Терміново оновіть свій смартфон: знайдено небезпечну лазівку для хакерів

Сучасний смартфон – це по суті цифровий відбиток вашої особистості. Крім особистих фотографій та листування, він містить також безліч вразливої ​​інформації: паролі, доступ до банківських рахунків, цифрові копії документів. Як з’ясувалося, через баг операційної системи Android хакери можуть запросто все це вкрасти.

Як пише видання Express , цей баг здатний обходити всі пін-коди та біометричні способи захисту (відбитки пальців або розпізнавання обличчя). Виявив помилку експерт із безпеки Девід Шютц. Він навчився обходити екран блокування телефону, просто дотримуючись певної схеми дій і замінивши SIM-карту.

Шютц записав відео, в якому показав, як кілька неправильних натискань пальцем на вбудований сканер відбитків тимчасово відключили біометричний захист щоб подивитися ролик, доскролльте новину до кінця).

Потім чоловік вийняв із смартфона SIM-картку та вставив нову. І тут з’ясувалося: якщо тричі ввести неправильний пін-код, телефон, як ведеться, попросить ввести PUK-код. Але це буде PUK-код нової сімки. Тобто шахрай, до рук якого потрапив гаджет, побачить код прямо на коробці від сім-карти і легко розблокує систему, отримавши повний доступ до всіх даних на пристрої.

У компанії Google, що розробляє ОС Android, незабаром дізналися про відкриття Шютца, поспішили випустити оновлення, що закриває цю лазівку, а чоловікові виплатили 70 тис. доларів винагороди. Відомо, що баг стосується 10-ї, 11-ї, 12-ї та 13-ї версій Android.

Шютц виявив вразливість на смартфоні Pixel, і поки що немає відомостей – стосується виявлена ​​проблема тільки цього бренду або всіх пристроїв з даною ОС. Але експерти радять усім власникам смартфонів із нею оновити програмне забезпечення. Виправлення, яке лікує виявлений баг, вийшло лише 5 листопада і може бути встановлене далеко не у всіх користувачів.

Як перевірити, чи оновилася ваша операційна система до безпечної версії

  • Відкрийте установки телефону
  • Виберіть меню “Про телефон” і натисніть “Версія Android”.
  • Далі виберіть “Оновлення безпеки Android” та “Номер збирання”.

Якщо дані вказують на те, що у вас є необхідне оновлення, можна полегшено видихнути.

Як оновити ОС телефону?

Якщо у вас стоїть старе збирання, ви можете оновити її до необхідної вручну.

  • Відкрийте програму “Параметри” телефону.
  • У нижній частині оберіть “Система” та “Оновлення системи”.
  • Ви побачите статус оновлення та кнопку завантаження. Натисніть на неї та виконайте всі відповідні підказки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я