Названо 5 недоліків iPhone які давно вирішені в Android

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 6 хв.

Нещодавно я писав про свій несподіваний досвід переходу на iPhone 13 Pro після iPhone 11.

Головний висновок у тому, що OLED-екран із частотою 120 Гц і телефото камера роблять усю різницю, а новий виріз Face ID почав ще сильніше впадати у вічі.

Реклама

І тоді я задумався, а які функції зроблять так, щоб я відчув iPhone по-справжньому новим пристроєм. Все очевидно, бо за буквально три хвилини я накидав п’ять пунктів.

Нижче наводжу приклади з використання на смартфонах з Android і те, як їх могла б інтегрувати Apple у свої смартфони.

1. Split View для роботи у двох додатках одночасно

Коли Apple використовує термін ” багатозадачність ” по відношенню до iPhone, вона показує скріншоти з Перемикачем додатків та відео поверх програм у режимі Картинка у картинці.

Але чесним прикладом це назвати.

Скидання двох вікон по нижній смузі не замінить їх одночасного відображення.

А відео, що ширяє над контентом, заважає ним користуватися. Набагато комфортніше зафіксувати його зверху. Так решті площі нічого не заважатиме, і щоб скористатися нею не доведеться перекидати картинку в картинці з кута в кут.

Офіційного пояснення, чому iPhone немає поділу екрана, Apple не давала.

Але справа не у відсутності потужності. Режим Split View підтримує навіть iPad mini 4 із процесором Apple A8 аж із 2014 року, на якому працювали iPhone 6 та iPhone 6 Plus.

Для контексту, функція з’явилася в бета версії ще на Android 6 (2015) і стала повноцінною частиною смартфонів на Android 7 роком пізніше.

Тобто минуло вже 6 років, екрани виросли майже вдвічі і стали довшими під зручне використання двох додатків відразу, а жодних передумов на появу можливості так і немає .

2. Стилус для iPhone

У 2015 році я хотів купити Galaxy Note 5. Ось зізнався.

Можливість малювати у цифровому вигляді цікавила давно, бо не треба переживати через погані штрихи, які неможливо скасувати або трансформувати за секунду.

Це як із фотографією: простіше тренуватися і видавати результат при обробці цифрового файлу, ніж робити механічну ретуш у червоній кімнаті на знімку.

Вже неодноразово відчував необхідність скористатися стілусом, а не пальцем, щоб зробити замальовку з планом, ідеєю для великої фотографії для статті, створити якусь схему.

У тих же нотатках на iOS відмінний софт, в якому приємно малювати, особливо з екраном 120 Гц. І тому я відчуваю величезне упущення, що не можу скористатися яскравим, контрастним, гладким і великим 6,1-дюймовим екраном повною мірою.

У світі Android можливість для смартфонів трапляється, але рідко. Лідером давно стала Samsung із серіями S, Flip та Note, ще є Moto G Stylus та Microsoft Duo 2. І вони хоча б існують.

А ось Apple, швидше за все, не хоче змащувати фокус із iPad, кожна модель якого за останні два роки підтримує Apple Pencil. Тому поки що мало віри в тому, що підтримка Стілуса з’явиться.

3. Екран без чубчика

Я серед перших доводив, що чубчик в iPhone X буде найкращим рішенням з можливих і не заважатиме перегляду контенту. Лояльність до нового дизайну у 2017 році зашкалювала.

У 2021 на цей виріз просто неможливо дивитися. Через новий дизайн здається, що він стирчить сильніше не на 1 міліметр, а на сантиметр. У повноекранному режимі він забирає всю увагу і не дає насолоджуватися відео, фільмом, грою.

І це при тому, що насправді сенсори Face ID знаходяться набагато далі від країв «острівка», так що його, за моїми дилетантськими припущеннями, можна було сміливо зробити ще на 20% менше.

Кожен смартфон на Android починаючи з середнього рівня виходить або з маленьким вирізом фронтальної камери, або з модулем, що висувається. Через це там стоїть небезпечне розблокування по обличчю.

