Компанія Xiaomi вміє заплутати своїх фанатів, випускаючи безліч однотипних моделей, через що стає абсолютно неясно, який смартфон купити. Яскравий приклад – серія Redmi Note 11. Китайці представили на глобальному ринку аж 6 моделей. І як тут не заплутатися? Якщо ви шукаєте флагман, то теж не варто думати, ніби вибір дуже простий і зрозумілий. Серія Xiaomi 12 складається із 4-х моделей. Незважаючи на зовнішню схожість, це зовсім різні пристрої, орієнтовані на різні категорії покупців, а тому їх важливо порівняти.
Відразу зауважу, що сьогодні ми не братимемо до уваги лінійку Xiaomi 12S. По-перше, вона актуальна лише для Китаю, тобто жоден її представник не має глобальної прошивки. По-друге, пристрої вийшли настільки нудними, що дивитися у бік одного з них варто лише людині, яка змінює смартфон щомісяця. Тому в полі нашого зору 4 моделі: Xiaomi 12 Lite, Xiaomi 12X, Xiaomi 12 та Xiaomi 12 Pro.
Довгий час моделі з приставкою Lite в лінійці смартфонів Xiaomi не виправдовували свою назву. До минулого року це були звичайні середньобюджетники за ціною трохи вище за аналогічні за характеристиками Redmi. Але Xiaomi 11 Lite змінив тенденцію, а Xiaomi 12 Lite став його повноправним спадкоємцем. Це дійсно легкий смартфон, вага якого становить 172 грами, а товщина — трохи більше 7 мм. Не компактний, але дуже приємний, нехай і пластиковий апарат. Погляньте на характеристики Xiaomi 12 Lite:
Ціна: від 16 999 грн
Xiaomi 12 Lite вигідно відрізняється від інших представників серії та інших флагманів збалансованою начинкою. Його процесор, що вибиває близько 500k в AnTuTu, забезпечує достатній рівень продуктивності для вирішення будь-яких завдань аж до хардкорного геймінгу, але в той же час залишається енергоефективним, завдяки чому скромного за нинішніми мірками акумулятора вистачає на день-півтора роботи.
Ще одна перевага – плоский екран (спеціально для свідків фантомних натискань). А ось камера Xiaomi 12 Lite не є нічого видатного. Основний сенсор хороший, але йому не вистачає оптичної стабілізації, зате фронталка порадує всіх селфіманів. Мало того, що вона має досить високу роздільну здатність, так ще має подвійне підсвічування. Ну, просто найкращий смартфон для дівчини.
А ось це вже по-справжньому компактний смартфон. Xiaomi 12X змушує згадати про пристрої п’ятирічної давності, коли була і трава зеленіша, і ціни нижчі. З погляду ергономіки – ідеальний апарат у корпусі з матового скла та металу. Та й характеристики Xiaomi 12X виглядають як екстер’єр:
Ціна: від 22 999 грн
Я би не ставив Xiaomi 12X в один ряд з Xiaomi 12 Lite. Все-таки це вже пристрій вищого класу, який має не тільки преміальні матеріали корпусу, але й основну камеру з оптичною стабілізацією, і процесор, що набирає більше 650k в AnTuTu. Тобто його продуктивності достатньо із запасом мінімум на 2 роки.
Чи є у нього недоліки? Можливо, вам не сподобається вигнутий екран , але такі тренди, від яких не хочуть відходити виробники смартфонів. Хочеш флагман – отримуй екран-водоспад. Потенційним мінусом може стати автономність, проте, забігаючи вперед, одразу зазначу, що Xiaomi 12X – смартфон із гарним акумулятором. Докладно автономність усіх представників лінійки ми порівняємо наприкінці, а поки що зазначу відсутність будь-яких суттєвих проблем з часом роботи без підзарядки.
Зовні ви ні за що не відрізняєте Xiaomi 12 від Xiaomi 12X. Це смартфони, виконані в однаково компактному корпусі і зібрані з тих самих матеріалів. До того ж характеристики Xiaomi 12 виглядають вже знайомо:
Ціна: від 28 000 грн
На папері відрізняється лише процесор. На відміну від Xiaomi 12X, тут встановлений по-справжньому флагманський чіпсет Snapdragon 8 Gen 1, здатний порадувати любителів синтетичних тестів під мільйон балів в AnTuTu. Але не поспішайте захоплюватися його цифрами. На практиці Xiaomi не вдалося приборкати потужність Snapdragon 8 Gen 1 через що вже після 10-15 хвилин активних навантажень продуктивність чіпа опускається до показників Snapdragon 870 або навіть нижче.
