Час читання: 2 хв.
Якщо ви помітили, що ваш смартфон почав все частіше гальмувати, тобто кілька простих способів це виправити. Вони підходять для пристроїв на операційній системі Android.
Найчастіше, наголошує автор статті, “підвисання” Android-смартфону можна усунути досить просто. Наприклад, за допомогою очищення системи. Про це та інші методи – нижче.
- Перезавантаження . Це перше, що потрібно зробити, коли ви помітили, що телефон став гальмувати. Справа в тому, що під час тривалої роботи в запущених програмах накопичується багато фонових процесів. За допомогою перезавантаження їх можна очистити.
- Відключення анімації, живих шпалер, системних віджетів . Через роботу цих елементів гаджет справді може гальмувати. Також вони позначаються на автономності пристрою: смартфон розряджається швидше. Змінити шпалери можна за допомогою пальця на вільному місці на екрані. У вікні можна також відключити віджети.
- Очищення кешу та даних програм . Це все займає дуже багато системної пам’яті. В результаті апарат може працювати не так швидко. Для очищення даних потрібно знайти в “Налаштуваннях” необхідну програму, вибрати в меню “Про програму” / “Використання пам’яті”, а потім – “Видалити дані” або “Очистити кеш”.
- Видалення програм та використання полегшених версій . Якщо ви якоюсь програмою не користуєтеся взагалі, то її краще видалити: це очистить пам’ять пристрою і дозволить йому працювати швидше. Крім того, іноді виробники пропонують користувачам кілька варіантів програм, серед яких полегшена версія. Її користуватися теж можна, але вона матиме деякі обмеження щодо функціональності.
- Вимкнення сервісів Google . Насправді досить багато сервісів Google може просто займати пам’ять і не використовуватися. Наприклад, це Google Assistant, який на старих пристроях починає гальмувати. Автор радить вимкнути його: зробити це можна через налаштування в обліковому записі Google. З інших подібних програм – цифрова клавіатура, віджет пошуку, голосове введення.
- Оновлення Android та програм . Справа в тому, що оновлення, як правило, виправляють різні помилки, що виникли в попередніх версіях операційної системи. Те саме стосується різних програм.
- Скидання до заводських налаштувань . Це потрібно робити у крайньому випадку, якщо більше нічого не допомогло. В результаті всі дані, які були збережені в пам’яті смартфона, втечуть. Тому потрібно всю необхідну інформацію заздалегідь зберегти.
Реклама