2022 – час, коли ринок смартфонів почав відновлюватися після пандемії. Він порадує нас різними цікавими ігровими та бюджетними новинками. А для тих, хто хоче вибрати мобільник вже зараз, я підготував рейтинг смартфонів 2022 року за ціною та якістю, кожен з яких є бестселером у своїй галузі – чи то економ-варіант, чи найнавороченіший флагман.
Топ найкращих смартфонів 2022 року відкриває добротний бюджетник, який можна дати дитині до школи або залишити собі як «дзвонилку». 6.5″ TFT LCD PLS дисплей не надто яскравий, але і не тьмяний – при денному освітленні читати з нього комфортно.
Ігрової продуктивності від Galaxy A03 чекати не варто, чіпсет Unisoc SC9863A дозволить пограти хіба що у невибагливі ігри, зате інтерфейс плавний, і в додатках апарат не підгальмовує. Корпус Galaxy A03 не гріється, а можливостей батареї вистачає на пару днів активної роботи.
А ось швидкої зарядки у цьому апараті немає. Основна 8 МП камера не випирає із корпусу. Її можливостей цілком достатньо для фотографування документів або зйомки добре освітлених об’єктів. А ось з фото- та відеозйомкою в сутінках будуть проблеми через погану деталізацію.
Realme 9i оснащений 6,6-дюймовим дисплеєм з максимальною яскравістю 480 ніт та піковою частотою оновлення 90 Гц. Остання може динамічно змінюватися в залежності від контенту, що переглядається. Усередині девайсу знаходиться 6-нм процесор Qualcomm Snapdragon 680, який забезпечує непогану ігрову продуктивність – Genshin Impact можна грати без лагів з низькими налаштуваннями графіки.
Проте телефон трохи гріється під час інтенсивного використання. Realme 9i має акумулятор ємністю 5000 мАг і при цьому важить 190 г, що цілком прийнятно. У комплекті ви отримуєте зарядний пристрій 33 Вт. За відгуками власників новинки, основна камера (складається з 50 МП основного об’єктива, чорно-білої та макрооб’єктиву) працює добре вже з коробки.
Фотографії, зроблені при денному світлі, мають середній динамічний діапазон і мають природний вигляд, хоча збільшення може продемонструвати нижчу деталізацію, особливо в тінях.
При зйомці фотографій у яскравих умовах телефон автоматично вмикає HDR і добре керує експозицією. На жаль, надширококутна камера відсутня.
Infinix пропонує споживачам вибір мобільних пристроїв з гарною продуктивністю та ефективністю, за дуже розумною ціною. Один з останніх «випускників» у списку, HOT 11S, оснащений великим 6,78-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю FHD+ та частотою оновлення 90 Гц, що робить навіть найпростіші завдання, такі як навігація по меню, більш плавними.
Під симпатичним пластиковим корпусом ховається процесор Helio G88, а також 4/6 ГБ оперативної пам’яті та 64/128 ГБ вбудованої пам’яті. У повсякденному використанні пристрій працює без серйозних затримок, а ігрова продуктивність – середня, ігри ААА смартфон потягне з 30-50fps на низьких і середніх налаштуваннях.
Незважаючи на відсутність надширококутного об’єктиву, потрійна камера на задній панелі HOT 11 дозволяє робити знімки гарної якості з великою кількістю деталей та хорошим контролем експозиції.
Бажаєте купити бюджетний смартфон, який виглядає дорого та стильно? Це Redmi 9T NFC – завдяки текстурованому оздобленню спинки.
Крім дизайну, смартфон може похвалитися дисплеєм Full HD+ з гарною кольоропередачею, стереодинаміками, окремим слотом для карти пам’яті і сканером відбитка пальця, зручно вбудованим в кнопку живлення.
Але головна перевага цієї моделі перед конкурентами в тому самому ціновому діапазоні – потужна батарея. Вона, у поєднанні із швидкою зарядкою 18 Вт, дозволяє смартфону працювати до 4 днів за помірного використання.
Якби хтось запитав мою думку про найкращий смартфон на сьогоднішній день, то першим на думку спав би Poco X3 Pro. Він відрізняється оптимальним для звичайного користувача набором характеристик – є і NFC-чіп для безконтактних платежів, і великий соковитий дисплей з Corning Gorilla Glass 6, частотою оновлення 120 Гц (і частотою дискретизації 240 Гц), і потужний процесор, і ємна батарея.
Це один із небагатьох смартфонів у нашому рейтингу, вартістю менше 15 000 грн, на якому можна комфортно грати у вимогливі до мобільного заліза ігри, такі як Genshin Impact (при середніх налаштуваннях) або Call of Duty: Mobile (на максимумі).
