Відомо, як перевірити стан акумулятора на Xiaomi, Redmi та Poco

У сучасних смартфонах Xiaomi, Redmi, Poco та інших виробників з усіх компонентів найбільше навантаження лягає на акумулятор, а після численних циклів розрядки та заряджання фактична ємність батареї помітно падає.

У цій статті ми розповімо про перевірені способи дізнатися про стан акумулятора на Xiaomi, Redmi та Poco, які допоможуть перевірити його як для контролю батареї свого апарата, так і при покупці пристрою з рук.

1. Вбудовані засоби MIUI

Фірмова оболонка MIUI від компанії Xiaomi надає користувачам масу додаткових можливостей серед яких є можливість дізнатися інформацію про стан акумулятора вашого Xiaomi, Redmi або Poco без встановлення будь-яких сторонніх додатків.

Для цього заходимо в Установки — Про телефон і вибираємо пункт Усі установки.

Потім на сторінці з технічними характеристиками апарату тиснемо кілька разів по полю, в якому вказано кількість ядер процесора. Почне з’являтися повідомлення “Залишилося два кроки до відправлення звіту про помилки”, після чого топаємо там же, поки воно не перестане відображатися – 2-3 рази.

Після цього буде сформовано звіт. Правда, це процес не дуже швидкий і може зайняти кілька хвилин (індикатор відображатиметься в рядку стану), а по завершенні на смартфоні з’явиться повідомлення про створення звіту.

Потім необхідно натиснути повідомлення, щоб відкрити створений звіт, або знаходимо його в папці MIUI, де відкриваємо підпапку debug_log, в якій свіжий архів звіту буде називатися bugreport-дата формування звіту.zip.

Розпаковуємо архів у поточну папку і відкриваємо його – сама папка з вже розпакованим архівом з’являється нагорі сторінки і називається так само, як файл. Знаходимо сам звіт – це буде єдиний файл із розширенням txt, і відкриваємо його.

У відкритому файлі в рядок пошуку вводимо healthd і запускаємо пошук. Дивимося потрібні нам параметри — це fc= і сс=. Перше – це реальна ємність батареї (дивимося перші чотири цифри, це і є кількість мАг), друге – кількість циклів заряду/розряду, які на даний момент пройшла батарея.

У нашому випадку ці показники становлять ємність 4849 мАг (при заявлених для Redmi Note 11 5000 мАг), а батарея пройшла всього 29 циклів заряду-розряду. Тобто акумулятор майже новий, а серйозне зниження ємності спостерігається приблизно після 500 циклів.

2. USSD-запит

Даний спосіб перевірити стан акумулятор дуже простий, але надійним його назвати складно, так як спрацьовує даний метод далеко не з кожною моделлю смартфона Xiaomi, Redmi або Poco.

Для виконання необхідного USSD-запиту переходимо в «дзвонилку», набираємо *#*#6485#*#* і натискаємо кнопку виклику. Після цього має з’явитися документ із довідковою інформацією.

Тут нас цікавлять три параметри – це MF_02 (тут відображається кількість пройдених циклів зарядки), MF_05 (доступна ємність батареї) та MF_06 (початкова ємність батареї). Як бачимо, тут дані збігаються з тими, що ми отримали стандартними засобами MIUI.

Проте буває, що відображається лише один із необхідних параметрів або взагалі жодного – все залежить від конкретної моделі смартфона.

3. Сторонні програми

Для отримання інформації про стан акумулятора вашого Xiaomi, Redmi або Poco можна вдатися і до інших програм, яких існує велика кількість, але ми вибрали досить популярне AccuBattery, яке має велику кількість додаткових можливостей.

Встановлюємо програму AccuBattery з Google Play та запускаємо її, вибираємо на нижній панелі вкладку Зарядка, спускаємося вниз і знаходимо параметр Передбачувана фактична потужність.

Відразу після встановлення AccuBattery тут замість ємності буде прочерк, а вище вказана лише Проектна номінальна ємність – є та ємність, яка заявлена ​​виробником у технічних характеристиках цього пристрою.

Щоб програма відобразила реальну ємність акумулятора, необхідно «зарядити пристрій як мінімум на 5%», після чого буде показана як номінальна, так і фактична ємність батареї.

На жаль, у нас на момент написання цієї статті не знайшлося поруч ні кабелю, ні зарядного пристрою для зарядки нашого апарату, тому дізнатися фактичну ємність батареї цього разу не вдалося.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я