Які функції iOS 16 не отримають старі моделі iPhone

Сьогодні, 12 вересня, відбудеться реліз нової операційної системи Apple iOS 16 із низкою корисних покращень та нововведень. На жаль, не всі з сумісних моделей iPhone отримають абсолютно нові функції – частина з них буде обмежена тільки новими пристроями. Розповідаємо, чого чекати від iOS 16, якщо у вашого смартфона більше чотирьох років.

Багато функцій iOS 16 будуть доступні тільки для iPhone з процесором A12 Bionic або новіше, а саме на iPhone XR/XS/XS Max, iPhone 11/11 Pro/11 Pro Max, iPhone SE 2-го покоління, iPhone 12/12 mini/ 12 Pro/12 Pro Max, iPhone SE 3-го покоління та iPhone 13/13 mini/13 Pro/13 Pro Max. Нижче наведено функції, які не отримають iPhone X та iPhone 8/8 Plus.

 1. Розпізнавання тексту у відео – функція Live Text для розпізнавання тексту тепер зможе працювати у відео. Сам текст повністю інтерактивний у зупинених відеокадрах – його можна копіювати та перекладати.
 2. Швидкі дії Live Text — з даними, виявленими на фотографіях та відео, можна взаємодіяти одним дотиком. Наприклад, можна відстежувати рейси, перекладати іноземні слова та конвертувати валюти.
 3. Нові мови для Live Text — iOS 16 розпізнає текст японською, корейською та українською мовами.
 4. Емодзі в текстах – тепер можна вставляти смайлики при надсиланні повідомлень за допомогою Siri. Помічник може підібрати необхідний емодзі англійською, французькою, німецькою, японською, китайською (включаючи кантонський діалект) та іспанською мовами.
 5. Покращена диктовка — користувачі можуть плавно перемикатися на голосовий набір iOS 16 під час друку на клавіатурі.
 6. Додавання ліків у Здоров’я за допомогою камери iPhone. В iOS 16 достатньо відсканувати етикетку з ліками, щоб додати його до програми Здоров’я. У Росії її ця функція недоступна.
 7. Пошук зображень у програмах — Spotlight в iOS 16 використовує інформацію з зображень у повідомленнях, нотатках та файлах, щоб забезпечити пошук за місцезнаходженням, людям, сценами або навіть об’єктами або текстом на фотографіях.
 8. Видалення заднього фону з фотографій — iOS 16 дозволяє вирізати об’єкт із зображення, вилучивши фон. Для цього достатньо натиснути на об’єкт і утримувати його, а потім скопіювати.
 9. Поліпшення візуального пошуку – iOS 16 зможе розпізнавати птахів, комах та статуї на фотографіях.
 10. «Астрономічні» анімовані шпалери доступні лише на смартфонах iPhone XR/XS та новіших моделях.

Серія iPhone 13 отримає дві ексклюзивні функції з iOS 16:

 • Розмиття переднього плану на портретних фото для більш реалістичного ефекту глибини різкості;
 • Поліпшена якість під час зйомки відео в кінематографічному режимі.

Ще одним нововведенням стане показ заряду батареї у відсотках. Ця функція буде доступна на наступних моделях iPhone:

 • iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max;
 • iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max;
 • iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max;
 • iPhone XS/iPhone XS Max;
 • iPhone X.

Всі інші моделі iPhone з чубчиком, включаючи iPhone 13 mini та iPhone 12 mini, а також iPhone 11 та iPhone XR, не отримали функції відображення заряду батареї у відсотках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я