Categories: Смартфони

Розкрито джерело найбільшого витоку в історії iPhone

Share
Час читання: < 1 хв.

Вихідний код завантажувача iBoot був отриманий від одного з рядових співробітників Apple в 2016 році. Про це пише Motherboard з посиланням на власні анонімні джерела.

Програміст Apple спочатку передав вихідні п’яти знайомим. При цьому вони не планували публікувати код і лише хотіли знайти нові способи злому системи. Вони відзначають, що програміст зміг викрасти всі дані, до яких мав доступ, деякі з них до цих пір не були опубліковані.

Однак пізніше файли були викладені у відкритий доступ, і група втратила контроль над поширенням коду. «Я особисто ніколи не хотів, щоб цей код побачив світло. Не з жадібності, а через страх перед покаранням, яке обов’язково буде, – каже один з джерел. – В Apple дійсно повно цікавих дітей і підлітків. Я знав, що одного разу вони проявлять свою дурість і опублікують все на GitHub ».

Після цього код iBoot почав поступово поширюватися серед спільноти ентузіастів, проте це не приваблювало особливої ​​уваги. Восени 2017 року його виклали на Reddit, але бот-модератор оперативно видалив файли. На початку 2018 року ці вихідні потрапили на GitHub і почали активно поширюватися по мережі. Автор серії книг про операційній системі Apple Mac OS X і iOS Джонатан Левін (Jonathan Levin) заявив, що це найбільший витік в історії iPhone.

У четвер, 8 лютого, Apple підтвердила справжність викраденого коду завантажувача iBoot. У компанії заявили, що цей виток не представляє небезпеки для користувачів. Незважаючи на це, адвокати, які діють від імені Apple, все одно зажадали видалити вихідні з GitHub. Вони вказують, що опубліковані матеріали є власністю компанії і на них поширюється закон про захист авторських прав.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple обирає гроші: Google приносить компанії щорічно 20 мільярдів доларів

    Apple почала виступати в суді з приводу антимонопольної справи Міністерства юстиції США проти Google, прагнучи…

    27.12.2024

    Чому iPad перевершують Android-планшети: 5 ключових причин від експертів

    Планшети iPad давно стали символом якості, продуктивності та зручності, залишаючи позаду багато конкурентів на базі…

    27.12.2024

    Meta планує заповнити свої соцмережі ШІ-користувачами

    У найближчі два роки компанія має намір наповнити Instagram і Facebook згенерованими ШІ персонажами. У…

    27.12.2024

    Найочікуваніші смартфони: ТОП-5 моделей, які представлять у 2025 році

    Коли один рік змінюється на інший, завжди хочеться трохи оглянутися назад і помріяти про те,…

    27.12.2024

    Бездротова зарядка Qi 2 для Galaxy S25 може стати платною опцією

    Скарбничку інсайдів про смартфони серії Samsung Galaxy S25 поповнив цікавий звіт. З чуток, новинки підтримуватимуть…

    27.12.2024

    Xiaomi працює над створенням власного суперкомп’ютера

    Китайська компанія активно застосовує технології штучного інтелекту у своїх продуктах, але в перспективі їх буде…

    27.12.2024