Стара Nokia була флагманом ринку: фіни першими впроваджували нові фішки, проводили найсміливіші рекламні кампанії, ставили божевільні цінники, били рекорди з продажу і залишалися непотоплюваними рівно до тих пір, поки Стів Джобс не виніс на сцену iPhone.
Далі все стрімко здулося: пара років в пошуках себе, потім ще пара – в кризі, потім перехід під владу Microsoft, а в підсумку – втрата власного «я». Фірма настільки зникла, що «Nokia» просто прибрали з назви – там залишилося тільки одне слово, «Lumia». Незабаром зникла і ця лінійка – в Редмонді на деякий час забули про смартфони. Здавалося, що це кінець, однак Nokia раптово ожила.
Зараз правами на бренд володіє HMD Global, фінська компанія, яка з’явилася зовсім недавно, навесні 2016 року. Спочатку ідея знову робити телефони виглядала дивно: ринок переділений, перевернути гру явно не вийде, а змагання з китайцями – абсолютна утопія.
Але боси HMD Global вчинили по-своєму і правильно зробили. Уже в четвертому кварталі 2017 року Nokia піднялася на 11-у сходинку в світі за кількістю проданих девайсів (4,4 млн за версією Counterpoint). З огляду на те, що минулий рік – перший повноцінний для повернення Nokia, результат більш ніж гідний. У Великобританії компанія взагалі посіла третє місце серед усіх проданих смартфонів.
Перша – зайняти вільну нішу.
Звучить дивно, але в сегменті телефонів за 4-6 тисяч гривень дуже мало девайсів, які працюють на чистому Android (тобто швидко і з підтримкою всіх фіч Google), добре зібрані, мають терпимий дизайн і не провисають в плані камери / процесора / акумулятора .
Десь все псує космічний відсоток браку (привіт, Xiaomi і Meizu), десь дратує вбудована оболонка (половина китайських брендів), а якісь смартфони (наприклад, від Samsung) виглядають дорогими навіть за ті скромні гроші, які за них просять.
Тому Nokia пішла по розчищеному, але ефективному шляху – зараз модельна лінійка фінів складається не з проривних гаджетів за десятки тисяч гривень, а з простих, але надійних і доступних «цеглин».
Так, характеристики цих апаратів (Nokia 5/6 і так далі) поступаються китайським гаджетам з тієї ж цінової категорії. Але сенс не в специфікаціях, а в тому, що людина йде в магазин за апаратом, який без проблем пропрацює два-три роки, і отримує саме такий девайс. Ніяких скрипів, глюків, моментальних разрядок на холоді – за якістю в Nokia як і раніше стежать ретельно, незважаючи на те, що виробництво повністю переїхало до Китаю.
Друга частина фінської стратегії – вміла гра на ностальгічних нотах.
У 2017 році головним інфоприводом MWC став камбек легендарної 3310, а в цей раз Nokia пішла ще мудрішим шляхом, показавши 8110 – знаменитий слайдер з «Матриці». Якщо 3310 була майже у кожного, то «телефон-банан» більшість людей бачило тільки в фільмах.
Культова «Матриця» вийшла ще в 1999-му, тобто до того, як мобільні телефони пішли у масове виробництво, так що і Nokia 8110 зараз сприймається як щось лампове, романтичне і бажане.
Елітна серія Sirocco, камери Carl Zeiss – всі, хто захоплюється технологіями і кому більше 20 років, пам’ятають ці фішки старої Nokia.
Судячи з того, що покупці досі вибирають цей бренд, фундамент, закладений в дев’яностих і нульових, простоїть ще довго. Фінам реально довіряють, а їхніми гаджетами задоволені, незважаючи на те, що ті (при всій своїй практичності) відверто нудні й безликі.
Зараз здається, що Nokia ще не обросла м’язами для випуску такого пристрою. Але через два-три роки фіни цілком можуть кинути виклик Apple, Samsung і іншим гігантам ринку.
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…
Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…