Xiaomi. 2018 року я зацікавився темою смартфонів саме завдяки їм. Моделі 2018-2019 року просто вражали уяву і компанія стала першою, хто переніс нові технології з флагманського сегмента до бюджетного.
У цей переломний момент навіть бюджетні смартфони піднялися на новий рівень. Зібрали в собі найкращі фішки та рішення, які були реалізовані у флагманах 2015-2017 років, але значно дешевші.
Період 2018-2020 років – розквіт компанії. Моделі Xiaomi та Redmi можна було щиро називати “топом за свої гроші” та найкращими на ринку.
Криза, пандемія, суперництво з молодими брендами – Realme, Oppo Vivo, знову цікавими смартфонами від Motorolla поставили компанію у складне становище. Якість різко впала, а ціна зросла. Нижче – про 3 смартфони, які не коштують своїх грошей і краще сто разів подумати перед тим, як їх купити. Головне – не наступити на граблі при виборі
Поїхали!
Redmi 9C NFC
Один з найпопулярніших смартфонів бренду – не запорука безпроблемного використання. Насправді, смартфон має безліч проблем і недоліків, які ви повною мірою зможете відчути після покупки. Тоді стане шкода витрачених коштів.
На даний момент, Redmi 9C слабкий смартфон, якому вже важко працювати з оновленою та навантаженою оболонкою MIUI. Тим не менш, цієї осені йому виповнилося 2 роки з моменту анонсу.
Процесора Helio G35 і 3 Гб оперативної пам’яті вистачає для нормальної роботи смартфона навіть у найпростіших сценаріях. По-друге, смартфон має низьку яскравість екрану, через це користуватися при яскравому сонці пристроєм важко. Також смартфон не має швидкої зарядки та використовує старий порт Micro-USB.
Redmi Note 10T
Смартфон вийшов ринку ще рік тому, але вже повністю втратив актуальність.
Модель пропонує відверто посередні характеристики. Усередині застарілий процесор Dimensity 700 та 4 Гб оперативної пам’яті, який видає близько 270 тисяч в AnTuTu, що для такої ціни – просто провал.
Користувачі відзначають проблеми з дисплеєм, БРАК у багатьох пристроях та просто некоректну роботу в плані яскравості, автовідключення та роботи тач.
Крім того, на нашому ринку є клони пристрою від того ж бренду, які коштують на 3-4 тисячі дешевше – Poco M3 Pro, Redmi Note 11S, Poco M4 5G. Таким чином, купівля гаджета – нісенітниця, через необґрунтовано високі ціни і слабку начинку.
Redmi Note 11
Ще один Redmi, який вийшов вкрай невдалим. Зрозуміло, що криза серйозно вдарила по Xiaomi і позначилася на ціні комплектуючих, але навіщо створювати відверто слабкі смартфони, то ще й за такі гроші.
Модель програє не лише 10-й серії, а й 9-й теж. Гаджет випущений у другій половині 2022 року за не маленьку ціну пропонує нам 4 ГБ ОЗП та Snapdragon 680.
Сетап видає лише 280 000 балів і буде дуже дивною покупкою. Гаджет має мінімальний запас у плані продуктивності.
Істотний аргумент проти його покупки – бренд, за ті ж гроші, пропонує Redmi Note 10S з 6 Гб ОЗП, найкращою камерою та продуктивністю, а є ще дешевші аналоги – Poco M5s, Poco M4 Pro 5G та конкуренти від інших брендів.
Poco F3
Дивно, подумаєте ви, чим раптом виявився поганий Poco F3? І подумаєте – “автор черговий довбоящер”. Адже цей смартфон розкуповували минулого року і багато хто радив його як чудове передфлагманське рішення за невеликі гроші.
А тепер подумайте – Poco F3 все ще хороший і з його технічними характеристиками особливих проблем немає, проблема в іншому. Зі смартфоном траплялися протилежна історія. Через кризу ціна комплектуючих на смартфон зросла, оскільки в основі лежить Snapdragon 870.
На даний момент, минуле покоління коштує рівно стільки ж, а подекуди навіть більше ніж новинка – Poco F4.
- Незважаючи на всі плюси у Poco F3 були проблеми із нагріванням. Вони не стали робити нормальну систему охолодження, внаслідок чого гарячий Snapdragon вже після 40-50 хв активного використання ігор починав тролити і скидав частоти.
- Також для охолодження виробник поставив примусове скидання яскравості при нагріванні. В результаті вона падала до 65-70% і доводилося чекати, поки він охолоне.
- Встановивши у нього віртуальний датчик наближення бренд зробив лише гірше. Він працював ще більш некоректно ніж фізичне і програмне це питання так і не було вирішено.
Poco F4 не можна назвати найвдалішим, але все ж таки він краще F3 при однаковій ціні. Стало менше ШІМ, значно зросла швидкість зарядки, з’явився оптичний стаб у камері (нехай і середній). Найголовніше, що їм вдалося подолати нагрівання, за рахунок встановлення менш гарячого чіпа Dimensity 8100 та гарної системи охолодження.
Poco M4 5G
Складно було зробити дивніший смартфон, він знаходиться в ціновому сегменті між Poco M5 та Poco M3 Pro і гірше обох цих варіантів. Справа в тому, що взявши Poco M4, ви стаєте жертвою маркетингу. Пристрій приваблює приставкою 5G та 6 ГБ ОЗП, при цьому не має інших покращень, але коштує дорожче.
- ОЗП через процесор працює не дуже коректно і все одно вивантажує з пам’яті програми, як і в 4 Гб варіанті.
- У той же час M5 пропонує потужніший чіп – Helio G99 і за продуктивністю набирає на 50 000 балів більше за меншу ціну.
- Крім того, пристрій має вже 50 Мп модулем камери. Це відбивається на якості фото, не сильно, але M5 фотографує краще 13 Мп M4 5G