Apple A16 – чи варто переплачувати за процесор нового покоління

Минулого тижня Apple представила лінійку флагманських смартфонів iPhone 14. У Pro-версіях гаджетів дебютував Apple A16 Bionic – найшвидший мобільний чіп на ринку, за заявою компанії. Наскільки він перевершує за потужністю попередній топовий процесор Купертіно? Розбираємо, що нового у актуальному поколінні та порівнюємо з конкурентами.

Основні характеристики

Актуальна однокристальна платформа виробляється по 4-нм техпроцесу і містить 16 мільярдів транзисторів. A16 Bionic оснащений 6-ядерним CPU (два продуктивні та чотири енергоефективні), а також п’ятьма графічними ядрами. Крім того, пропускну здатність пам’яті збільшили на 50% в порівнянні з попередником, що допоможе поліпшити ігрову продуктивність.

Енергоспоживання знижено на 20%, при цьому процесор здатний виконувати до 17 трлн операцій на секунду. Заявлено, що в частині швидкодії CPU новинка на 25% потужніша за A13 Bionic і на 40% швидше найближчого конкурента з екосистеми Android.

Тести

Наскільки всі ці покращення помітні на практиці? Згідно з вимірами Geekbench 5, A16 Bionic набирає 1887 балів в одноядерному тесті та 5455 у багатоядерному. Результати A15 – 1720 і 4818 “папуг” відповідно. Отже, в однопоточному режимі новинка має 9-відсотковий приріст, а в багатопоточному — 13-відсотковий. Варто враховувати, що це попередні результати з пристрою, який ще не надійшов у продаж.

Цікавіші цифри виявилися при порівнянні з конкурентом в особі Snapdragon 8+ Gen 1. У тому ж бенчмарку A16 демонструє 41-відсоткову перевагу в одноядерному режимі: 1887 балів проти 1334 рішення Qualcomm. У мультиядерному тесті новинка на 46% швидше Snapdragon 8+ Gen 1 (5455 і 3737 балів).

Що ще покращили

Apple A16 Bionic попрацювали і над нейронними обчисленнями. За даними інженерів Купертіно, новий Neural Engine здатний обробляти 17 TOPS (трильйонів операцій на секунду). У випадку A15 аналогічний 16-ядерний модуль видавав близько 15,8 TOPS.

Крім того, SoC має окремий компонент Display Engine. Він відповідає за підстроювання частоти оновлення дисплея аж до 1 Гц, забезпечує роботу функції Always On Display, підвищену яскравість яскравості матриці і покращене згладжування для плавних анімацій Dynamic Island.

Прокачали і ISP модуль для обробки зображень з камери. Тепер він підтримує знімки високої роздільної здатності з нового 48-мегапіксельного сенсора та виконує до 4 трильйонів операцій на секунду на кожне фото або секунду відео.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 коментар

  1. То де ж відповідь на питання яке ви поставили у заголовку? І наскільки ці цифри дають перевагу у реальному користуванні смартфоном? Наскільки швидше буде запускати застосунки? З якими застосунками попередня модель не зможе впоратись? Я розумію, що і смартфони за 100 баксів впораються, але ось так реально, щоб взяти айфон 11, 12, 13 і відчути у користуванні ,що ніііі, ну це нікуди не годиться. Смарт довго завантажує сторінки у браузері, довго запускає камеру, чи доводиться довго чекати якщо застосунок не в режимі сну… От візьміть и покажіть два смартфони, скільки часу треба чекати щоб запустити месенджер? І дайте відповідь на ваше запитання “чи варто переплачувати за такий час очікування?” Який або такий самий, або на декілька мілісекунд швидше, якщо ви зможете це довести

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я