В даний час процесор в смартфоні – це його найголовніший компонент, який відповідає за багато дій. У нього вбудований не тільки чіп для обробки інформації, але і графічний прискорювач, модем для роботи з мобільними мережами. Крім того, саме від нього залежить, чи буде смартфон підтримувати швидку зарядку чи ні. Сьогодні, 18 березня 2018 року, на офіційному сайті американського чіпмейкера Qualcomm, який виробляє кращу продукцію на ринку, з’явився список смартфонів з підтримкою швидкої зарядки Quick Charge 4.0 і 4.0+.
Обидва стандарти швидкої зарядки Quick Charge 4.0 і 4.0+ з’явилися в 2017 році, коли їх впровадили в свої телефони деякі виробники. Проте, за словами Qualcomm, зараз технології для прискореної підзарядки застрягли в 2016 році, тому як ніхто з відомих виробників не впроваджує один з цих новітніх стандартів, вважаючи за краще використовувати навіть в самих дорогих телефонах його більш ранню версію – Quick Charge 3.0 (QC 3.0 ).
За словами компанії Qualcomm, в даний час в світі тільки один смартфон має підтримку стандартів зарядки Quick Charge 4.0 і 4.0+. Мова йде про американський ігровий телефон Razer Phone , який є прямим конкурентом OnePlus 5. Проблема слабкої поширеності новітнього стандарту швидкої зарядки в тому, що зараз у продажу практично зовсім немає зарядних пристроїв з його підтримкою, запевняють його творці.
Крім того, за використання технологій QC 4.0 і QC 4.0+ виробникам телефонів доводиться робити більше відрахувань з кожного проданого телефону з підтримкою швидкої зарядки компанії Qualcomm. Ми впевнені, що саме в цьому основна причина слабкої поширеності новітньої технології. Технологія Quick Charge 4.0 на 20% швидше попереднього покоління. Вона підтримує потужність до 3A, а також вона сумісна з Power Delivery, за допомогою якої заряджаються багато ноутбуків та інші гаджети з роз’ємом USB Type-C.
Якщо ж говорити про технології Quick Charge 4.0+, то вона, за заявами Qualcomm, на 30% ефективніша звичайної версії і на 15% швидше. Крім того, рівень нагріву при її використанні відчутно нижчий, тому вона значно безпечніша в повсякденній експлуатації.