Названо прості дії, щоб ваш Android-смартфон працював нормально

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Будь-яку річ потрібно доглядати — смартфон тут не виняток. Якщо використовувати пристрій без відповідного догляду, через певний час гаджет починає гальмувати і глючити. Підготував для вас чекліст – кілька дій, які бажано виконувати на смартфоні, щоб ваш гаджет працював нормально.

Реклама

Оновлення

Не забувайте оновлювати операційну систему та програми. Не варто відключати оновлення, оскільки вони не тільки приносять новий функціонал та покращення, але й підвищують безпеку вашого пристрою.

Простий приклад — хакери знайшли вразливість у мобільній грі, за допомогою «дірки» могли отримати доступ до адресної книги. Розробник оперативно випустив оновлення, яке закриває таку можливість. Оновлювати ОС та додатки потрібно обов’язково – ця процедура покращує захист пристрою.

Періодичне перезавантаження

Архітектурно смартфон є невеликим комп’ютером, який згодом накопичує різні помилки. Буває, вивантажиш програму, і вона зникне зі списку запущених програм, а кількість вільної оперативної пам’яті не змінюється. Тут допоможе періодичне перезавантаження – досить раз на тиждень перезапускати девайс (можна вимкнути та включити). Така процедура дозволяє очистити тимчасові файли та «підбадьорити» пристрій.

Слідкуйте за вільним місцем

На будь-якому смартфоні потрібно залишати вільними пару гігабайт місця для тимчасових потреб операційної системи та додатків. Якщо вільний обсяг «впритул» до максимального, пристрій може гальмувати, класти і глючити. У випадку, якщо у вас багато фото та відео, то краще використовувати картку пам’яті та зберігати файли на ній, ніж використовувати внутрішній накопичувач пристрою.

Видаляйте непотрібні програми та віджети

Періодично аналізуйте, чим ви користуєтеся, а ні. Видалення програм, що не використовуються, призведе до вивільнення місця, а також трохи прискорить смартфон. Особливо це стосується віджетів – такий тип програм працює постійно і споживає велику кількість ресурсів пристрою.

Чистіть кеш-програм

Кожна програма в процесі роботи створює кеш – тимчасові файли. Він зберігається на внутрішньому накопичувачі і займає як місце, а й процесорний час. Буває, що гальмує на смартфоні браузер з тієї причини, що має об’єм кеша в кілька гігабайт. Дані можна почистити як через установки програм, так і за допомогою різних утиліт для очищення. Не забуваємо також, що месенджери створюють величезні обсяги кешованої інформації. Видалити її можна через налаштування самого месенджера.

Щорічно можна робити скидання до заводських налаштувань

Скидання до заводських налаштувань дозволяє вирішити проблеми з оновленнями операційної системи, що неправильно навалилися один на одного, і стерти те сміття, яке з якихось причин не видаляється після звичайного рестарту. Після скидання смартфон повернеться на ту версію ОС, яка була встановлена ​​на заводі, і за якийсь час оновиться до останньої. Перед жорстким скиданням потрібно зберегти всі дані, які будуть видалені.

Також має місце періодично перевіряти гаджет на наявність вірусів. Робити це потрібно в тому випадку, якщо ви встановлюєте програми, які отримали поза офіційними магазинами.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