Компанія Google побачила сенс у тому, щоб приємно порадувати користувачів різноманітних мобільних пристроїв, що функціонують під керуванням операційної системи Android. Як відомо, дана платформа призначена для смартфонів, а кожен з таких, включаючи бюджетні моделі, має дуже просунуту фотокамеру, що дозволяє робити чудові знімки і записувати якісні відео в роздільній здатності щонайменше Full HD.
Але найчастіше такі можливості смартфона не використовуються повною мірою, що й вирішили виправити розробники, суттєво та вкрай відчутно розширивши функціональні можливості свого програмного забезпечення. Спеціально для цього вони вважали за необхідне додати до платформи можливість використовувати телефон як веб-камеру.
Вбудовані в ноутбуки веб-камери, навіть у дорогі моделі з цінником у кілька тисяч доларів, забезпечують зазвичай вкрай посередню якість відео, особливо в умовах нестачі світла. Оскільки багато людей тепер працюють віддалено і використовують відеозв’язок, ця проблема стала дуже актуальною. Компанія Google побачила сенс у тому, щоб вирішити цю проблему, дозволивши використовувати смартфони на Android як веб-камеру, картинка з якої відображатиметься на комп’ютері.
Іншими словами, простіше кажучи, ПК вважатиме підключений телефон зовнішньою веб-камерою, дозволивши використовувати картинку з такою і показувати співрозмовникам. Нова можливість називається DeviceAsWebcam, і вона вже додана до коду останньої версії Android 14, реліз якої очікується в 2023 році.
Функція DeviceAsWebcam забезпечує ідентифікацію смартфона як UVC-пристрій, тобто пристрій із можливістю передачі потокового відео через USB-підключення. За рахунок такого нововведення комп’ютери на базі Windows, macOS і Linux вже зовсім скоро зможуть розпізнавати смартфони під керуванням Android як зовнішні веб-камери. При цьому користувачі мобільних пристроїв зможуть самостійно вибирати, яку камеру використовувати – основну чи передню.
Найновіша можливість з’явилася в Android 14, а тестування цієї операційної системи розпочнеться вже у березні 2023 року. Реліз фінальної стабільної версії затримається приблизно на півроку, тому всі і кожен отримають доступ до такої нової функції лише у вересні-жовтні, але вона гарантовано стане у нагоді всім власникам смартфонів, а хтось використовуватиме її на постійній щоденній основі.