Згідно з даними нового дослідження Counterpoint Research, попит на відновлені смартфони росте більш високими темпами, ніж попит на нові апарати.
За підсумками 2017 роки кількість проданих відремонтованих смартфонів збільшилася на 13% і досягла показника в 170 млн одиниць. Водночас продажі нових смартфонів збільшилися на 3% в порівнянні з попереднім роком. Ці 3% складають 33,8 млн пристроїв.
Продажі нових iPhone в минулому кварталі знизилися на 1% в порівнянні з четвертим кварталом 2016 року. Але завдяки висновку на ринок більш дорогих моделей iPhone 8 і iPhone X компанія Apple змогла збільшити дохід, отриманий від продажу смартфонів, на 13%.
На ринку Android ситуація більш сумна. Тут мають попит пристрої початкового та середнього рівнів, багато виробників смартфонів навіть не завжди можуть повністю покрити свої витрати. А ще в четвертому кварталі 2017 року ринок смартфонів скоротився на 5%. В результаті, деякі виробники смартфонів починають виходити з цього бізнесу. Аналітики очікують, що така ситуація буде спостерігатися і надалі, і в цьому році кількість виробників Android-смартфонів скоротиться.
Ще одним приводом для занепокоєння виробників смартфонів середнього рівня є вживані гаджети, в тому числі відремонтовані, флагманські моделі попередніх поколінь. Близько 25% вживаних смартфонів знову надходять на ринок для перепродажу. За словами аналітиків, ринок нових моделей початково-середнього рівня поступово поглинається відновленими флагманськими смартфонами.
Відзначається, що уповільнення впровадження інновацій в смартфонах практично урівняв у можливостях і дизайні флагмани 2-річної давності та нові апарати середнього рівня. Тому часто покупці віддають перевагу вживаним пристроям, в основному, моделям Apple iPhone, значно рідше – Samsung Galaxy. На Apple і Samsung припадає 3/4 ринку відновлених смартфонів і понад 80% доходів цього ринку.
Причинами такої високої популярності вживаних смартфонів саме виробництва Apple називаються тривалий термін підтримки пристроїв і наявність топових компонентів. Як правило, Apple пропонує нові версії своєї мобільної операційної системи, в тому числі для моделей, випущених навіть 4-5 років тому. На Android-пристрої, як правило, оновлення випускаються всього рік-півтора з моменту випуску. До того ж, навіть в момент випуску на недорогих Android-смартфонах може стояти ОС 2-річної давності або не самі нові компоненти. Все це позначається на продуктивності пристроїв і їх привабливості в очах споживачів.
На думку аналітиків, у 2018 році під впливом ринку вживаних пристроїв буде спостерігатися подальше уповільнення ринку нових смартфонів.
Напередодні великої презентації, запланованої на 22 січня, в мережу потрапила інформація про нові функції Galaxy…
Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…