Apple швидко відмовиться від iPhone з Type-C на користь смартфона без роз’ємів

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

На вихідних від авторитетного інсайдера Марка Гурмана з Bloomberg стало відомо, що iPhone 15 нарешті втратить Lightning на користь Type-C. Ми припускаємо, що зміни торкнуться лише Pro-версій, а базові моделі отримають цей роз’єм лише у iPhone 16.

Однак, за інформацією того ж містера Гурмана, Apple перейде на Type-C не дуже довго. Тут згадується 30-піновий роз’єм, який з’явився в iPod і використовувався аж до iPhone 4S. Тобто його використовували близько 11 років. Реліз Lightning відбувся в iPhone 5, і він живий досі. Життєвий цикл Lightning, зважаючи на все, буде близьким до 30-пінового роз’єму.

Реклама

Із Type-C айфони проживуть не так довго. Apple все ще прагне випустити смартфон повністю без роз’ємів. І презентація AirPower у 2017 році, і реліз MagSafe для айфонів у 2020 році , і відмова від фізичного слота для SIM-карти – кілька маленьких кроків у бік такого пристрою. Щоправда, AirPower скасували у 2019 році, хоча періодично і з’являються чутки, що компанія продовжує працювати над універсальним килимком для бездротової зарядки. Хоча містер Гурман не називає конкретних дат, коли саме Apple має намір випустити айфон без роз’ємів. Навіть рік невідомий.

Ви можете заперечити, що ЄС вимагає Type-C. Однак у законопроекті, який, до речі, ще не пройшов усі законодавчі стадії, зазначено, що йдеться лише про пристрої, у яких є роз’єми. Тому Apple Watch та інші розумні годинники не отримають Type-C. Тому до айфону без роз’ємів у європейських парламентаріїв також не буде питань.

Однак з Type-C, крім зручності єдиного типу кабелю для зарядки, є ще один профіт: швидка передача файлів, якщо Apple дасть користувачам айфонів доступ хоча б до стандарту USB 3. Завдяки цьому можна буде перекинути добрий ProRes, не витрачаючи на це весь рік до релізу наступного айфону

Тут можна сказати, що Apple має AirDrop. Приголомшлива технологія, але її швидкість не така висока, як у аналогів. Наприклад, перекинути файли з Xiaomi на Xiaomi можна дуже швидко набагато швидше, ніж з айфона на айфон. Є тільки один не найвправніший момент: нехай смартфони китайської компанії і популярні, але користувачеві айфона набагато легше знайти іншого користувача айфона.

Але проблема з AirDrop є. Він повільний і ламається. А ще при передачі важких файлів не можна блокувати обидва пристрої. Та й важкі файли стискаються під час передачі. Наприклад, я якось AirDrop скидав відео вагою 25 ГБ, яке на маку опинилося в тому ж дозволі і тієї ж тривалості, але вагою вже 8 ГБ. І скидалося це все півтори години.

Загалом, відмова від усіх роз’ємів буде болючим для багатьох користувачів. Так було в 1998 році, коли вийшов iMac G3 з незрозумілим світові USB і без великої кількості популярних роз’ємів. Так було в 2016 році, коли вийшов MacBook Pro тільки з Type-C, через що користувачам довелося купувати нові аксесуари у вигляді перехідників. Так буде й тут. Хтось не відчує різниці, а хтось зрозуміє, що «професійні» функції айфонів виявляться недоступними за межами цих айфонів.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