У 2017-му LG встановила рекорд за річним доходом – корпорація заробила $ 55,4 мільярда з усіх галузей. Статистика підрозділів не здивувала: рекордні показники за рахунок побутової техніки та телевізорів, а смартфони продаються в мінус – в четвертому кварталі 2017 принесли збиток в $ 192,3 мільйона.
Гаджети компанії стабільно не окуповують вкладень в розробку і рекламу, а інтерес користувачів швидко пропадає. Про це говорить статистика продажів смартфонів: за останні три роки лише в двох фінансових кварталах з дванадцяти LG Mobile була в плюсі, в решті десяти терпіла серйозні збитки.
Головна проблема південнокорейців очевидна: вони виразно вибрали не ту стратегію з урахуванням своєї впливовості на ринку смартфонів. Тут вони явні аутсайдери, але поводяться як лідери – ставлять флагманські цінники, не маючи авторитету у покупців. За даними Counterpoint Research, гаджети LG стабільно займають лише сьоме місце за відсотком продажів від загального числа в світі, при цьому смартфони LG популярні тільки в Південній Кореї і США, в інших країнах вони, як правило, навіть не входять в топ. Виходить, основна частина продажів доводиться на дві країни.
І з такою статистикою компанія випускає флагман G6 з відповідною ціною ($ 700), але убогими камерами і кволим акумулятором – жахливі характеристики для топ-смартфона. А слідом практично без паузи ще два флагмана – V30 і V30 + з захмарними цінниками в $ 850 і $ 890.
Всі три пристрої закономірно провалилися.
LG G6 вчинив самогубство якістю. Його камера виявилася в принципі дуже слабка для флагмана: щоб зробити вдалий кадр, потрібно ідеальне освітлення. Дізнатися таку подробицю про девайс за $ 700 в принципі неприємно – гірше тільки знати, що конкуренти з Китаю роблять те ж саме, тільки в два рази дешевше.
Другий і третій девайси постали в топовій якості, але самознищилися через вартість. Мабуть, корейці живуть в своєму світі і не враховують, що Huawei і Xiaomi легко переб’ють їх доступною ціною, а покупці з $ 800 на рахунку куплять iPhone, навіть не глянувши на альтернативи.
LG пішов проти логіки і випустив флагмани, які відповідали конкурентам тільки за ціною, але не стали ні попсою – як iPhone X і Galaxy S8, ні гаджетом – як Google Pixel 2 і Essential Phone.
Вони заздалегідь були приречені на долю попередніх флагманів LG: їх ціна різко знизиться на другий рік продажів, а нові моделі, які подешевшали від Samsung, Apple і Xiaomi переб’ють інтерес покупців. В результаті корейські гаджети будуть припадати пилом на полицях магазинів, поки не відправляться на утилізацію.
Корпорація явно хоче вирішити цю проблему і вивести смартфони в плюс за доходами. Нещодавно вона змінила генерального директора LG Mobile, а той анонсував серйозні зміни в політиці. Але, судячи з останніх витоках інформації, зміниться тільки графік виходу смартфонів – сама стратегія компанії залишиться колишньою.
Головну ж причину збитків компанія, схоже, усувати не збирається. За даними the Korea Herald, в LG призупинили розробку флагмана G7 і скасували його презентацію на Mobile World Congress в Барселоні, щоб додати більше нововведень. Замість нього виробник представить “поліпшену версію V30 – V30 + Alpha” з удосконаленим голосовим помічником і захмарною ціною.
Виходить, в цьому році LG Mobile знову піде по колу: представить два дорогих флагмана і гарантовано не окупить вкладень. Гаджети розійдуться в США і Південній Кореї, для інших же країн будуть мертвими і підуть на утилізацію прямо з вітрин.
І такий цикл триватиме, поки корейці не поміняють акценти з дорогих флагманів на середні смартфони з розумною ціною. Це доводять їх же квартальні звіти: в 2017-му основний прибуток приносив бюджетник Q6.
Пояснити цей феномен вкрай просто: бренд LG – конкуренти не Apple і Samsung, а Xiaomi, Huawei і Vivo. А щоб змагатися з китайцями, треба ставити ціни, як у китайців, – тільки тоді смартфони LG стануть затребуваними.
Аналітична компанія Kantar склала список популярності окремо взятих моделей смартфонів на регіональних ринках. Як з'ясувалося,…
Компанія Microsoft анонсувала новий інструмент для користувачів Windows 11, що розширює можливості звичного елемента інтерфейсу…
Google розширює функціональність свого ChatGPT, вводячи нову функцію "пам'яті". Ця функція дає змогу запам'ятовувати інформацію…
Нещодавно аналітик Barclays, Том О'Меллі, і його команда були в Азії, де мали можливість поспілкуватися…
Власники цих макбуків більше не зможуть розраховувати на безоплатний ремонт. Йдеться про програму з усунення…
Офіційних оголошень про випуск OnePlus 13 mini ще не було, але деякі чутки і припущення…