У смартфон можна встановити карту пам’яті, проте доведеться пожертвувати одним із слотів для сім-карт. Є така рідкість, як індикатор подій.
Ви можете робити чудові за рівнем деталізації знімки за допомогою основної камери (сенсор Sony IMX582), коли в приміщенні або на вулиці достатньо світла. Кольори здебільшого відповідають оригіналу, що приємно.
Звільнення від Huawei дало Honor можливість налагодити розірвані зв’язки, особливо під час ведення бізнесу із західними компаніями. Тепер незалежний бренд відновив партнерські відносини з Google та Qualcomm, продовжуючи постачати смартфони з програмним та апаратним забезпеченням, які обожнюють більшість людей.
Повернення Google Play Market напевно зробить Honor 50 одним із найпопулярніших смартфонів 2022 року в рейтингах «ціна/якість». Крім цього, гаджет підтримує підключення 5G завдяки чіпсету Qualcomm Snapdragon 778G, побудованому на 6-нанометровому техпроцесі TSMC. І будь-яка мобільна гра піде на ньому без зависань, на середніх та високих налаштуваннях графіки.
Навіть з батареєю ємністю 4300 мАг, яка може здатися невражаючою в 2022 році, Honor 50 все одно протримається весь день. Минули часи, коли батарея вашого смартфона розряджалася через фонові програми та інші функції в режимі очікування. А зі швидкою зарядкою смартфон зарядиться до 100% менш ніж за 40 хвилин.
Зі своїм розкішним Amoled, швидкою зарядкою, яка повністю заряджає смартфон за 1 годину і спритним процесором OPPO Reno 6 швидко завоював серця користувачів. У відгуках його хвалять за якість фото- та відеозйомки на основний модуль.
За замовчуванням основний модуль знімає з роздільною здатністю 16 МП, але для кращої деталізації можна переключитися на повну роздільну здатність 64 МП. Картинка виходить яскравою, з гарною передачею кольорів, без пересвітів, і з якісним опрацюванням тіней.
Хоча процесор Snapdragon 720G – заслабкий для ціни в 15 000 гривень, його вистачає для роботи з вимогливими додатками та гри з високим фпс на середніх і низьких налаштуваннях графіки. До того ж є оптимізована настройка ІІ для попередження падіння fps.
Ця модель несе на борту все те, чим славляться телефони Самсунг – яскравий Super AMOLED екран із вбудованим сканером відбитка пальця, ємну батарею зі швидкою зарядкою 25 Вт.
Але основна її перевага – це фотокамера. За даними Samsung, 8-мегапіксельний телеоб’єктив з 3-кратним збільшенням на Galaxy A72 – це той же датчик, що і на Galaxy S20 FE. Він здатний на 30-кратний цифровий зум, а якість зображення аналогічно тому, що пропонує S20 FE: при правильному освітленні ви отримуєте хороші результати до 10-кратного збільшення.
Galaxy A72 також має макрокамеру, тому технічно це телефон, який може захоплювати як об’єкти, які знаходяться дуже близько, так і ті, які дійсно далекі від фотографа.
Якщо ви давно мріяли купити смартфон, який приверне увагу, то це Samsung Galaxy Z Flip3 5G. Це вельми оригінальний дизайн учасник рейтингу-огляду смартфонів 2022 року. Експерти різних профільних видань позитивно оцінюють якість складання даного апарату, чого не можна було сказати про попередні складні топові пристрої.
Як запевняє виробник, пристрій витримає до 200 000 складання. Найбільша проблема, пов’язана з дизайном Galaxy Z Flip3 5G – незручне розташування бічного сканера відбитків пальців, який знаходиться трохи вище, ніж потрібно, коли телефон відкритий.
Це не флагман, але враховуючи всі характеристики, це яскрава та економічна альтернатива майже втричі дешевше за флагманський смартфон. Що стосується продуктивності, то Note 10 Pro подолає будь-які ресурсомісткі програми та ігри, хоча я рекомендую встановити середні налаштування, щоб отримати максимальну продуктивність.
Знімки, зроблені основною 108 МП камерою, деталізовані навіть у тінях, об’єкти не переекспоновані, і загалом якість фото- та відеозйомки навіть краща, ніж можна очікувати від середньоцінового апарату. А от оптичної стабілізації немає, лише електронна.
Рідко що так тішить серце пересічного покупця, як слова «кращий» та «бюджетний», вжиті разом. Xiaomi Redmi 10 має всі причини ставитися до таких: у нього солідний акумулятор 5000 мАг, дисплей з частотою оновлення 90 ГЦ і є NFC-чіп (але є версія і без нього).
