Смартфони

Три роки оновлень Android – реальність чи міф

Share
Час читання: 3 хв.

Зараз багато смартфонів на Android мають дуже обмежений час оновлень. Деякі виробники настільки на них заощаджують, що пристрої не отримують нові версії операційної системи. Але навіть якщо вони виходять, то 1-2 роки таких оновлень – звичайна справа. Рідкісні виробники пропонують три роки і більше, але ситуація скоро може змінитися, і всі телефони отримуватимуть щонайменше три роки оновлення операційної системи та п’ять років оновлень безпеки. Ось тільки справа не в щедрості виробників або їхньому прагненні відповідати Samsung і Google, а в європейському законодавстві.

Як довго оновлюватиметься телефон

законодавці ЄС запропонували широкі вимоги до смартфонів, що продаються у регіоні. Регулюючі органи запропонували виробникам телефонів надавати оновлення безпеки для своїх пристроїв протягом щонайменше п’яти років та оновлення ОС протягом щонайменше трьох років. Більше того, ці оновлення безпеки та операційної системи мають бути доступні користувачам «не пізніше, ніж через два місяці після публічного випуску». Зараз час випуску оновлення в деяких випадках досягає півроку та більше.

Які телефони оновлюються довше за інших

Якщо ці правила будуть введені в дію, вони можуть докорінно змінити, як творці смартфонів забезпечують підтримку програмного забезпечення своїх пристроїв. Samsung та Google – єдині бренди, які обіцяють п’ять років оновлень безпеки для своїх телефонів. Тим не менш, не всі пристрої користуються цими перевагами. Samsung пішла ще далі і збирається оновлювати Android на деяких середніх та дорогих моделях протягом чотирьох років. Поки що це рекорд — решта, включаючи Google, пропонують три роки і менше.

Подібне регулювання може змусити компанії випускати більш тривалі оновлення не тільки для своїх флагманських телефонів, але і для менш преміальних бюджетних пристроїв, які зазвичай не отримують довгострокових зобов’язань щодо оновлення від виробників.

Чи можуть уповільнити телефон після продажу

У проекті правил також вказується, що ємність батареї пристрою “не повинна погіршуватися після оновлення операційної системи або оновлення прошивки при вимірюванні з використанням того ж стандарту випробувань, який використовувався спочатку для декларації відповідності”. Вони також заявляють: “В результаті відмови від оновлення не повинно відбуватися жодних змін продуктивності , за винятком стороннього прикладного програмного забезпечення”.

В іншому місці проект правил передбачає, що для смартфонів і планшетів, що продаються в Європі, повинні бути доступні запасні частини, включаючи акумулятори, дисплеї, камери, порти для заряджання та багато іншого протягом щонайменше п’яти років.

У проекті наголошується, що «пристрої часто передчасно замінюються користувачами та після закінчення терміну їх корисного використання, що призводить до марної витрати ресурсів ». Згідно з висновками Європейської комісії, продовження їхнього терміну служби з двох-трьох до п’яти років було б рівносильним зняттю з доріг мільйонів автомобілів.

Нові закони про гаджети

Останнім часом Європа лідирує у сфері регулювання смартфонів. Нещодавно в цьому регіоні було ухвалено закон, що вимагає, щоб до 2024 року всі смартфони мали зарядку USB-C . Останні запропоновані правила мають ще агресивніший характер і можуть докорінно змінити ландшафт телефонів Android, якщо вони будуть прийняті.

Європейська комісія зараз збирає відгуки про проект правил. Деякі з пропозицій можуть набути чинності до кінця року, а більшість із них буде прийнято через 12 місяців після їх затвердження.

Може здатися, що нам немає справи до регулювання ринку в Європі, але цей великий ринок може переломити ситуацію в усьому світі. Малоймовірно, що оновлення будуть готуватися тільки для смартфонів на території країн Євросоюзу , а в сусідніх такі моделі не отримають їх. Найскладніше – це зробити оновлення та оптимізувати його, а не поширити. Саме на цьому й заощаджують виробники. Якщо оновлення існуватиме, його отримають у всьому світі. Ситуація з запчастинами не така однозначна, тому нововведення можуть бути не настільки радикальними, але зміна ситуації з оновленнями стане другим великим подарунком для користувачів після переходу на USB Type-C. А що ви думаєте? Поділіться думками у нашому Telegram-чаті?

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Android
  • Останні записи

    iPad 11 стане ще потужнішим: новий процесор і вдосконалена пам’ять

    Аналітик Bloomberg Марк Гурман опублікував інсайдерський звіт про можливі характеристики нового базового планшета Apple. Він…

    14.01.2025

    Велика Британія стане лідером у світі з розвитку ШІ

    Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про намір зробити країну світовим лідером у галузі ШІ.…

    14.01.2025

    Не зберігайте ці СМС: експерт розповів, які повідомлення можуть бути небезпечними

    У наших смартфонах зберігається безліч інформації, зокрема й чимало SMS. Однак деякі з них можуть…

    14.01.2025

    Samsung обіцяє 6 років оновлень Android для недорогих смартфонів

    Samsung у 2025 році продовжить зміцнювати репутацію виробника з довгостроковою підтримкою своїх пристроїв. Що ще…

    14.01.2025

    Де не варто ставити телевізор: два найгірші місця в кімнаті

    Після покупки телевізора багато хто приділяє мало часу вибору місця для його встановлення. "Поставимо там,…

    14.01.2025

    TikTok можуть продати Ілону Маску: які наслідки це матиме

    Китайські чиновники розглядають варіант, який передбачає, що операціями соцмережі TikTok у США керуватиме американський мільярдер…

    14.01.2025