Час читання: 3 хв.Смартфони Xiaomi давно могли б зайняти місце Apple і обігнати американську компанію в популярності по всьому світу, але поки що їй вдається лише позбутися жартів, пов’язаних з дешевизною своїх пристроїв. Та й це відбувається тільки завдяки підвищенню цін на смартфони, внаслідок чого китайські телефони наздогнали за вартістю iPhone. Та й проблеми Xiaomi існують мало не з моменту появи компанії і продовжуються досі: пов’язані вони з MIUI та залізом у смартфонах. Саме через це багато хто воліє вибирати інші пристрої, оминаючи стороною Xiaomi. Розберемося, що завжди заважає Xiaomi стати ідеальним телефоном.
Інтерфейс MIUI
Зовнішній вигляд MIUI, на диво, не віддає «китайщиною». Однак можна помітити, що елементи сильно нагадують iOS: це сподобається тим, хто тільки змінив iPhone на Android-смартфон, але не оцінять тих, хто прийшов з іншої оболонки. Мало того, прошивка Xiaomi з року в рік схильна до помилок: то проблеми з анімаціями, то з роботою сенсорного екрану.
Наприклад, у MIUI 12 були глюки зі шторкою повідомлень, а також із повідомленням музики. Коли таке відбувається, форуми переповнюються гнівними коментарями, але залишається лише чекати на оновлення MIUI, в якому ці глюки виправлять. Але так відбувається рік у рік, що абсолютно відбиває бажання купувати дорогий Mi 11 Ultra, знаючи, що недоліки будуть з’являтися і надалі.
Якість смартфонів Xiaomi
Смартфони компанії хороші, але не вражають: купуючи смартфон із середньобюджетного сегменту, ви, як і раніше, ризикуєте залишитися ні з чим після оновлення. Мій друг свого часу оновив Mi 10 Lite до MIUI 12, а той почав класти. Ніякі перезавантаження тут не допоможуть, а користувачі не дадуть збрехати: після оновлення більш-менш нормально працюватимуть тільки дорогі моделі або популярні.
Так можна виявити, що Redmi Note після оновлення буде працювати краще, що ще раз говорить про те, наскільки важливою є оптимізація ПЗ під смартфони, а не процесор, камера і швидка зарядка. Саме з цієї причини смартфони Xiaomi – не подружжя iPhone, які без проблем можна оновлювати і не стикатися з проблемами.
Fastboot на Xiaomi
Одна з найчастіших проблем Xiaomi – режим Fastboot, який виникає як грім серед ясного неба. На відміну від попереднього пункту, йому схильні всі смартфони: умовний Redmi 9A через свої особливості, звичайно, трохи більше, але і Mi 11 Ultra раптово може впасти в анабіоз.
Більшість випадків появи цього режиму на екрані смартфона – системна помилка або некоректно встановлена програма. Експерти вважають, що найчастіше до Fastboot на Xiaomi наводить неправильна експлуатація, але як це пояснити, коли смартфон просто лежав у кишені?
Завжди на дисплеї в Xiaomi
Кажуть, що AMOLED-дисплеї вигоряють лише через тривалий час використання: щоб екран зламався, вам необхідно користуватися смартфоном близько 5-6 років, але в середньому один пристрій перебуває в користуванні трохи більше трьох років. Тим не менш, вигорянню піддаються дисплеї, на яких довго знаходиться одне й те саме зображення: ярлики меню, шпалери і так далі.
Тим дивніше Always On Display в Xiaomi, який на великій кількості моделей відключається дуже швидко, буквально через 10-15 секунд, внаслідок чого сенс функції просто втрачається. Кажуть, так компанія хоче убезпечити дешеві телефони від вигоряння екрану, але це пояснення вкрай дивне, а Xiaomi на це не реагує.
Термін підтримки Xiaomi
На початку червня Xiaomi визнала застарілими кілька моделей, серед яких браслет Mi Band 3, додавши в EOS (End of Support). Все б нічого, тільки з моменту виходу деяких минуло лише 3-4 роки. Наприклад, Redmi K20 вийшов у 2019 році, а планшет Mi Pad 4 – у 2018 році. Усього 4 роки! Мало того, що термін підтримки смартфонів Xiaomi вкрай низький, так ще деякі моделі отримують лише одне оновлення, наприклад, Redmi Note 7. Мабуть, подібні трюки можна провертати лише Apple, у якої оновлення приходять по 5-6 років, у випадку з iPhone 6s але точно не Xiaomi.
Чесно кажучи, ще рік тому хотілося, щоб наступним смартфоном був Xiaomi , але з огляду на ціну Mi 11 Ultra або Xiaomi 12, а також вищевказані нюанси, бажання немає зовсім.