Щоб перебіг експерименту був вам зрозумілий, потрібно пояснити, як працює оперативка. Щоразу, коли ви запускаєте програму на своєму iPhone, вона витрачає якусь кількість пам’яті. Коли ви його згортаєте (не закриваєте, а саме згортаєте), щоб запустити нову програму, система автоматично урізає відведений об’єм ОЗП для першої програми, щоб виділити його для другого.
Цей процес повторюється багаторазово доти, доки системі буде банально більше нічого стискати. У цьому випадку, коли ви запустите чергову програму, iOS просто вивантажить з пам’яті найперше. Це дозволяє вивільнити певний обсяг оперативної пам’яті та віддати його щойно запущеній програмі. Однак ОЗП витрачає не тільки софт, а й сама система, а також процеси, які їй потрібні для роботи.
Скільки оперативної пам’яті потрібно для ігор на iPhone
Для першої частини експерименту було відібрано 9 ігор з різною витратою пам’яті:
- Subway Surfers – 500 МБ
- 1945 Airforce – 550 МБ
- Candy Crush – 225 МБ
- Brawl Stars – 550 МБ
- Minecraft – 475 МБ
- Asphalt 9 – 800 МБ
- Shadowgun Legends – 1,1 ГБ
- Elder Scrolls Blades – 1,0 ГБ
- Genshin Impact – 1,3 ГБ
Спочатку запустили Subway Surfers на iPhone SE з 3 ГБ ОЗП. Відразу після запуску витрата ОЗП склала 2,2 ГБ, а кількість стиснутої пам’яті становила приблизно 400 МБ. Як ми вже розібралися, це є природним результатом роботи оперативної пам’яті. Потім запустили 1945 Airforce, Candy Crush, Brawl Stars і Asphalt 9. Саме на «Асфальті» iPhone SE більше не витримав і викинув із ОЗП відразу дві гри: Subway Surfer та 1945 Airforce.
Фактично iPhone SE 2020 вистачило його 3 ГБ на те, щоб одночасно підтримувати роботу лише 4 ігор. Це не дуже багато, але у iPhone 12 з 4 ГБ ОЗП ситуація виявилася набагато кращою. Він зміг без проблем запустити не тільки всі ті ігри, що його попередник, але ще й Asphalt 9 і Minecraft. До цього моменту він досить ефективно стискав пам’ять, але на Shadowgun Legends (1,1 ГБ) відбулося “перевантаження”, і iPhone 12 викинув з пам’яті і Subway Surfers, і 1945 Airforce, Candy Crush, і Brawl Stars.
iPhone 13 Pro з 6 ГБ ОЗП очікувано продемонстрував себе краще, але на додачу до тих ігор, які запустив iPhone 12, він запустив ще й Elder Scrolls Blades вагою 1,0 ГБ. А ось Genshin Impact найновіший смартфон Apple вже не витягнув. Саме на ньому він скинув Subway Surfers, 1945 Airforce та Brawl Stars, залишивши, проте, решту.
Оперативна пам’ять для додатків
Здається, все очевидно. Найкраще, щоб iPhone мав 6 ГБ ОЗП. Адже тоді він зможете утримати у пам’яті більше додатків. По суті, це справді так. Але є один нюанс, про який слід знати. Перша частина експерименту передбачала запуск одних лише ігор, а вони зі зрозумілих причин витрачають набагато більше оперативної пам’яті, ніж програми.
Як правило, програми витрачають 70-200 МБ оперативної пам’яті. Звичайно, трапляються винятки, але здебільшого це межі, на які слід орієнтуватися. Ось приклади додатків, які Сімс використав у другій частині свого експерименту:
- App Store – 235 МБ
- Google Maps – 224 МБ
- booking.com – 73 МБ
- GarageBand – 200 МБ
- Keynote – 291 МБ
- Acrobat – 117 МБ
- Calc – 85 МБ
- YouTube – 176 МБ
- eBay – 67 МБ
- Google Фото — 136 МБ
- Ultra Light – 78 МБ
- Твіттер – 100 МБ
- Tasty – 58 МБ
- Safari (5 вкладок) – 850 МБ
Загалом в експерименті брало участь 14 додатків. З них iPhone SE 2020 зі своїми 3 ГБ ОЗП зміг витягнути 13. Він посипався лише на Safari із 5 відкритими вкладками. Але слід розуміти, що це майже цілий гігабайт. А, якби запускати інші, менш ресурсомісткі додатки, iPhone витягнув би їх легко.
Що це все означає? А те, що для повсякденного використання вистачить навіть 3 ГБ. Цього буде достатньо, щоб запустити близько 20 не самих ресурсомістких додатків. Адже не кожен день ви робите презентації на смартфоні, чи не так? Але в цілому, якщо вам хочеться чогось більшого, краще мати ще один додатковий гігабайт. Так що оптимальним вибором буде 4 ГБ, як у iPhone 12, а 6 ГБ я навіть назвав би надмірними.