Найбільша проблема сучасного смартфона – не потужність процесора, а залежність від ємності батареї. І ситуація, коли надсучасний гаджет при видаленні від розетки вже до середини дня перетворюється в красивий, але даремний аксесуар, на жаль, не рідкість. Так що ж робити, якщо важливий дзвінок або повідомлення пропустити ніяк не можна, а зарядити акумулятор немає можливості? Розбираємося в сьогоднішній статті на прикладі Nokia 8.
Еволюція Android-девайсів не обмежені зростанням кількості ядер і гігабайт оперативної пам’яті. Перехід на нові техпроцесори і енергоефективні технології значно скоротили споживання заряду батареї сучасними смартфонами. Але, незважаючи на всі хитрощі інженерів, з ситуацією « Говоріть швидше, телефон розряджається » рано чи пізно стикається кожен. Часто у цьому винна і тренд на тонкі апарати – не кожен готовий щодня відтягувати кишеню важкою «цеглиною», нехай навіть заради збільшення часу автономної роботи. Та й набагато комфортніше почитати книгу в обідню перерву або сидячи в метро, використовуючи ультралегкий апарат.
З поширенням зовнішніх акумуляторів (деякі з них навіть вбудовуються в чохли для смартфонів), проблема не здається такою вже серйозною. Але тільки до тих пір, поки стрімко зникаючі відсотки заряду на дисплеї застануть зненацька – і ось вже під загрозою важливий дзвінок, запланований тиждень тому. Як уникнути подібного? Кращий спосіб зниження апетитів смартфона – своєчасна профілактика (але про неї трохи пізніше). А почнемо розмову з екстрених заходів по продовженню життя гаджета.
Яскравість – сама «ненажерлива» характеристика екрану. І хоча дисплеї сучасних мобільників відрізняються завидною енергоефективністю, підсвічування в цілях економії рекомендується зменшити до мінімально прийнятного рівня. Якщо на екран доводиться періодично поглядати (наприклад, в очікуванні важливого повідомлення), варто встановити мінімально можливий час його автоматичного відключення. На заставку теж потрібно звернути увагу – як підсвічування ні відбавляй, а сніжно-біла картинка все одно буде посилено експлуатувати акумулятор, з’їдаючи зайві відсотки. Краще змінити шпалери на щось нейтральне – за радикально чорний фон окреме спасибі скаже AMOLED-матриця. І ніяких «живих» заставок і скрінсейвер! Краса хоч і вимагає жертв, але сьогодні у нас явно не той випадок.
Ідеальним варіантом могло б стати повне відключення бездротових інтерфейсів. Але в разі, коли важливе повідомлення очікується з хвилини на хвилину, доводиться йти на компроміс між відсотками зарядки і статусом «онлайн». Є можливість використовувати Wi-Fi? Відключаємо мобільний інтернет. В іншому випадку краще переключитися з ненажерливого LTE-діапазону на повільний, але куди більш економічний 2G. Фото в Instagram на такій швидкості залити проблематично, зате прочитати текст в месенджері – в самий раз. При цьому синхронізацію невикористовуваних клієнтів краще вирубати: при роботі по Wi-Fi їх діяльність майже ніяк на рівні заряду не позначиться, – а ось мобільний інтернет по заповітним відсоткам вдарити може відчутно.
GPS теж варто вимкнути, якщо в поточний момент в навігаторі немає необхідності. Bluetooth останніх ревізій практично не споживає енергії у фоновому режимі. Але, якщо в даний момент телефон синхронізований з безпровідною гарнітурою або розумними годинниками, варто на якийсь час відмовитися від їх використання: так акумулятор протягне трохи довше.
Звична кожному власнику Android-смартфона функція голосового помічника Google Now, більш відома як « Окей, Google », споживає багато енергії. Як і численні віджети, що знижують рівень заряду відразу за двома напрямками – це відображення на дисплеї і фонова передача даних. Рішення очевидно: відключаємо все, що в даний момент не використовується. Але закривати вже згорнуті програми не варто – підсумкова витрата ємності акумулятора тільки виросте при їх повторному запуску. З цієї ж причини категорично не рекомендується послідовне відключення і включення апарату – витрата батареї на повторний запуск можна порівняти з роботою під повним навантаженням. Краще скористатися авіарежимом в місцях з поганим сигналом (наприклад, в метро або на підземній парковці). А якщо вже руки чешуться щось відключити, варто звернути увагу на вібро і тактильну віддачу при торканні дисплея – механічний вібромотор споживає не так мало енергії, як може здатися. Те саме можна сказати і до гіроскопа, який відключиться разом з функцією автоповороту екрану.
На сьогоднішній день є безліч додатків, які збільшують час автономної роботи смартфона, не вимагаючи спеціальних технічних знань. З їх допомогою можна не тільки знизити енергоспоживання, а й помітно полегшити життя власнику мобільника. Одне з найбільш популярних таких додатків – Tasker. Головна особливість програми – настроюючий сценарії роботи смартфона (в залежності від часу доби, рівня заряду або навіть місця розташування). Єдиний мінус – відсутність нашої мови. Втім, є і відповідний аналог , хоч і з трохи меншою кількістю функцій. Варіант простіший – фірмовий додаток Snapdragon BatteryGuru для апаратів на базі процесора Qualcomm Snapdragon, який автоматично оптимізує роботу Android-девайса в залежності від графіка розрядки батареї. Останнє, але не в останню чергу – перевірте, чи не отримав ваш смартфон оновлення системи: з кожною новою версією Google оптимізує енергоспоживання Android-пристроїв. І навіть вбудований в ОС режим енергозбереження – непоганий варіант для «ледачих».
Найчастіше Android-смартфони швидко втрачають заряд батареї з наступних причин:
Як дотягнути до розетки, коли заряд акумулятора під кінець, ми з’ясували. Але ще краще не доводити гаджет до повної розрядки, а підстрахуватися заздалегідь. Наприклад, купити зовнішній акумулятор. Або витратити один вечір на грамотну настройку свого смартфона – але це вже зовсім інша історія, якою ми скоро з вами поділимося.
Нещодавні витоки дали ранній погляд на майбутню лінійку iPhone від Apple, з деталями, що з'являються…
Meta видалила понад 2 мільйони облікових записів, пов'язаних із фінансовими шахраями, повідомила компанія у своєму…
У своїй сьогоднішній розсилці Power On Марк Гурман із Bloomberg повторив свою попередню чутку, у…
Виробництво чипа Exynos 2600, розробленого Samsung, може бути припинено через вкрай низький вихід придатних чипів…
Чутки про розробку Half-Life 3, відомої під кодовою назвою Half-Life X, знову заповнили інтернет. Тайлер…
Компанія Microsoft оголосила про початок тестування Edge Game Assist - нового внутрішньоігрового оверлея на базі…