Смартфони Apple рідко лідирують у сфері характеристик. Завжди є конкуренти, які мають більше оперативної пам’яті, їхні процесори отримують більше ядер. Те саме стосується місткості акумулятора – дізнатися, яка батарея встановлена в Айфон, можна лише зі сторонніх джерел. Сайт Apple показує тільки умовний час автономної роботи. Розповідаємо, які акумулятори встановлені в сучасні Айфони і який пристрій «живе» найдовше.
Кожне наступне покоління смартфона має бути кращим за попереднє. Зростає частота ядер, збільшується продуктивність графічного прискорювача. Дисплей отримує більшу роздільну здатність. Логічно було припустити, що місткість акумулятора має зростати від покоління до покоління. Наприклад, в Айфон 14 Pro Max акумулятор більший за попередника. Але в Apple своя система координат. Порівняємо місткість батареї у різних айфонів: у мАг:
Можна зробити висновок, що місткість акумулятора не залежить від покоління, але чому? Річ у чіпах, які компанія використовує в нових смартфонах. Шляхом оптимізації техпроцесу виробник створює більш енергоефективні чіпи. Це дає змогу встановлювати в айфони батарею меншої місткості, при збереженні того ж часу автономної роботи.
У такого підходу є кілька переваг. По-перше, вага і товщина смартфона зменшуються, це покращує ергономіку. По-друге, в корпусі залишається більше місця для інших компонентів, наприклад, модуля камери, розмір якого збільшується в нових моделях.
Стратегія Apple хоч і робоча, але іноді «дає збої». Про це свідчать тести автономності. Автор каналу Mrwhosetheboss протестував Айфони на «час життя» від одного заряду. На смартфонах проводилися однакові дії, в тих самих умовах. Розберемо результати:
Примітно, що iPhone 14 Pro показав себе краще за базову 14-ку, хоча у першого акумулятор менш місткий. Модель Plus 2022 року, яку Apple назвали найавтономнішим Айфоном, посіла третє місце.
Хоча місткість акумулятора – важливий критерій автономності, він не єдиний. Наприклад, максимальна яскравість і роздільна здатність екрана, наявність датчиків, потужність динаміків впливає на час роботи від заряду. Погана якість сигналу швидше «висаджує» акумулятор, те саме стосується активних функцій, на кшталт тих, що працюють у фоновому режимі додатків. У виборі смартфона важливо дивитися на реальні тести, а не на характеристики.
Після довгих чуток і витоків, Nintendo нарешті офіційно представила нову консоль — Nintendo Switch 2.…
Американська корпорація Textron Systems анонсувала випуск багатоцільових автономних надводних суден Tsunami, створених на замовлення Міністерства…
Фахівці ресурсу Android Authority в Android 16 версії DP2 виявили підказки, що вказують на нову…
Google Chrome тестує нову функцію, яка має зробити набридливі спливаючі вікна з запитами доступу до…
Компанія Samsung випустила січневий патч безпеки для флагманських смартфонів серії Galaxy S21, що вийшли 2021…
Інсайдер Соні Діксон (@SonnyDickson) опублікував у соцмережі X фотографії макетів iPhone SE четвертого покоління. Модель…