Лінійка Galaxy S від Samsung, мабуть, найвідоміша флагманська серія телефонів на Android. Напевно навіть можна сказати, що вона є символом флагманів на Android, і почалося це ще з першого покоління, що вийшло більше 10 років тому. Тоді конкурентів було мало, але Samsung могла стримувати їхнє зростання і все одно займати одні з верхніх рядків рейтингів. Зараз, коли ми чекаємо на новий Galaxy S22, хотілося б згадати п’ять моделей Galaxy S, у яких компанія йшла на компроміс і робила їх гірше за попередників. Причини були різні, але п’ять випадків спрощення топового телефону в історії залишилися, і ми їх згадаємо.
Samsung Galaxy S6 – сумнівне рішення
У флагманів Samsung початку 2015 року було найбільше пунктів, за якими вони поступалися попередникам. З цим важко посперечатися, оскільки Galaxy S6 та S6 Edge втратили рейтинг IP67 у порівнянні з попереднім телефоном та слот для карт пам’яті microSD . Ще одним великим мінусом став перехід на вбудовану батарею, порівняно зі знімною батареєю попереднього пристрою. Що ще гірше, Samsung зменшила ємність батареї з 3000 мАг до 2550-2600 залежно від версії телефону.
Galaxy S7 — телефон без ИЧ-порта
Може це не настільки критично, але не відзначити цього не можна. Новий на той момент Samsung S7 вийшов без ІЧ-порту , до якого багато хто звик. Він почав застосовуватися ще в Galaxy S4, але в S7 в 2016 році від нього вирішили відмовитися.
Це не має великого значення, враховуючи зростання прагнення до розумних домашніх пристроїв у той час, але ІЧ-порт — відмінний спосіб керувати звичайними домашніми приладами та гаджетами, такими, як телевізори та кондиціонери.
Ми все ще бачимо безліч бюджетних (і навіть флагманських) телефонів, що постачаються з ІЧ-портом, що говорить про його потрібність. Але Samsung вирішила заощадити та відмовилася від нього. Якою б незначною не була ця відмова, але якось прикро спостерігати таке.
Galaxy S10 — відмова від сповіщень та сканування ока
У телефонах Samsung 2019 року вперше з часів оригінального Galaxy S компанія відмовилася від світлодіода сповіщень. Ця функція була доступна на всіх пристроях, починаючи з Galaxy S2 і закінчуючи серією Galaxy S9, блимаючи різними кольорами, індикатор показував, що від якоїсь програми надійшло повідомлення, і це було дуже зручно.
Корейська компанія заявила на своїй сторінці підтримки, що власники нових на той момент пристроїв можуть налаштувати Edge Lighting (світіння граней) так, щоб вони виконували ту саму роль, що й окремий світлодіод. Як варіант було не погано, але все одно здавалося якимось складним рішенням.
Ще однією функцією, яка відсутня в серії Galaxy S10, був сканер райдужної оболонки ока , який дебютував у серії Galaxy S8 разом зі сканером відбитків пальців на задній панелі. Натомість Samsung застосувала ультразвуковий сканер відбитків пальців, який виявився дуже неспішним і вимогливим до стану пальців. Сканери райдужної оболонки ока поступилися місцем 3D-розблокування обличчя як альтернативний безпечний метод біометричної аутентифікації. І це було краще ніж сумнівний сканер відбитків цього телефону.
Galaxy S20 – телефон без роз’єму для навушників
Здається, що це було ціле життя тому, але рішення Samsung відмовитися від роз’єму для навушників насправді було прийнято лише у серії Galaxy S20 2020 року. Це сталося через пару років після того, як Samsung опублікувала кілька відео , в яких висміювала Apple за видалення порту для навушників (і не лише за це).
Але це ще не все. У Galaxy S20 Samsung вперше за багато років вирішила відмовитися від датчика серцевого ритму , що з’явився у Galaxy S5 2014 року. Тим не менш, це одне з небагатьох понижень, які мають сенс, оскільки відстеження серцевого ритму перейшло до пристроїв, що носяться.
Нарешті, ще одна цікава зміна – відмова від основних камер з подвійною апертурою у лінійці Galaxy S10. Ця функція, представлена вперше у смартфонах Galaxy S9, дозволяла перемикатися між режимом широкої (f/1,5) та вузької (f/2,4) діафрагми. Широкий кут дозволяє робити яскравіші знімки при слабкому освітленні, а також малу глибину різкості, а вужчий кут гарантував, що вся сцена буде у фокусі. Втім, треба було хоч трохи розбиратися в теорії фотографії, щоб розуміти, як це працює, і ніхто з цим не зв’язувався.
Galaxy S21 — подешевевший телефон
Ще одне зниження сталося з торішньою серією Galaxy S21, оскільки всі три телефони серії Galaxy S21 відмовилися від слота для карт пам’яті microSD. Це розчаровує, оскільки підтримка microSD була невід’ємною частиною телефонів Samsung багато років (крім Galaxy S6).
Це було не єдине зниження, оскільки стандартний Galaxy S21 отримав пластиковий корпус замість скляного. Samsung навіть вигадала називати його ”glasstic”, як скорочення від Glass (скло) та Plastic (пластик). Вважалося, що він був схожим на скло, але насправді ні. Звичайно, пластик складніше розбити, але скло набагато преміальніший матеріал.
Ще одним серйозним зниженням рейтингу є рішення Samsung відмовитись від технології MST для платежів на всіх трьох телефонах. MST дозволив Samsung Pay працювати зі старими терміналами в точках продажу, ефективно імітуючи магнітні хвилі старих карт, що базуються на зчитуванні. Напевно, таких терміналів у світі взагалі не залишилося, і Samsung вирішила, що настав час опинятися від технології.
Galaxy S21 і S21 Plus також відмовилися від екранів QHD+, що встановлювалися в S20 та S20 Plus, на користь панелей FHD+. А ще в коробку не поклали адаптер живлення, що надало чимало галасу.
Зараз ми чекаємо на Galaxy S22 і не хочеться, щоб він потрапив в аналогічну статтю через кілька років. Але про всі подробиці ми дізнаємося на презентації, підсумки якої ми ще не раз обговоримо.