Categories: Смартфони

У всі смартфони Doogee, Leagoo, Cubot, Uhans прямо «з коробки» вбудований небезпечний троян

Share
Час читання: 2 хв.

За останні кілька років в Китаї з’явилося багато нових виробників смартфонів, які займаються розробкою своїх фірмових мобільних пристроїв. Велика частина продукції продається на території Піднебесної, тоді як якусь частину від неї поставляють в інші країни, в тому числі і в Україну. Як правило, гаджети від Doogee, Leagoo, Cubot, Uhans і інших китайських брендів рідко добираються до полиць магазинів в Європі, а тим більше в США, однак іноді трапляються і винятки.

Антивірусна компанія Dr.Web перевірила кілька абсолютно нових смартфонів від маловідомих китайських брендів і прийшла до висновку, що всі їхні покупці «в подарунок» отримують небезпечний троян. Відповідне програмне забезпечення вбудовано в прошивку смартфонів Doogee, Leagoo, Cubot, Uhans, Prestigio, Zopo і ще парочки брендів. Воно здатне в автоматичності режимі без відома власника мобільного пристрою завантажувати і встановлювати стороннє ПО, відкриваючи при цьому їм доступ до особистої інформації.

По суті, виробники смартфонів спеціально впровадила в свої смартфони таку можливість, так як вона реалізована на рівні прошивки, яка прямо «з коробки» встановлена ​​практично на всі мобільні пристрої під цими брендами. Експерти назвали нового небезпечного трояна ім’ям Android.Triada.231, а виявити його вдалося в вихідному коді системної бібліотеки libandroid_runtime.so.

Найцікавіше те, що китайські розробники навіть передбачили механізм захисту цього шкідливого ПО від втручання, щоб власник смартфона не міг його видалити. Єдиний спосіб позбутися від нього – отримати root-права суперкористувача, а потім вручну видалити всі заражені файли. За даними експертів Dr.Web, зараз зустріти небезпечний троян Android.Triada.231 можна в більш ніж 40 популярних моделях китайських мобільних пристроїв.

Найчастіше трояни вбудовані в смартфони компанії Leagoo, тому як його вдалося зустріти практично у всіх її фірмових мобільних пристроях – M9, M8, M8 Pro, M5, M5 Plus, T11 Plus, Z5C, Z3C і Z1C. Це говорить про те, що виробник абсолютно не стежить за безпекою своїм прошивок для мобільних пристроїв, або він навмисно додає туди небезпечного трояна, щоб в майбутньому мати можливість красти призначені для користувача дані і встановлювати на чужі телефони будь-яке програмне забезпечення.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Новий iPhone 16 і Google Pixel 9 опинилися під забороною

    З кінця жовтня 2024 року в Індонезії заборонено продаж iPhone 16, і це стало серйозним…

    23.12.2024

    OnePlus розкрила всі особливості смартфона Ace 5 Pro

    Компанія OnePlus випустила серію офіційних тизерів, присвячених серії смартфонів Ace 5. Судячи з промоматеріалів, новинку…

    23.12.2024

    Apple здивує всіх: Face ID вмонтують у розумний дверний дзвінок

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple "перебуває на…

    23.12.2024

    Microsoft випустила безкоштовну версію ШІ-помічника для програмістів

    GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…

    23.12.2024

    З 1 січня WhatsApp більше не підтримуватиме старі Android-пристрої

    З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…

    23.12.2024

    Нова ера ядерної зброї: США розпочали випуск вдосконалених В61

    У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…

    23.12.2024