Чому iPhone 14 отримав старий процесор і що потрібно знати про «собівартість» iPhone

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

Ви знаєте, яка собівартість Айфона , за який ви платите від 700 до 1000 і навіть більше доларів? От і я не знаю. Тому що собівартість – це величезна кількість змінних, які можуть змінюватися від регіону до регіону, в якому було зібрано конкретний апарат, не кажучи вже про інші аспекти на кшталт обсягу пам’яті, модифікації процесора і витрати на розробки. Адже є ще витрати на логістику та рекламу, які відрізняються в той чи інший бік залежно від моделі. Тому максимум, що ми можемо дізнатися, буде не собівартість, а вартість компонентів, з яких складається iPhone , та й то зразкову. А ось чи можна їй вірити, зараз розберемося.

Щороку після виходу нових iPhone експерти не лише вивчають можливості смартфонів, а й їхній апаратний склад. По-перше, це дозволяє побачити, як змінилося компонування внутрішніх елементів та що нового там додалося. А по-друге, так можна досить точно (нехай і не на 100%) обчислити вартість компонентів, які формують апарат.

Реклама

Процесор A16 Bionic — ціна

Фахівці консалтингової агенції Nikkei вивчили апаратний склад iPhone 14 Pro Max і дійшли висновку, що це найдорожчий смартфон для Apple в історії. Тому що сукупна вартість його компонентів склала навіть понад 500 доларів. Кажуть, більше, ніж на нього, у Купертіно не витрачалися ще ніколи. А як насправді? Зараз розберемося.

Процесор A16 – найдорожча частина нового iPhone

Найдорожчим компонентом iPhone 14 Pro Max на подив став зовсім не дисплей, як це бувало раніше, а процесор A16 Bionic . За даними Nikkei, його вартість складає 110 доларів. Це майже в 2,5 рази дорожче, ніж A15 Bionic, який стояв у iPhone 13 та використовується в iPhone 14 сьогодні. Раціонально пояснити такий приріст у ціні досить складно, враховуючи, що новий чіп став потужнішим за старе всього на 8-13% w.

Ключовою причиною підвищення ціни A16 Bionic , ймовірно, стало накладення факторів. Тут і загальний дефіцит напівпровідників, який не вдалося перемогти ще з часів пандемії, і періодичні локдауни виробників, і подорожчання компонентів для процесорів, включаючи неоновий газ. Крім того, ймовірно, на ціні позначилося скорочення обсягів поставки, тому що цього року Apple замовила топові процесори лише для двох моделей смартфонів, а не для чотирьох, як раніше.

Скільки коштує iPhone 14 Pro Max

Відверто кажучи, мене дуже здивувала новина, що iPhone 14 Pro Max став найдорожчим смартфоном для Apple з погляду вартості компонентів. Нібито складання всіх минулих апаратів обходилося компанії дешевше за 500 доларів. Але якщо розібратися в ситуації, то з’ясується, що iPhone 13 Pro на 256 ГБ обійшовся Apple в 570 доларів, а iPhone 12 Pro – приблизно в 550. Але є дані і про 406 доларів.

Вважати вартість компонентів iPhone можна по-різному

Тут треба зрозуміти, що підсумковий розрахунок залежить від того, хто рахує. У агентства Nikkei цифри завжди виходять нижчими, ніж у інших. Коли вартість компонентів того ж iPhone 12 Pro вираховували його експерти, ми побачили результат 406 доларів. А коли за справу беруться фахівці TechInsights, то ми отримували вищі цифри, бо ці хлопці нарахували цілих 550 доларів.

Чим зумовлена ​​настільки велика різниця у підрахунках, незрозуміло. Найімовірніше розбіжність пов’язана саме на тому, що саме брати до уваги. Так, одна група експертів враховує вартість корпусу та послуг зі збирання, а інша — ні. Я вважаю, що справа саме в цьому, хоча, напевно, стверджувати все-таки не можу. Це створює плутанину щодо того, хто має рацію, а хто ні. Отже, незрозуміло, кому можна вірити і від чиїх даних можна відштовхуватися. Не те що б я не вірив у те, що iPhone 14 Pro Max обходиться Apple дорожче, ніж його попередники. Просто об’єктивних даних щодо його вартості немає, і спиратися на конкретні цифри я не можу.

Який процесор у iPhone 14

Втім, жодного сумніву немає. Навіть якщо припустити, що процесор A16 Bionic коштує не 110 доларів, а менше, очевидно, що Apple довелося заплатити за нього більше ніж за A15 минулого року. Отже, використання нового чіпсету в iPhone 14 призвело б до підвищення собівартості смартфона, який при ціні в 799 доларів став би просто нерентабельним.

В яку суму iPhone 14 обійшовся Apple в такому випадку, сказати важко. Навіть з урахуванням того, що вартість компонентів базової моделі, включаючи збірку, знизилася на 10% в порівнянні з iPhone 13 за рахунок використання більш простої і тому більш ремонтопридатної конструкції, використовувати новий чіп було ну ніяк не можна. В іншому випадку нас могло чекати дуже значне збільшення роздрібної ціни iPhone 14 , чого багато хто б просто не виніс.

Як би там не було, Apple у будь-якому випадку вчинила максимально оптимальним чином. Повірте, не на користь компанії навмисно погіршувати свої продукти, ризикуючи потенційним зниженням попиту. Перед тим, як ухвалити підсумкове рішення, у Купертіно вивчили кон’юнктуру ринку і вибрали найменше зла. Підвищуючи ціну iPhone 14 Apple могла втратити ще більше, тому було вирішено залишити його без процесора A16 Bionic.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