Шукаєте смартфон з ємним акумулятором та великою автономністю? Заходьте до нас — ми зібрали топ смартфонів із довгою автономною роботою у різних цінових сегментах. Що-небудь для себе ви точно зможете знайти.
Пристрої до 10 тисяч гривень
Перший у нашому списку – Redmi Note 11 без підтримки 5G, що вийшов ще у грудні 2021 року. Апарат середнього сегмента працює на бюджетному чіпсеті SD680. Чіп відомий своєю енергоефективністю та “холодністю” – додаткове охолодження смартфону не потрібно. При помірному використанні – дзвінки, месенджери, трохи інтернету, пара додатків, середній час роботи екрану 5 годин – Redmi Note 11 протримається на одному заряді протягом двох днів. А якщо грати, дивитися відео на максимальній яскравості та користуватися важкими програмами, батареї вистачить на день роботи. І відразу попередимо – це не ігровий смартфон, його варто брати, якщо вам важлива автономність, потрібний інтернет, хороша камера та швидка робота екрану.
Плюси: невелика ціна, вузькі рамки екрану, підтримка технології Hi-Res Audio для кращого звуку, частота оновлення екрана 90 Гц, простий дизайн для класиків.
Процесор цього смартфона не такий енергоефективний, як у попереднього, проте Poco M4 Pro трохи обганяє Redmi Note 11 по автономності — він працює на пару хвилин довше. Чіпи MediaTek відомі своїм нагріванням, тому розробники подбали та додали в смартфон рідинне охолодження. Як і попередній смартфон, це апарат середнього класу, але він більше пристосований для ігор процесор, охолодження, велика батарея, ігровий режим. Але ігровим його важко назвати, важкі ігри він тягне на середніх налаштуваннях.
Повного заряду у помірному режимі вистачить на два дні; в інтенсивному, з іграми, відео, камерою та інтернетом – на один день при екранному часі близько 6 годин.
Плюси: яскраві кольори корпусу, вузькі рамки, невелика ціна за рахунок дешевшої матриці екрану.
Пристрої до 15 тисяч гривень
Ще один бюджетний середнячок, але тепер від Samsung із залізом власної розробки. Це ще продуктивніший смартфон, для ігор він підійде більше, ніж попередні два. Чіпсет показує високу продуктивність у повсякденній роботі, у складних сценаріях з іграми, інтернетом, додатками. Об’єм батареї у Galaxy A33 такий же, як у Redmi та Poco, а ось швидкість швидкої зарядки менша. І в комплекті блоку немає, доведеться купувати. Натомість автономність смартфон показує відмінну — до двох днів спокійної роботи, до 18 години перегляду відео, до 14 години веб-серфінгу. З активним екраном 5-6 годин смартфон спокійно протримається 1-1,5 дні.
Плюси: відомий бренд, пиловологозахист, чотири камери.
Ще один смартфон від Xiaomi, але тепер із флагманської Mi-лінійки. Апарат, що вийшов восени 2021 року, працює на флагманському енергоефективному чіпі MediaTek. Xiaomi 11T не тільки потягне багато ігор на високих налаштуваннях, важкі програми, але також заощаджуватиме заряд і вірно розподілятиме ресурси, щоб збільшити час автономної роботи. На одному заряді смартфон легко проживе два дні при помірному використанні та екранному часі 4-5 годин. А якщо користуватися активніше, з іграми, важкими програмами, інтернетом, при екранному часі 8 годин батареї вистачить на один день.
Плюси: майже безрамковий екран, 120 Гц частота оновлення, пиловологозахист, основна камера 108 Мп, швидка зарядка 67 Вт в комплекті, HDR10+ стандарт для більшої вірності в передачі кольору.
Апарат працює на основі флагманського чіпа, від перегріву його захищає система рідинного охолодження. Цей процесор не такий продуктивний, як 888, але він менше гріється, у цьому його плюс. Його потужності вистачить для більшості завдань, важких програм, а крім того, цей чіп енергоефективний. Значить, і заряд витрачатиметься економніше. Об’єм батареї менше, ніж у всіх попередніх пристроїв – 4520 мАг проти 5000 мАг. А до цього додається великий екран із частотою 120 Гц, що бере на себе багато енергії. Два ці фактори ставлять під сумнів автономність Poco F3, але він добре показав себе в роботі. Смартфон легко витримує день роботи з 5-6 годинами активного екрану. Небагато заряду залишається ще й наступного дня.
Плюси : великий екран, висока частота оновлення, природні кольори, класичне оформлення корпусу.
Пристрої більше 15 тисяч гривень
Одна з “урізаних” версій флагманської лінійки Mi 12. Як і в Poco F3, тут стоїть SD870, є охолодження рідини. Об’єм батареї ще менше – 4500 мАг, але це не заважає смартфону відпрацьовувати повноцінний день в активному режимі. За сім годин перегляду відео батарея сідає на 35%, за годину гри на максимальній яскравості екрана – на 9%. Також нагадаємо, що процесор не тільки не гріється і дозволяє грати в будь-які ігри – він ще й енергоефективний. Отже, витрата батареї скорочується за рахунок оптимізації роботи.
Плюси : підтримка швидкої зарядки, 120 Гц частота оновлення екрану та насичена картинка, фронталка 32 Мп.
Ще один апарат від Samsung, але тепер із флагманської S-лінійки. Є дві версії Galaxy S22 Ultra, різниця у них у процесорах – вже знайомий нам Qualcomm зі своїм флагманським Snapdragon 8 Gen 1 та чіпсет Exynos. Наш варіант працює на Снепі. Батарея у смартфона велика, 5000 мАг. Щоправда, про три дні автономності, як у випадку з першими пристроями, говорити не вийде — багато енергії забирає чіп, а також великий екран з високою частотою оновлення та стандартом передачі кольору. Тим не менш, півтора дня в помірному режимі і день в інтенсивному Samsung Galaxy S22 Ultra вам забезпечений.
Плюси : 120 Гц оновлення екрану, захист від вологи та пилу за вищим стандартом, стілус S Pen, чотири камери з основним об’єктивом 108 Мп, фронталка на 40 Мп.
Обійти Apple стороною ми не могли – завершує наш топ найпросунутіша версія з 13-ої лінійки. На момент виходу апарат отримав залізо останньої розробки – A15 Bionic, потужний та енергоефективний процесор із системою самонавчання. Так, смартфон аналізує ваші дії та навчається за ними, щоб надалі працювати швидше, а крім того, він підтримує роботу професійних відеоредакторів, дозволяє знімати профвідео та грати у важкі ігри. І хоча об’єм батареї у iPhone 13 Pro Max менше, ніж у всіх інших пристроїв, всього 4352 мАг, він дасть фору багатьом Android-пристроям. В інтенсивному режимі апарат може пропрацювати до двох днів без підзарядки — це інтернет, перегляд відео, ігри.
Плюси : бренд, екран з керамосклом та частотою 120 Гц, захист від вологи та пилу за вищим стандартом, корпус з преміальних матеріалів; знайомий, стриманий дизайн, камери.
Звичайно, це далеко не всі пристрої з великою батареєю, тривалою автономною роботою, але вже з цього списку ви зможете вибрати варіант, який припаде до душі. Або ж зрозуміти, де пошукати те, що вам підійде. 😉
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…