Чіпсет MediaTek Helio G88 потягне навіть таку вимогливу гру як Genshin Impact, хоч і на мінімальних налаштуваннях графіки. Квадрокамера теж як у “великих” – головний модуль 50 МП, ширококутний 8 МП, надширокий 2 МП, макро 2 МП. Є камера для селфі 8 МП (без автофокусування, відео 30 фпс). Знімають цілком гідно, фото не соромно викласти в «Інстраграм».
Динаміки теж не підкачали – виробник нагородив смартфон повноцінним стерео. Є ще й швидкий та точний сканер відбитка пальця – ну що може бути краще за такі гроші?
Легким рухом руки смартфон перетворюється… перетворюється… на планшет! Так-так, цей смартфон, який розкладається та стає повноважним широким планшетом. Діагональ у основного екрану 7,5 дюйма, AMOLED з частотою 120 Гц, а у зовнішнього бокового – 6,5 дюймів, але теж AMOLED з тією ж частотою.
Обидва підтримують роботу з електронним пером. По обидва боки дисплей надійно захищає Gorilla Glass Victus, а опору смартфону дає рамка з посиленого алюмінію. Задня камера – потрійна, є ширококутний, надширокий (з автофокусом) та телевізор – усі три 12 МП, є оптична стабілізація.
Роздільна здатність у передньої селфі-камери, розташованої на зовнішньому дисплеї – 10 МП, а є ще й поекранна селфі-камера 4 МП на основному дисплеї. Побудований смартфон на базі Snapdragon 888, оперативної пам’яті від 12 Гб, вбудованої від 258 до 512.
Корпус надійно захищений від попадання вологи та пилу за стандартом IPX8. Ще одна перевага апарату – ємна для «розкладачки» батарея з підтримкою швидкого заряджання 25 Вт і бездротової зарядки.
Перша ластівка нової флагманської лінійки GT від Realme видалася вдалою. Відмінні риси – красивий дизайн з скляною задньою панеллю, що переливається, і бічною металевою рамкою, Super AMOLED-дисплей діагоналлю 6,43 дюйма і частотою 120 Гц, надійно захищений від жирних відбитків пальців олеофобним покриттям.
Камера потрійна, основна з роздільною здатністю 64 МП, ширококутна 8 МП та невеликий макромодуль 2 МП. Головний модуль підтримує об’єднання пікселів, що дозволяє надати картинці глибини та деталізації. Ігровий смартфон побудований на базі восьмиядерного Snapdragon 888 5G, оперативної пам’яті 8 Гб, звичайної пам’яті – від 128 Гб. У бенчмарках Realme GT 5G б’є всі рекорди з продуктивності, і дозволяє геймерам зіграти в найважчу гру на максимальних налаштуваннях.
Щоправда, рекорди стоять жертв, і в цьому випадку цей час автономної роботи – вона в середньому менша, ніж у аналогів. Зате є швидке заряджання, і повністю зарядити акумулятор можна за 35 хвилин.
Зазвичай субфлагмани – трохи гірші за флагмани, трохи кращі за середнячки – займають найкращі місця в рейтингах смартфонів 2022 року за співвідношенням ціна/якість.
AMOLED-екран Xiaomi 11T Pro надійно захищений останньою версією Gorilla Glass Victus. Яскравість у нього висока, кути огляду шикарні, а чорний залишається чорним, незважаючи на градуси нахилу. Камера потрійна – головний детектор 108 МП, телевізор 8 МП, макро 5 МП. Автофокус у головному сенсорі є, а ось стабілізатора немає. «Полум’яний мотор» Dimensity 1200-Ultra з будь-якими іграми та ресурсомісткими додатками впорається з легкістю.
Ще одна приємна риса смартфона – незважаючи на ненажерливість процесора, автономність у Xiaomi 11T Pro на висоті. Читати можна 22 години поспіль, грати – до 8 години. Заряджається гаджет лише за 25 хвилин.
13 mini практично повністю копіює “велику” версію iPhone 13, тільки все це багатство поміщене у невеликий корпус. Мультитач-дисплей у апарату з діагоналлю всього 5,4 дюйми, зате OLED та 2К, яскравий, з шикарними кутами огляду.
Мініатюрний красень отримав ту ж базу, як і старший брат – шестиядерний A15 Bionic, у нього чотири графічні ядра та 4 Гб оперативної пам’яті, iOS 15, що гарантує високу продуктивність навіть у найвибагливіших іграх. Камера з двома сенсорами – головним та телевізором, обидва 12 МП. Акумулятор 2406 мАг.
Це один із найкращих у рейтингу смартфонів 2022 року і за продуктивністю, і за якістю камер. Mi 11 Ultra обладнаний спеціально створеним під нього оптичним датчиком ISOCELL GN2, який навіть у сутінках або рано вранці здатний видавати чудову картинку.
