Знайдено спосіб замінити системний шрифт у iOS 16 на будь-який інший

Китайський розробник Чжовей Чжан розповів, що зміг замінити системний шрифт у iOS 16, не вдаючись до джейлбрейку. Втім, для цього йому все ж таки знадобилися хакерські навички.

Розробник використав екcплойт CVE-2022-46689 для атаки на вразливість, що присутня в iOS аж до версії 16.1.2. Цей екcплойт дозволяє виконувати на смартфоні довільний код із максимальними привілеями.

Чжовей Чжан успішно замінив системний шрифт на кілька інших шрифтів і показав, як це виглядає на екрані пристрою. Крім того, він поділився своїм проектом на GitHub. Будь-хто може завантажити звідти вихідний код, скомпілювати екплойт-утиліту в програмі Xcode або створити IPA-файл, підписати його з сертифікатом розробника і встановити як звичайну програму.

Шрифт змінюється не скрізь. У якихось місцях операційної системи (наприклад, на клавіатурі) він залишається тим самим, оскільки символи беруться зі спеціальних бібліотек (але їх за бажання напевно можна замінити).

Компанія Apple не передбачила зміну системного шрифту в iPhone, хоча на Android-смартфонах деяких виробників така можливість є. Правда, в більшості випадків сторонні шрифти виглядають не дуже красиво.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

попередня статтяЯк стежать за користувачами Telegram та WhatsApp
наступна статтяЧому Apple ще не випустила iPhone Fold

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я