Згідно з даними нового дослідження Counterpoint Research, попит на відновлені смартфони росте більш високими темпами, ніж попит на нові апарати.
За підсумками 2017 роки кількість проданих відремонтованих смартфонів збільшилася на 13% і досягла показника в 170 млн одиниць. Водночас продажі нових смартфонів збільшилися на 3% в порівнянні з попереднім роком. Ці 3% складають 33,8 млн пристроїв.
Продажі нових iPhone в минулому кварталі знизилися на 1% в порівнянні з четвертим кварталом 2016 року. Але завдяки висновку на ринок більш дорогих моделей iPhone 8 і iPhone X компанія Apple змогла збільшити дохід, отриманий від продажу смартфонів, на 13%.
На ринку Android ситуація більш сумна. Тут мають попит пристрої початкового та середнього рівнів, багато виробників смартфонів навіть не завжди можуть повністю покрити свої витрати. А ще в четвертому кварталі 2017 року ринок смартфонів скоротився на 5%. В результаті, деякі виробники смартфонів починають виходити з цього бізнесу. Аналітики очікують, що така ситуація буде спостерігатися і надалі, і в цьому році кількість виробників Android-смартфонів скоротиться.
Ще одним приводом для занепокоєння виробників смартфонів середнього рівня є вживані гаджети, в тому числі відремонтовані, флагманські моделі попередніх поколінь. Близько 25% вживаних смартфонів знову надходять на ринок для перепродажу. За словами аналітиків, ринок нових моделей початково-середнього рівня поступово поглинається відновленими флагманськими смартфонами.
Відзначається, що уповільнення впровадження інновацій в смартфонах практично урівняв у можливостях і дизайні флагмани 2-річної давності та нові апарати середнього рівня. Тому часто покупці віддають перевагу вживаним пристроям, в основному, моделям Apple iPhone, значно рідше – Samsung Galaxy. На Apple і Samsung припадає 3/4 ринку відновлених смартфонів і понад 80% доходів цього ринку.
Причинами такої високої популярності вживаних смартфонів саме виробництва Apple називаються тривалий термін підтримки пристроїв і наявність топових компонентів. Як правило, Apple пропонує нові версії своєї мобільної операційної системи, в тому числі для моделей, випущених навіть 4-5 років тому. На Android-пристрої, як правило, оновлення випускаються всього рік-півтора з моменту випуску. До того ж, навіть в момент випуску на недорогих Android-смартфонах може стояти ОС 2-річної давності або не самі нові компоненти. Все це позначається на продуктивності пристроїв і їх привабливості в очах споживачів.
На думку аналітиків, у 2018 році під впливом ринку вживаних пристроїв буде спостерігатися подальше уповільнення ринку нових смартфонів.
З'явились точні дані щодо акумуляторів нового iPhone 16. В Apple традиційно не розголошують точну ємність…
Телефони Galaxy S25 вже не за горами, і вони зіткнуться з серйозними труднощами з боку…
Наші експерти склали добірку з п'яти найкращих і найбюджетніших смартфонів з хорошими IPS-екранами. Хто увійшов…
2024 рік став переломним для технологій, які не лише змінили окремі галузі, а й наблизили…
Обробка запитів за допомогою генеративного штучного інтелекту — це серйозне навантаження для дата-центрів, які одночасно…
Завдяки опублікованим індійським ресурсом фото та інформації стало відомо, що базовий Redmi Note 14 4G…