За результатами бенчмарку DxOMark смартфон довгий час був безперечним лідером серед камерофонів. Крім шикарних фотомодулів, Mi 11 Ultra – безумовний флагман: у нього чіпсет Snapdragon 888, велика діагональ 6,81 дюйма з роздільною здатністю 2К, акумулятор 5000 мАч і бездротова зарядка. А ще модна деталь – невеликий екранчик на задній частині корпусу, який значно полегшує життя шанувальникам селфі.
Незабаром буде майже рік з моменту появи OnePlus 9 Pro – проте він досі перебуває у топ смартфонів 2022 року за співвідношенням ціна/якість. Насамперед ця модель здобула популярність за свої камери – виробник уклав угоду зі знаменитим виробником оптики Hasselblad. 6,7-дюймовий AMOLED дисплей смартфона використовує нову технологію відображення, яка повинна зменшити енергоспоживання (і відповідно заощадити заряд) панелі до 50%.
А ще має функцію Smart 120 Hz, яка регулює частоту оновлення залежно від активності аж до 1 Гц. Вочевидь, флагман підтримує і HDR10, і HDR10+, і HLG. Працює OnePlus 9 Pro на базі восьмиядерного Snapdragon 888, і без проблем подолає найвибагливіші ігри на високих налаштуваннях. Що стосується камер, то він має класичну флагманську четвірку: основний модуль 48 МП, надширокий 50 МП, макро з трикратним збільшенням 8 МП і модну камеру для ч/б зйомки 2 МП.
Pixel 6 Pro отримав найсвіжішу операційну систему та оновлений дизайн – особливо цікаво виглядає широка чорна смуга у верхній частині корпусу, в якій захована камера.
Також інженери Google вирішили, що рядового чіпсету для їхнього дітища недостатньо, і сконструювали смартфон на базі власних розробок – Google Tensor (виробництва Samsung), забезпечили його новітнім програмним обладнанням та покращили роботу камер. Як кажуть експерти, саме завдяки новому чіпсету захоплення та обробка зображень проводиться у рази швидше, ніж раніше.
Камери у найкращого смартфона на базі Android 2022 теж нові – основна 50 МП (здатна захопити в 2,5 рази більше світла, ніж її попередниця на Pixel 5), 48 МП телевізор з чотириразовим зумом і ширококутна 12 МП. Фронтальна, з роздільною здатністю 11 МП, здатна записати відео у форматі 4К.
Останній екземпляр серії S21 вдало поєднує всі кращі риси флагмана – відмінний дисплей, високу продуктивність і прекрасну камеру. S21 FE 5G отримав Dynamic AMOLED 2X дисплей діагоналлю 6,4 дюйми, причому цей дисплей підтримує HDR10+ і здатний розганятися до 120 Гц. Що стосується чіпсету, то S21 FE 5G обзавівся топовим Snapdragon 888. І, нарешті, камера – основна 12 МП, надширока теж 12 МП, для макрозйомки 8 МП (збільшення триразове, оптичне), передня для селфі 32 МП.
Ще інженери «Самсунгу» покращили обробку зображення та додали багато цікавих функцій – це стало можливим завдяки новому чіпсету. Стереодинаміки та сканер відбитків залишилися в повній недоторканності, а ось слотом для microSD довелося пожертвувати. Зате тепер S21 FE 5G має нормальний датчик наближення замість віртуального. Ще смартфон отримав пило- та вологозахист за стандартом IP68.
iPhone 14 Pro Pro і iPhone 14 Pro Max за характеристиками немов брати-близнюки: відмінність тільки в ємності акумулятора та розмірах дисплея (6,1 та 6,7 дюйма відповідно). Обидва смартфони обзавелися дисплеєм OLED 120 Гц, з технологією Always-On і вирізом Dynamic Island, який може розтягуватися і стискатися, залежно від завдання, що відображається.
Частота оновлення не проста, а “розумна” – апарат сам знижує і підвищує її в залежності від навантаження. Обидва айфони побудовані на базі шестиядерного SoC Apple A16 Bionic, з п’ятьма графічними ядрами, та оперативністю 6 Гб. Навіть найвибагливіші до графіки гри на такій машині підуть без проблем.
Камери теж отримали своє оновлення: 48 МП замість попередніх 12 МП та фокусна відстань 24 мм. З’явився фотонний двигун Photonic Engine, що покращує деталізацію при поганому освітленні. Можна вести зйомку у форматі Apple ProRAW до 48 МП. Фронтальна камера з роздільною здатністю 12 МП отримала автофокус.
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…