом і бездротовою зарядкою, на яких раніше китайці економили. Однак з появою нових фіч помітно зросла і ціна смартфона, тож конкуренти у нього дуже серйозні.
Сьогодні ми розглянемо 3 найкращі аналоги Xiaomi 13, які можна купити приблизно за ті ж гроші. Оскільки “Трінашка” цікава своєю компактністю, будемо порівнювати її з іншими невеликими флагманами, якими можна зручно керувати однією рукою. Але для початку огляд переваг Xiaomi 13, заради яких варто брати саме його.
Екран Xiaomi 13 не можна однозначно віднести ні до переваг, ні недоліків смартфона. З одного боку, 6.36-дюймова OLED матриця хороша – у неї приємне перенесення кольорів, висока максимальна яскравість (1200 ніт) і чіткий сенсор. З іншого – засмучує відсутність адаптивної частоти оновлення, можуть бути тільки фіксовані 60, 90 або 120 Гц, тоді як у конкурентів стоять LTPO екрани, здатні змінювати герцовку для економії заряду батареї.
Основна камера у Xiaomi 13 хороша, але нічим не виділяється на тлі інших флагманів. А ось фронталка сильно залишиться в частині відеозапису, підтримується тільки 1080p.
Також з неприємних мінусів відзначимо, що девайс гріється сильніше, ніж інші пристрої на Snapdragon 8 Gen 2, через що втрачає частину продуктивності в іграх. Через 10 хвилин троттлінг-тесту, продуктивність падає на 40%, про що ми писали в огляді Xiaomi 13. Ймовірно, цю проблему виправлять з оновленнями MIUI, тож її не можна назвати критичною. Ну і на додачу згадаємо про типовий набір обмежень сучасних флагманів: відсутність підтримки карт пам’яті MicroSD і 3.5 мм. роз’єму для навушників.
Чи варто купувати Xiaomi 13? Якщо збільшені апетити бренду з цінового питання вас не бентежать, то чому б і ні? Це збалансований сучасний флагман, який добре справляється з будь-якими завданнями. Він потужний, має гарний вигляд і пристойно фотографує. Однак, перш ніж ухвалювати остаточне рішення, рекомендуємо розглянути такі альтернативи.
Samsung Galaxy S23
Прямим конкурентом Xiaomi 13 від Samsung є Galaxy S23. Причому цього року склалася парадоксальна ситуація, в інтернет-магазинах “корейця” можна взяти навіть на пару тисяч дешевше, ніж “китайця”. А при ціновому паритеті варто ретельно подумати, кому віддати перевагу.
Galaxy S23 оснащений ще більш компактним 6.1-дюймовим SuperAMOLED дисплеєм, і важить на 21 грам менше (168 проти 189 г). На технічному рівні відмінностей між флагманами дуже мало. Обидва працюють на Snapdragon 8 Gen 2 і мають порівнянну продуктивність, основні камери знімають приблизно однаково, якість екранів – скрізь на висоті. Але є й пара суттєвих відмінностей.
Переваги Samsung Galaxy S23:
У порівнянні Samsung S23 проти Xiaomi 13 за “китайця” говорить автономність і швидкість зарядки. У Galaxy в цьому плані все дуже скромно: батарейка 3900 мАг (на 600 мАг менше), всього 25 Вт по дроту і бездротова зарядка максимум на 15 Вт. За відгуками користувачів, S23 без особливих проблем працює до пізнього вечора, але виправдань для “черепашачої” зарядки від Samsung просто немає. Інші бренди переступили ці показники вже кілька років тому.
Наша рекомендація: якщо хочеться максимально швидку зарядку – однозначно беріть Xiaomi 13, все потрібне там є прямо з коробки. В інших випадках “галактика” виглядає більш цікавим смартфоном. За рахунок переходу на чіпи Qualcomm і розширення програмної підтримки – це, мабуть, найвигідніший флагман Samsung за останні роки.
Хорошою альтернативою Xiaomi 13 є ZenFone 9. Флагман ASUS вийшов ще в минулому році, і працює на старішому процесорі Snapdragon 8+ Gen 1. Різниця в продуктивності між чіпами не така велика, та й знайти “зенфон” можна на 100-150$ дешевше. З діагоналлю 5.9-дюймів (OLED, 120 Гц) і вагою 169 грам – це найменший флагман на ринку в принципі, тож його варто дивитися, якщо вам подобаються реально компактні девайси.
Переваги Asus ZenFone 9:
Як і конкурент, ZenFone 9 має вологозахист IP68 і якісний стереозвук. Сканер відбитків пальців розташований не під екраном, а збоку в кнопці ввімкнення – працює блискавично. Однак за кількістю наворотів “зенфон” все ж таки поступається Xiaomi 13. У нього немає телеоб’єктива з оптичним зумом (тільки основна камера + ультраширик), бездротової зарядки, ІЧ-порту і eSIM. Ємність акумулятора тут менша на 200 мАг, а дротова зарядка вдвічі повільніша (30 проти 67 Вт). Хоча автономність для такого малюка дуже пристойна, живе до двох днів на одному заряді.
Брати ZenFone 9 або Xiaomi 13 – питання спірне. Якщо хочеться заощадити, але отримати компактний і зручний смартфон із запасом продуктивності на кілька років уперед, Asus чудово підійде на цю роль. Він має цікавий дизайн, швидко працює і загалом позбавлений будь-яких серйозних недоліків.
iPhone 14
Ми дожили до того, що флагмани Xiaomi зрівнялися за ціною з iPhone, тому не варто випускати з уваги техніку Apple, навіть якщо ви відданий фанат Андроїд. Звісно, перехід на iOS вимагає звикання, але може нарешті настав час самому розібратися, що мільярди людей знайшли в цих девайсах з надкушеним яблуком на спинці?
Сильно заглиблюватися в характеристики iPhone ми не будемо, на відміну від Xiaomi, що ганяється за цифрами, купертинівці завжди робили ставку на оптимізацію своїх пристроїв. Обидва флагмани дадуть вам можливість запускати новітні ігри з максимальною продуктивністю, впевнено “живуть” весь день на одному заряді, і круто фотографують. Відзначимо лише принципові відмінності iРhone, яких немає у Xiaomi:
У прямому порівнянні Xiaomi 13 vs iPhone 14, “яблуку” нічим крити відсутність об’єктива з оптичним зумом. Засмучує і стандартна частота оновлення екрану 60 Гц, але тут все не так однозначно. Завдяки плавності анімацій iOS, він не відчувається як пристрій з минулого. Якщо хочеться відчути максимальну плавність, можна дивитися торішні iPhone 13 Pro, вони зараз подешевшали, і якщо дочекатися знижок різниця в ціні не буде занадто великою.
Моделі серії iPhone 16, що дебютували кілька місяців тому, отримали низку поліпшень порівняно з попередниками,…
Logitech G, бренд Logitech запускає нову мишу серії PRO, розробленої для задоволення потреб кіберспортсменів та…
Мобільний процесор Samsung Exynos 2600, який колись вважався серйозним кроком уперед, може не з'явитися на…
Стало відомо про переговори між Samsung і розробником ШІ-сервісу ChatGPT, компанією OpenAI. Наскільки відомо, копанії…
Nvidia планує випустити відразу п'ять моделей відеокарт серії GeForce RTX 50 у першому кварталі 2025…
Інсайдер Digital Chat Station поділився враженнями про неанонсований складаний смартфон Vivo X Fold 4, відзначивши…