iPhone XR вийшов у вже далекому 2018 році. Рівно через рік після виходу iPhone X з Face ID та безрамковим дизайном. Ще в момент подання до смартфону з’явилися перші претензії за великі рамки навколо екрана, низька роздільна здатність, IPS-дисплей та одну єдину камеру. Але споживачі прийняли новинку досить непогано, і iPhone XR добре продавався до того моменту, поки його не зняли з виробництва. Багато користувачів вибирали його за поєднання ціни та характеристик. Коли старші моделі були просто не по кишені, на допомогу завжди приходив саме XR.
Завдяки продуктивному процесору Apple A12 Bionic iPhone XR отримав оновлення до iOS 16. Розбираємось, як змінилася автономність та продуктивність смартфона після оновлення, і визначаємо, чи варто встановлювати iOS 16 на iPhone XR.
iOS 16 на iPhone XR
Слід одразу зазначити, що iPhone XR не є для мене основним смартфоном. Це запасний пристрій, яким я користуюся час від часу, найчастіше для тестування будь-яких функцій нової операційної системи. Але щоб скласти свою думку про роботу iOS 16 на ньому, я переставив у нього основну сімку зі свого Сяомі і був схожий на тиждень, виконуючи абсолютно все саме з Айфона.
Опустимо деякі страждання щодо повернення на iOS та маленький екран iPhone XR та поговоримо саме про роботу системи на смартфоні. Перше і найголовніше, на що звертаєш увагу – це продуктивність пристрою. Усі анімації відпрацьовуються більш-менш плавно. Періодично з’являються деякі фризи, майже непомітні для очей. Швидше за все, вони помітні особисто мені, тому що я перейшов на XR зі смартфона з частотою оновлення екрану 144 Гц і будь-які мікролаги інтерфейсу віддруковуються у мене на сітківці.
Але слід однозначно визнати: погіршення швидкодії не сталося. У більшості випадків це найважливіший момент, про який усі запитують. Так, iOS 16 для iPhone XR — це оновлення, яке в частині продуктивності не позначилося негативно і це дуже здорово. Однак є один нюанс, який мене трохи засмутив. При переході в меню редагування екранів блокування інтерфейс дуже сильно смикається.
Так, можна сказати, що я не лазитиме туди щодня, але витрати професії змушують це робити, і тому мені це видно. Найцікавіше, що в iOS 16.1 цю проблему перемогли. Тому тим, хто страждає через це, як і я, можу сміливо сказати: залишилося почекати зовсім недовго. Обов’язково пам’ятайте, що iPhone XR не стане відразу iPhone 13 і навіть iPhone 12. Він все одно повільніше за своїх новіших побратимів, і це стає помітно. У двох словах, роботу iPhone XR на iOS 16 можна охарактеризувати як плавну та спокійну.
Автономність iPhone XR – iOS 16
Що сталося з автономністю після оновлення? З урахуванням того, що моєму апарату вже більше трьох років, то знос акумулятора в ньому досить високий. Залишкова ємність становить 81%. Мій сценарій використання iPhone XR виглядає так:
- Зняти із зарядки о 6.30 ранку.
- До 19.00 виключно мобільний інтернет.
- Постійно активний телеграм із приблизно 500-600 повідомленнями на день.
- PUSH-повідомлення від двох поштових скриньок (приблизно 30-40 повідомлень на день).
- Роздавання інтернету на ноутбук близько 60 хвилин.
Раніше мені доводилося при такому використанні заряджати смартфон двічі на день. Після оновлення до iOS 16 це доводиться робити тричі на день. Тобто, його автономність погіршилася на третину. Оновлення до бета-версії iOS 16.1 ситуацію принципово не виправило, хоч і стало трохи краще. Можливо, що допоможе скидання до заводських налаштувань, але, якщо чесно, просто не хочеться з цим возитися. Дуже сподіваюся, що в найближчих оновленнях Apple зверне увагу на це і виправить все софтово.
iOS 16 – чи варто оновлювати iPhone XR
- Горизонтальний Face ID.
- Розмиття переднього плану у режимі “Портрет”.
- Більш чітке визначення обрисів особи у режимі “Кіноефект”.
З цих трьох відсутніх можливостей найприкрішою є лише горизонтальний Face ID. Решта можна спокійно пережити, особливо коли цим сильно і не користувався. Про всі функції, які не дісталися старим айфонам, можна прочитати в нашому окремому матеріалі.
Загалом резюмувати роботу iPhone XR на iOS 16 можна словом “непогано”. Потрібно лише визначитись, що вам треба. Якщо ви хочете нові функції, то можете сміливо оновлюватись, проте доведеться пожертвувати автономністю. А для тих, хто цінує автономність, рекомендую почекати iOS 16.1 і не поспішати з оновленням. Думаю, що Apple підтягне цей параметр у майбутніх версіях і тоді iOS 16 можна буде сміливо рекомендувати до встановлення. А поки що краще подивитися на нову операційну систему Apple з боку, насолоджуючись стабільністю iOS 15.7.