Виробники смартфонів на базі Android ще як мінімум два роки не зможуть використовувати сканер осіб, що працюють з такою ж точністю і надійністю, як система Face ID в смартфонах Apple. Про це виданню Reuters повідомили представники виробників електронних компонентів для мобільних пристроїв.
Створенням сенсорів, сканування особи, зайняті компанії Viavi Solutions, Finisar і Ams, але в даний час їх розробки знаходяться на ранній стадії. За словами Білла Онга, старшого директора Viavi зі зв’язків з інвесторами, один з виробників першого ешелону представить смартфон з 3D-сенсором до кінця 2018 року, але він буде випущений вкрай обмеженим тиражем. У 2019 будуть анонсовані принаймні ще два смартфона з технологією сканування осіб.
Головна складність, з якою вендори зіткнулися при виробництві сканерів особи – недолік модулів VCSEL, які використовуються для вертикального проектування лазерних променів та інфрачервоного випромінювання на поверхню сенсора. У грудні 2017 року Apple уклала з компанією Finisar угоду на 390 мільйонів доларів і домовилася про безперебійні поставки таких модулів. Finisar придбала завод у Шермані (штат Техас в США) і випускає потрібні компоненти спеціально для Купертіно. У 2017 році Apple повідомила інвесторам, що Finisar отримає додаткове фінансування на розробку, дослідження та нарощування обсягу виробництва.
Finisar – найбільший виробник модулів VCSEL в світі, а інші компанії зможуть почати масове виробництво подібних компонентів лише через два роки. До цього часу система Face ID може з’явитися не тільки в смартфонах, але і в інших продуктах Apple (планшетах, ноутбуках, комп’ютерах). А користувачі Android-смартфонів продовжать розблоковувати свої пристрої по-старому – пальцями.