Смартфони

Скільки оперативної пам’яті буде в iPhone 14

Share
Час читання: 4 хв.

Обсяг оперативної пам’яті iPhone 14 зросте вперше за кілька років. Збільшення ОЗУ торкнеться всіх смартфонів оновленої лінійки — як старших, так і базових. Правда, в їхньому випадку все одно збережеться розрив на користь топових моделей, у яких оперативність буде трохи більшою. Майбутній приріст ОЗП, швидше за все, потрібен не для покращення роботи режиму багатозадачності, а для розширення функціональних можливостей нових iPhone. Ключова фішка, яка цього вимагає, – нова покращена камера.

Заявлений інсайдерами приріст ОЗП має становити 2 ГБ. Таким чином об’єм оперативної пам’яті iPhone 14 і 14 Max дорівнюватиме 6 ГБ, а iPhone 14 Pro і 14 Pro Max – 8 ГБ. Якщо ця інформація підтвердиться, вийде, що Apple наблизилася за цим показником до смартфонів під керуванням Android. Тому що стандартний обсяг оперативної пам’яті для флагманів 2022 року – це навіть не 12 ГБ, а все ще 8.

Камера iPhone 14

Кажуть, що додаткова пара гігабайт оперативної пам’яті знадобилася через нову камеру, яку отримає iPhone 14 . Аналітик Haitong International Securities Джефф Пу , а також кілька інших іменитих інсайдерів запевняють, що йдеться про основний модуль на 48 Мп . Поки не ясно, віддадуть додаткову оперативну пам’ять тільки під потреби камери або вона буде використовуватися опціонально.

Однак, якщо врахувати збільшену роздільну здатність і орієнтацію на доповнену реальність, яка сама по собі є досить ресурсомісткою технологією, використання власної оперативної пам’яті для камери не виглядає чимось дивним. Адже тоді камера не вибиватиме інших програм, запущених у фоновому режимі, дозволивши тим самим дотриматися балансу робочих процесів без перекосів у той чи інший бік.

Камера iPhone 14, про яку йдеться, може отримати перископічну конструкцію. Її використання дозволить розмістити сам модуль не горизонтально, як завжди, а вертикально. За рахунок цього можна буде збільшити кількість лінз у системі, наростити обсяги самої матриці, зробивши її більш світлосильною, удосконалити оптичне збільшення, не змінюючи при цьому товщини смартфона.

Поки що не дуже зрозуміло, наскільки глибоко камера нового iPhone буде інтегрована з доповненою реальністю. Все-таки все, що нам пропонували до цього, було реалізовано лише поскільки. Однак цього року, якщо вірити чуткам, Apple планує випустити гарнітуру доповненої реальності, тому непогано було б підтягнути і смартфони. Очевидно, що так і зроблять, і ми, напевно, отримаємо нові сценарії використання камери в AR.

Доповнена реальність у iOS

Що це може бути? Та все, що завгодно. Взяти хоча б просунутий AR-режим Apple Maps. Було б дуже зручно, якби карти Apple навчилися не тільки вести користувача за маршрутом, вказуючи стрілкою напрямок руху, але й визначати його місцезнаходження по об’єктах інфраструктури, що його оточують. Зрозуміло, що для цього потрібно щось більше, ніж просто камера зі збільшеною роздільною здатністю. Однак для роботи нейронних мереж, які будуть задіяні в цьому, може знадобитися трохи більше ОЗП.

Що цікаво, дивуватися швидше за все належить саме інтеграції камери iPhone 14 з доповненою реальністю. Тому що сама по собі перископічна конструкція – це зовсім не новий винахід, який зі змінним успіхом застосовують деякі виробники смартфонів. Отже можна не сумніватися – одним тільки AR-режимом в Apple Maps справа явно не обмежиться.

