Навіть сучасні бюджетники китайського Xiaomi виділяються крутою начинкою, функціоналом та персональними особливостями, яких немає ні в кого. Серед великої кількості крутих особливостей ми маємо деякі функції, які, м’яко кажучи дивні, і більше дратують, ніж є чимось справді потрібним і корисним. Пропонуємо ознайомитись з однією з них.
Зустрічайте – вбудований антивірус із рекламою
Всім зрозуміло, що Xiaomi, як і більшість інших виробників, турбуються за безпеку своїх користувачів, тому постійно вдосконалюють методи захисту своїх пристроїв. У цьому немає нічого поганого, навіть навпаки, дуже добре, що такий важливий параметр не пропускається. Спостерігаючи за «корисністю» вбудованого «антивіруса», виникає багато питань. Найголовніший – навіщо він взагалі потрібний?
Програми перед встановленням на смартфон автоматично перевіряються інструментами маркету. А власникам Xiaomi цю процедуру потрібно проходити двічі. Спочатку йде перевірка маркету, а потім уже сам смартфон перевіряє завантажувану програму. Круто! Тільки часто ці перевірки дають той самий результат. Відчуття, що вбудована «фішка» просто дублює результат перевірки від магазину додатків, забираючи у нас додатково кілька хвилин, тільки навіщо? Напевно щоб було ще одне вікно, де можна транслювати рекламу 🙂
Тут можна заперечити: насамперед ця функція додана для сторонніх apk-файлів. Може й так, але тоді можна було відключити її для офіційних програм.
Програми із сторонніх ресурсів
Ми не рекомендуємо завантажувати програми зі сторонніх сайтів. Хіба тільки із справді перевірених ресурсів. Але тут все на ваш страх та ризик.
Ще давно в Android додали «заборону на встановлення додатків зі сторонніх ресурсів», але ми благополучно її обходимо, просто відключивши в налаштуваннях. Здавалося б, у цьому моменті має допомогти вторинна перевірка смартфонів Xiaomi, але й тут не без нюансів: практично всі антивіруси перевіряють програми, посилаючись на свою «вірусну базу». Так само працює і вбудована перевірка на китайських смартфонах. Враховуючи, що віруси стали хитрішими та «динамічнішими», можна зробити висновок, що такий метод не є панацеєю від зловредів.
Загалом, міркувати можна довго, але вже час робити висновки: все б нічого, почекати хвилину-другу додаткову, поки смартфон завершить перевірку програми. Але розробники примудрилися навіть у цю функцію впхнути рекламу. Виходить, що ми чекаємо завершення не зовсім корисної та зрозумілої дії, при цьому спостерігаємо за рекламним оголошенням…
Тому це, мабуть, найдивніша функція.
А як тоді оминати віруси?
Найкращий антивірус – це сам користувач. Смартфонам не потрібні антивіруси, щоб користувач був у безпеці. Достатньо лише стежити за тим, що ви завантажуєте і за якими посиланнями переходите. Не варто завантажувати файли зі сторонніх ресурсів (хіба тільки дійсно перевірених, ну і тут теж все на ваш страх і ризик), з маркету теж не потрібно завантажувати все підряд, користуйтеся тільки додатками, де відомий розробник, є відгуки та скачування, ну а по посиланням ви і так все знаєте:)
Як вимкнути вбудовану перевірку програм Xiaomi
Якщо ви вирішили відключити цю “фішку” Xiaomi, тоді потрібно: відкрити програму “Безпека” -> “Налаштування” -> “Антивірус” -> пересунути повзунок функції “Перевіряти перед установкою”. Ось і все, так само можна включити її.
Як на мене, комплекти пам'ять GOODRAM — це справжня знахідка для тих, хто хоче поєднати…
Останнім часом з'явилися цікаві чутки та оголошення, які можуть суттєво змінити дизайн і функціональність майбутніх…
Ще кілька років тому виробники смартфонів просто змагалися між собою за те, хто зробить найшвидшу…
Samsung щосили тестує бета-версію своєї фірмової оболонки One UI 7, яка готується до офіційного релізу…
Нещодавно ми дізналися, що Samsung планує провести масштабну презентацію серії Galaxy S25 вже 22 січня.…
Apple готує до випуску нове покоління AirPods Pro, яке, за чутками, побачить світ на початку…