Чи означає це, що Xiaomi 12 – найгірший смартфон лінійки? Звичайно, ні. Адже процесор впливає як на загальну продуктивність, а й у якість фото. Маючи самі камери, як і Xiaomi 12X, флагман без додаткових приставок знімає краще, що підтверджують приклади фотографій увечері. Плюс він підтримує бездротову зарядку потужністю 50 Вт. Солідно, чи не так?
Як би там не було, повноцінним флагманом, що вийшов на світовий ринок, можна назвати тільки Xiaomi 12 Pro. У нього хороша не тільки основна, а й додаткові камери. Можливо, саме встановлення великих сенсорів змусило виробника зробити апарат більш габаритним. А в результаті ми отримали наступні характеристики Xiaomi 12 Pro:
Ціна: від 38 999 грн
Xiaomi 12 Pro вигідно відрізняється від Xiaomi 12 наявністю спеціального об’єктива для оптичного збільшення зображення. Щоправда, зум тут лише дворазовий, а додаткове наближення здійснюється шляхом кропу. Однак “прошка” знімає краще на всі камери, що особливо помітно ввечері. Як основний сенсор тут виступає майже дюймовий Sony IMX707, і він дійсно гарний.
Як ви могли здогадатися, продуктивність Xiaomi 12 Pro якщо і перевершує базову модель, то з усім трохи за рахунок більшої площі для тепловідведення. Невелике збільшення акумулятора не рятує положення флагмана. Він швидко втрачає заряд і, якщо ви активно користуєтеся смартфоном, дивлячись ролики або гортаючи веб-сторінки, ви будете змушені заряджати Xiaomi 12 Pro по два рази на день. Втім, адаптер живлення на 120 Вт відновлює енергію лише за 20 хвилин із 0% до 100%.
Дивлячись на ціни, ви вже могли переконатися, що всі смартфони є різними. Якщо Xiaomi 12 Lite — середньобюджетна модель, орієнтована з погляду маркетологів на молодь, всі інші пристрої — флагмани. Це виражається як у матеріалах корпусу, і у характеристиках.
Якщо для вас головним критерієм вибору є камера, моделі можна розставити в тому ж порядку, що і в нашому списку. Однак якість фото на сучасні смартфони досягла такого рівня, що навіть за знімок на дешевий Xiaomi 12 Lite вам не буде соромно. Те саме можна було б сказати і про продуктивність, але це не так. Snapdragon 8 Gen 1 у реалізації Xiaomi 12 і Xiaomi 12 Pro – посередній процесор.
Так, його графічний чіп дозволяє вичавити максимум зі встановлених камер, але для ігор він нічим не краще, ніж той же Xiaomi 12X, та й Lite-версія знаходиться недалеко. Головне, про що я маю сказати — автономність. Для цього пропоную подивитися на результати тесту в SmartViser, де моделюється 3 сценарії: перегляд відео, веб-серфінг та телефонна розмова під час використання мережі 3G.
Найкраще себе показав Xiaomi 12X, а гірше — Xiaomi 12 Pro. Якщо девайс ніколи не лежить у вас без діла, дивитися у бік смартфонів на Snapdragon 8 Gen 1 варто лише за наявності поблизу зарядки. І можна тільки уявити, скільки працюватиме пристрій після виснаження акумулятора через 1-2 роки.
Таким чином, оптимальним варіантом серед усіх смартфонів лінійки виглядає Xiaomi 12X. Він компактний, у тактильно приємному корпусі, з потужним, але водночас збалансованим залізом. Якщо в магазині, де ви вибираєте смартфон, 12X коштує хоча б на 4-5 тисяч менше за Xiaomi 12, то беріть саме його. Але не забувайте, що тільки флагмани на Snapdragon 8 Gen 1 здатні втілити в життя весь потенціал камер.
Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…
Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…
Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…
Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…
Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…