Звісно ж, під цю справу потрібно буде виділити не тільки ОЗП, а й певний ресурс процесора. З продуктивністю, втім, проблем не повинно бути. Новий чіп A16 Bionic , яким Apple планує оснастити iPhone 14, обіцяє бути ще швидшим та економічнішим, ніж його попередник. Ходять чутки, що в Купертіно мають намір перейти на досконаліший — 4-нанометровий — техпроцес виробництва процесорів. Тож запасу потужності нового «камня» явно вистачить.

Навіщо потрібна оперативна пам’ять

Ігри споживають дуже багато оперативної пам’яті навіть на iOS, і її приріст дасть iPhone велику перевагу

За словами експерт, практики виділення оперативної пам’яті тільки під потреби камери або іншого компонента на ринку смартфонів просто не існує. Це справедливо і для iOS, і Android. Тому додаткові 2 ГБ оперативної пам’яті , які світять iPhone 14, будуть використовуватись для спільних потреб. Тобто її зможе задіяти і камера, та інші програми та процеси.

Додаткова пам’ять, 2 ГБ, потрібна для обробки обчислювальної фотографії . iOS завжди відрізнялася тим, що пам’яті було мало, її використовували дуже жорстко, закриваючи програми і т.д. Але, якщо ми говоримо про обчислювальну фотографію, то чим вище роздільна здатність модуля камери, тим більше його можливості. Має бути швидкий процесор, який вміє обробляти ці дані, і що вищий дозвіл знімка, то більше оперативної пам’яті потрібно, — розповів Муртазін.

Виходить, що у цій ситуації виграють усі. І ті, хто боровся за покращення фотографічних здібностей iPhone, і ті, хто не приділяє камері великого значення. Тому що додаткова оперативка зможе потрапити всім одразу.

Користувачі побачать цей апгрейд. Старші моделі — iPhone 14 Pro та 14 Pro Max — матимуть найкращий менеджмент пам’яті. Тобто вивантажуватись програми з пам’яті так агресивно не будуть, більше вкладок у браузері можна буде тримати і т.п. Якщо говорити про якість фотографії , то обчислювальна фотографія є основною основою. Apple повторює те, що вже давно зробили інші, і справа не в роздільній здатності матриці, а в тому, як обробити знімок, щоб дати кращу якість. Думаю, у них може вийти непогано, — наголосив він.

Цікаво, що 2,5 роки тому ходили такі ж чутки, але тільки про iPhone 11. Експерти подейкували, що камери нових Айфонів виявилися настільки вимогливими до ресурсів, що їм знадобилися (до речі, ті самі) 2 ГБ оперативної пам’яті. Правда, як потім з’ясувалося, жодних додаткових планок ОЗП в iPhone 11 не встановлювалося, а нові режими, включаючи нічний і Deep Fusion, працювали, використовуючи основний обсяг пам’яті.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: iPhone
  • Останні записи

    Apple представить бюджетну TV приставку у 2025 році

    Портал MacRumors повідомляє, що нова ТВ-приставка Apple TV, реліз якої заплановано на 2025 рік, коштуватиме…

    25.12.2024

    Нова модель Nubia Focus 2 представлена на живих фото

    Ще до свого анонсу новий "бюджетник" бренду Nubia під назвою Focus 2 пройшов реєстрацію в…

    25.12.2024

    Black Shark представила інноваційний смарт-годинник з секретною камерою

    Black Shark анонсувала смарт-годинник Watch X Pro з підтримкою SIM-карти і прихованою камерою. Що ще…

    25.12.2024

    Google Chrome незабаром отримає оновлення зі штучним інтелектом

    Згідно зі звітом інсайдера з ніком Leopeva64, компанія Google готує велике оновлення для свого браузера.…

    25.12.2024

    Чому Apple не планує запускати власну пошукову систему

    Старший віце-президент Apple із сервісів, Едді Кью, пояснив, чому компанія не збирається розробляти власну пошукову…

    25.12.2024

    Чому Motorola може зіткнутися з забороною на продаж в США

    Motorola колись була гордістю США, адже саме ця компанія випустила перший мобільний телефон, але тепер…

    25.12.2024