Насправді варіантів розвитку подій маса, і у Xiaomi є все, щоб реально домогтися свого. Це видно у історичному розрізі. Адже починала вона як розробник прошивки на базі Android, а згодом переросла в дрібний стартап, що випускає недорогі смартфони, а потім і зовсім стала великим виробником зі своїми центрами розробки і унікальним стилем, несхожим на решту.
Особисто мені дуже цікаво подивитися за розвитком Xiaomi, але, відверто кажучи, я не сумніваюся, що їй вдасться реалізувати намічені плани.
- По-перше, Xiaomi вже досягла звання найпопулярнішого виробника смартфонів у багатьох країнах світу, у тому числі й у Україні;
- По-друге, у Xiaomi, на відміну багатьох інших виробників, є реальна фанатська база, рахунок якої можна виїжджати навіть із невдалих проектів;
- По-третє, Xiaomi може дозволити собі експериментувати, тому що браку грошей, як у тієї ж LG або Sony, у неї немає.
Чи вірю я в те, що Xiaomi перевершить Apple? Так, вірю. Так вийшло, що Xiaomi з самого початку показала себе менш зашореною та більш відкритою. Я щиро не вірив, що їй вдасться увійти в топ з продажу флагманських смартфонів після підвищення цін, але вона змогла і навіть завоювала нову аудиторію, зробивши так, що слово Xiaomi перестало бути лайливим і асоціюватися з бідністю. А ось як цьому протистоятиме Apple, велике питання.
Напевно, Apple від такої зухвалості не згине, а все ж таки продовжить робити свою справу, і, безумовно, навіть збереже вплив. Зрештою, скільки за 40-річну історію компанії з Купертіно було охочих перемогти? Напевно, чимало. Однак якщо Apple не змінить підходу і не почне сама діяти більш агресивно, то створюється ризик підбадьорити колишній авторитет, а разом з ним, можливо, дещо цінніше.