Час читання: < 1 хв.Легендарний без перебільшень бренд Nokia показав нетиповий для 2023 року ультрабюджетник – у китайсько-фінському Nokia C12 є знімний акумулятор об’ємом 3000 мА/год і “чиста” ОС Android 12 Go! Начебто – для невибагливих користувачів, та ще й з можливістю термін служби продовжити, а начебто й оснащення мізерне:
- процесор Unisoc SC9863A з вісьмома ядрами Cortex-A55 (1.6 ГГц x4/1.2 ГГц x4) та 28-нанометровим (!!!) техпроцесом; близько 100.000 балів у Antutu;
- всього 2 Гб оперативної пам’яті, яку можна доповнити віртуальними двома Гб за рахунок сховища ємністю 64 Гб – толку мало, ще 2 Гб фізичної пам’яті були б набагато кориснішими;
- HD-дисплей з діагоналлю 6.3 дюйма, IPS, старий-добрий краплеподібний виріз для 5-мегапіксельної камери;
- 8-мегапіксельна основна камера, підтримка нічного та портретного режимів, а також підвищеного динамічного діапазону;
- роз’єми microUSB та 3.5-мм, підтримка карт пам’яті microSD, динамік на спинці; пластиковий корпус, три кольори – зелений, синій та сірий, вага – 177 гр., товщина – 8.75 мм.
Вартість – 119 євро (~5000 грн). Якось задорого, не знаходите? Є ряд питань до смартфону: 3000 “махів” – замало, за такою ціною часто шукають “довгожителів”; 2 Гб ОЗП – смішно, а прикриватися віртуальною пам’яттю не дуже гарно; процесор насилу справлятиметься навіть з месенджерами, про щось вагоміше навіть не кажу; Type-C у такій ціновій категорії – давно норма. Що зрештою? Смартфон, який “дуже дешевий”, але й ціна за можливості завищена. У стилі Nokia.
Митник МихайлоБільшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.