Останні кілька років по мережі ходять чутки про загадковий смартфон Samsung Galaxy X, який повинен перевернути уявлення всіх людей про мобільні пристрої з ніг на голову, змусивши їх мислити інакше. З чуток, майбутня новинка зможе похвалитися складним екраном, корпусом і рядом інших особливостей, які не можна зустріти в нинішніх телефонах, навіть найдорожчих. Втім, всьому цьому не судилося збутися в найближчі роки, про це стало відомо від достовірного джерела.
Топ-менеджер Qualcomm Салман Саїд в інтерв’ю журналістам повідомив про те, що ніякого гнучкого Samsung Galaxy X, або будь-якого іншого мобільного пристрою з такою особливістю, не буде, в майбутньому. Виною всьому недостатній рівень розвитку технологій, який не дозволяє зробити такий OLED-екран, який можна буде складати і розкладати безліч разів – десятки тисяч, якщо мова йде про повсякденне використання подібного гаджета.
За словами цього високопоставленого співробітника, який знаходиться в центрі всієї IT-індустрії, зараз ні у одного виробника, включаючи Samsung, немає справжньої гнучкою матриці. Існують лише її прототипи, всім з яких далеко до кінцевих готових продуктів. Інженери не можуть зробити так, щоб OLED не ламався, тобто щоб його конструкція не порушувалася. Зараз, при численних згинаннях, відбувається відшарування підкладки і панелі, що просто неприпустимо.
Крім того, транзистори в усіх нинішніх AMOLED-екранах є слабкою ланкою, тому як вони відповідають за живлення пікселів. Вони не володіють достатнім запасом гнучкості, щоб витримувати багаторазові їх згинання. Так, кілька разів без будь-яких наслідків зігнути дисплей на основі органічних світлодіодів можна, проте потім виникнуть конструктивні проблеми – почнеться відшарування шарів, а деякі окремі пікселі, через порушення транзисторів (харчування), просто перестануть працювати.
Саме тому ніякого гнучкого Samsung Galaxy X і його аналогів в найближчі кілька років не буде. Експерт вважає, що якщо південнокорейська корпорація і випустить подібний пристрій, то він буде оснащений двома незалежними один від одного фізичними екранами, між якими може зовсім не бути ніяких рамок, щоб забезпечити цілісність картинки. Реалізувати таку конструкцію набагато простіше, ніж створити справжній гнучкий OLED-екран, розробка яка може бути завершена лише через 4-5 років.