Програмне забезпечення постійно поліпшується, навіть коли мова йде про програми з базовими на перший погляд функціями. Якщо порівнювати нинішні веб-браузери з тими, якими вони були десять років тому, то відмінності будуть колосальними. Мова не тільки про зовнішній вигляд і швидкості роботи, але і в доступних для використання функціях. Операційна система Android P, випущена Google кілька днів тому, принесла з собою підтримку корисної функції.
Всі сучасні веб-браузери підтримують функцію автоматичного введення логінів і паролів, проте в переважній більшості випадків вся ця інформація повинна бути вручну додана в інтернет-оглядач, що зручно далеко не завжди. Багато людей використовують різного роду менеджери паролів, серед яких LastPass, 1Password , Dashlane і інші. Вони підтримують функцію «Автозаповнення полів», але лише в рамках браузера Google Chrome, а ним користуються далеко не всі.
Компанія Google в операційній системі Android P вирішила цю проблему, навчивши всі сторонні веб-браузери, в тому числі Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera Mobile, Samsung Browser і інші, підтримувати функцію вставки логіна і пароля з різних менеджерів цих даних. Проте, всі розробники такого ПО повинні використовувати спеціальні нові API, що дозволяють реалізувати підтримку такої можливості, що всі вони абсолютно точно зроблять.
Деякі творці менеджерів паролів і раніше намагалися надати функцію автоматичного заповнення полів в сторонніх браузерах, проте працювало все досить погано. Якщо якась компанія випускала нову версію веб-браузера, то з великою часткою ймовірності все переставало працювати. Компанію Google такий стан не влаштував, тому вона і вирішила додати в Android P спеціальні API, що дозволяють реалізувати підтримку такої можливості з використанням базових засобів ОС.
Оскільки до релізу Android P ще півроку, так як вихід фінальної версії нової операційної системи намічений на кінець серпня, то всі розробники менеджерів паролів і браузерів абсолютно точно встигнуть запровадити підтримку нових API, завдяки яким логіни і паролі почнуть автоматично вставлятися в усі засобами серфінгу по мережі Інтернет.