Експерти розповіли, як підготувати смартфон до зустрічі з окупантами

Окупаційні війська РФ, що вторглися в Україну, облаштовують на захоплених територіях блокпости. Як показала практика, солдати країни-агресора перевіряють у цивільних осіб не лише документи, а й смартфони. Вони роблять це з метою виявлення патріотів. У зв’язку з цим до можливої ​​зустрічі з окупантами смартфон доцільно підготувати завчасно.

Перше, що потрібно зробити, це обмежити кількість спроб входу в систему шляхом введення пароля. Новомодні технології ідентифікації користувача на кшталт TouchID і FaceID рекомендується відключити. Забороніть операційній системі демонструвати вхідні повідомлення та сповіщення від програм (месенджери, соцмережі тощо) на екрані блокування.

В умови війни не слід лінуватися щодня перевіряти свій смартфон на предмет наявності в ньому провокаційних листування, дзвінків та ін. Їх краще відразу видаляти. Крім цього, не забувайте очищати історію браузера. В ідеалі при виході до мережі використовуйте режим інкогніто.

Програми Getcontact, VK та ДМБ Таймер експерти рекомендують видалити. Вони можуть використовуватись співробітниками російських спецслужб для стеження за українськими користувачами. Для листування з близькими використовуйте захищені месенджери типу Signal і Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я