Сьогодні смартфон – уже не просто засіб зв’язку, а багатофункціональний пристрій, що замінює одразу кілька девайсів. А тому до його вибору варто поставитися педантично, звертаючи увагу не тільки на характеристики, які повинні відповідати очікуванням і потребам, а й на якість апарату в цілому. На ньому ми і зробили акцент, складаючи рейтинг.
Алгоритми пошуку завжди однакові. Визначити бажаний бюджет, потім основні характеристики: OS, комфортну діагональ екрана і тип матриці, необхідний обсяг оперативної та вбудованої пам’яті, приділити увагу камерам, потужності чипсета, ємності батареї, наявності потрібних роз’ємів і бездротових модулів. Наступний етап – відібрати з декількох примірників найнадійніший і найякісніший смартфон.
Найякісніші флагмани
Топ-4. Huawei Mate 50 Pro 8/256 Гб
Міг бути ідеальним, якби не одне “але” – надовго відкрита тема софта. Відсутність підтримки 5G мереж багато покупців не помітять, але без Google-сервісів не всі зможуть обійтися. Так, варіанти вирішення проблеми є: Aurora Store, Gspace і сотні списаних форумчанами 4PDA сторінок. Однак факт залишається фактом – більша частина можливої аудиторії відвертається від Huawei через небажання танцювати з бубнами. А шкода, апарат крутий не тільки надійним захистом корпусу і екрану – тут вам і QS 8+ Gen 1, і сенсор зі змінною діафрагмою (2 місце рейтингу DxOMark на момент складання ТОПу), і слот для карт пам’яті, чим не похвалиться жоден інший флагман. Миттєве розблокування по обличчю чітко справляється із завданням при будь-якому освітленні. У відгуках хвалять ергономіку – з огляду на немаленьку діагональ і вагу, смартфон лежить у руці зручно.
Топ-3. OnePlus 11 12/256 Гб
Апарат вийшов прикордонним. Начебто новомодний процесор, до потужності якого нуль претензій, сам пристрій має чудовий вигляд, у нього швидка пам’ять, свіжі бездротові модулі, зарядка 100 Вт. Але якщо копнути глибше – вилазить маса компромісів, на які пішов виробник заради зниження ціни. Наприклад, немає повноцінного вологозахисту, хоча ще два покоління тому був. Так, любителі екстремальних тестів свої 1+11 купають, але не кожен покупець готовий до подібних ризиків. Немає бездротової зарядки, що й зовсім дивно. Самсунгівська матриця E4 – дуже непогано, у неї висока пікова яскравість, технологія LTPO 3.0, але вже й новіші бачили. Про якість: девайс нещодавно майже пройшов знаменитий тест блогера Зака Нельсона. Хто не в курсі – OnePlus 10 Pro рік тому ним був зламаний навпіл без особливих зусиль. Зараз телефон став міцнішим, обмежившись тріщинами скляного корпусу. Камери гідні свого цінового сегмента. Після перших оновлень стануть ще кращими.
Топ-2. Samsung Galaxy S23 Ultra 12/256 Гб
Чудова якість, на те й Самсунг. Надійний захист з усіх боків: нове скло Corning Gorilla Glass Victus 2, алюмінієва рамка, пило- та вологозахист IP68. Батарея як у попередника, але тримає заряд тепер довше, є підтримка бездротової та реверсивної зарядки. Комплектного з/в у коробці з апаратом немає, як і захисного чохла – фірма продовжує на них економити. Великий дисплей – не для любителів компактів, один з найкращих на ринку – величезний запас яскравості, адаптивна частота оновлення. Все літає завдяки новому процесору Qualcomm – продуктивність із запасом, стабільний, без проблем із перегрівом, як у попереднього покоління. Набір камер, що личить топовому апарату, і дебют 200 Мп сенсора Samsung ISOCELL HP2. Зрозуміло, перші порівняння можливостей були з конкурентом iPhone – у низці сценаріїв Самсунг його обходив.
Топ-1. Apple iPhone 14 Pro 6/256 Гб
Найякісніші субфлагмани
Топ-4. Honor 70 8/256 Гб
У зеленому і чорному варіантах модель має благородний вигляд, у сріблястому – незвичайний, є певний шарм у кристалічному оформленні спинки. Екран – водоспад, Хонор їх любить. Рішення спірне – кидати телефони з таким дисплеєм небезпечно. Благо, ергономіка на висоті – зайвий раз вискочити з долоні смартфон не намагається. Яке встановлено захисне скло, виробник не вказав, але у відгуках про крихкість не пишуть – схоже, варіант надійний. Цікава начинка – злегка розігнаний QS 778G, комплектом до якого – підтримка 5G, Bluetooth 5.2 і Wi-Fi 6. У потужності поступається деяким конкурентам, але продуктивність пристойна для сегмента. Перший млинець на ринку з сенсором Sony IMX800 – не грудкою: гідні характеристики і відмінні підсумкові знімки. Чітка робота автофокусу, висока деталізація. Шкода тільки, що EIS замість оптичної стабілізації.
Топ-3. Google Pixel 6a 6/128 Гб
Топ-2. Xiaomi 12T Pro 8/256 Гб
Топ-1. Samsung Galaxy S21 FE 8/256 Гб
Рецепт простий: залізо дворічної давності, камери, за які не соромно, приголомшливий Amoled-дисплей, стереозвук, 12-й Android з коробки і захист за стандартом IP68. Пластиковий корпус і відсутність комплектної зарядки – як невелика економія. Втім, з/у немає в коробках і з останніми моделями. А нинішні власники Samsung Galaxy S21 FE навряд чи згадують про пластиковий корпус апарата, коли носять його в чохлі. Принаймні, у відгуках покупців обурень з цього приводу майже немає, лише суцільні захоплення ціною і якістю пристрою. Минуло трохи більше року з моменту випуску, але девайс залишається популярним – сотні тисяч запитів і стабільно високий рейтинг в інтернет-магазинах. Гідний фотонабір: основний об’єктив з оптичною стабілізацією, ширик, телевік (3X), фронталка з автофокусом.
Найякісніші смартфони середнього сегмента
Топ-4. Honor X9a 6/128 Гб
Зірка своєї ніші, якщо оцінювати дизайн. Найбільше у відгуках його й обговорюють. Витончений, безрамковий, ніяких чубчиків і товстих “підборіддя”, незвично вписаний блок камер і ніжні забарвлення – рівень естетики зашкалює. При цьому в корпус товщиною 8 мм помістили акумулятор на 5100 мАг. Автономність – ще один сильний бік пристрою, він посів 5-те місце глобального рейтингу оцінювання АКБ фахівцями DxOMark – до трьох днів без мережі і 5,5 годин роботи після п’ятихвилинної зарядки. Енергоефективність, зокрема, отримана за рахунок процесора Snapdragon 695. Деяким номінантам категорії поступається фото- і відеоможливостями: немає стабілізації, бракує можливості зйомки в 4K, деталізація падає при поганому освітленні. Втім, для своєї ніші непогано, і постобробка на рівні. На окрему увагу заслуговує посилений захист екрана – міцне ударостійке скло. Що підтверджують і безліч дроп-тестів на Youtube.