Смартфони

В Android 14 буде повноцінна підтримка сторонніх магазинів додатків

Share
Час читання: 3 хв.

Ніхто зазвичай не хоче пускати у ”свій город” тих, хто на ньому зароблятиме. Це відноситься і до магазинів програм, яких дуже багато для Android. Всі ці роки Google начебто не забороняла їм існувати, але й не сказати, що допомагала. Тому фірмовий магазин додатків і пов’язані з ним методи роботи Google піддалися різкій критиці. Це призвело до того, що компанія вирішила змінити свій похід. Найближчим часом на нас чекає те, що вона буде набагато лояльнішою до розміщення сторонніх магазинів додатків та їх роботи.

Що нового буде в Android 14

Інформацією про майбутні зміни поділилися хлопці з XDA-Developers . Також про це говорив відомий автор витоків та дослідник коду Мішал Рахман. Вони повідомили, що виявили більше функцій Android 14, які полегшать життя людям, які використовують сторонні додатки.

Про нововведення вони розповіли після того, як досліджували код Android 14, який став доступним для розробників кілька днів тому. Звичайно, це ще не той Android, який побачать юзери. Це версія для розробників. Вона дає уявлення про те, що взагалі на нас чекає, але не показує основних функцій або інтерфейсу нової операційної системи.

Установка програм не з Google Play

По-перше, у версії ”зеленого робота”, що готується, є новий API, який дозволяє стороннім магазинам додатків виконувати так звані м’які оновлення. Це оновлення, які виконуються без переривання роботи користувача. Зокрема, API можна використовувати для затримки оновлення програми, якщо: використовується, відображається на екрані, має активну службу або виконує функції зв’язку. Останнє відноситься до месенджерів, які підтримують можливість спілкування голосом (дзвінок) або до аналогічних програм, які створені спеціально для цього.

Чи можна оновлювати сторонні програми на Android

В Android 14 також є функція ” оновити права власності “, що дозволяє стороннім магазинам додатків бути єдиним джерелом автоматичних оновлень для конкретної програми. Тобто, завантаживши певний додаток, можна буде зробити так, щоб він оновлювався автоматично через той магазин, в якому він був розміщений. Однак видання зазначає, що цей варіант обмежений початковою установкою через магазин додатків. Тому вам потрібно буде видалити завантажений додаток і перевстановити його , якщо ви раптом передумаєте і вирішите змінити джерело оновлень.

Нарешті, Google також представляє API, який дозволяє сторонньому магазину програм вимагати схвалення користувача на інсталяцію оновлення. У XDA-Developers вважають , що це може бути зручно у випадку, якщо оновлення програми вимагає отримання нових дозволів. Спочатку воно видає повідомлення користувачеві, яке той повинен побачити, і лише потім переходить в автоматичний режим завантаження оновлень для цієї програми. Це такий елемент безпеки та контролю з боку операційної системи, який точно ніколи не буде зайвим. Особливо коли доступ до сторонніх джерел стає таким вільним.

У будь-якому випадку це не можна не назвати добрим знаком. Ми раді бачити повідомлення про те, що Google збирається реалізувати ці функції в Android 14. Звичайно, Google Play – це магазин для переважної більшості людей , адже деякі будуть вникати в те, як користуватися сторонніми магазинами, коли є джерело, в якому можна знайти і скачати все, що завгодно. Але у будь-якому разі нові можливості сподобаються фанатам більш вільного використання смартфона. Особливо тим, хто часто встановлює щось через APK.

Чому не можна користуватися сторонніми програмами

Наївно припускати, що така щедрість стала жестом доброї волі Google. Швидше за все, це пов’язано з тим, що зараз у ЄС (а отже, слідом і скрізь) запроваджуються нові закони, покликані обмежити монополію Google та Apple на джерела завантаження програм. Зараз саме ці дві компанії ділять пальму першості із завантажень і беруть з деяких розробників до 30% вартості. Багато скарг і судових позовів, на зразок того, що був у Epic Games до Apple, тільки прискорили цей процес.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • в усіх версіях андроіда в мене завжди бездоганно працювали сторонні магазини додатків,на шкалт 4pda)))

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024