Apple робить перші кроки у бік “засування” сенсорів під дисплей. Наприклад, у всіх iPhone 13 датчик кольору для роботи True Tone вже знаходиться під пікселізованою частиною екрана.

Майже ніхто не ставить камеру під екран, тому що це викликає страшні спотворення на зображенні. Але в сенсорах Face ID це не так важливо, тому що результат їхньої роботи невидимий. Головне адаптувати алгоритми розпізнавання особи під такі аберації.

Сподіватимемося, що Apple впорається з проблемою найближчим часом. Чекаємо на точку, виріз, відсутність величезного острова в iPhone 14, хоча б Pro.

4. Наближення камери в 5 разів і більше мегапікселів

Цього року Apple вперше додала триразове оптичне збільшення в iPhone, але з 4-х, 5-х і 10-х він все ще незрівнянно. Більш того, модуль темний, деталізація у нього гірша від основного. У порівнянні з Pixel 6 Pro він також програє.

Ймовірно, в компанії намагаються не створювати чотириокого фотомонстра, тому що наближення втричі практичніше.

А ось чіткість знімків починає морально старіти.

Apple вперто ставить у свої камери матриці з роздільною здатністю 12 МП, тому що так зображення виходять світліше, ніж зроблені на 108 МП.

Порівняння деталізації знімків із Samsung Galaxy Note 20 Ultra проти iPhone 12 Pro Max

Щоб компенсувати легке зниження експозиції знімка, сучасні модулі стали досить великими, технологія пікселів краще зберігає світло, у лінзи тепер ширша діафрагма, а алгоритми порозумнішали.

Не обов’язково впроваджувати усі 108 МП, як у Samsung. Такий підхід дав би потужне зростання деталізації при яскравому сонці, але майже завжди створював більше шуму і робив темніші знімки.

Достатньо збільшити кількість пікселів у 4 рази – до 48 МП, щоб деталізація стала помітно вищою і не вдарила сильно за іншими параметрами. Оскільки таке потрібне професіоналам, встановити камери в моделях Pro буде доречно.

Збільшена площа зображення допоможе редагувати знімки та прибере некрасиві контрастні лінії на стику предметів, які зараз малює неконтрольований режим Deep Fusion.

5. Можливість перетворити iPhone на настільну систему

Якщо ви вважаєте, що це марна річ, то не були студентом за останні 10 років. У мене трапилася нескінченна ситуація, коли є презентація на смартфоні і є вільний проектор, а показати вміст не виходить.

Були й моменти, коли просто в гостях хочеться показати фотографії, але ні нам обов’язково потрібен AirPlay 2.

Samsung має DeX. У цьому режимі запускаються сервіси Microsoft, Adobe, Google, Twitch, Spotify та багато інших.

Враховуючи, що зараз усі пристрої Apple працюють на одній архітектурі, оптимізувати ті, що існують, має бути ще простіше.

Є дві причини, через які цього може не статися.

По-перше, у компанії відчувається зацикленість на гладкому досвіді роботи, особливо на iPhone, тому нам не дозволяють навантажити його так сильно, щоб технічну обмеженість можна буде побачити. Багатовіконність швидко розряджає смартфон, а 6 відкритих програм відкриють страшну таємницю того, що навіть найсучасніший iPhone 13 Pro на A15 Bionic не можна порівняти з настільними системами.

По-друге, якщо навчити iPhone перетворюватися на повноцінний комп’ютер, це може відкусити продаж базових MacBook Air.

Оскільки за останні 10 років Apple серйозно нарощує портфоліо своїх продуктів і не планує витісняти один одним, функціональність взагалі навряд чи побачимо колись.

Не все зі списку доживе до релізу

Не факт, що всі п’ять бажань здійсняться. Є можливість, що хоча б одне з них з’явиться навіть в iPhone 14.

З найближчого, швидше за все, отримаємо екран без вирізу, судячи з чуток. Там же пройшла інформація, що iPhone 14 Pro отримає довгоочікувані 48 МП.

Якнайшвидше потрібно додати Split View. Цілком можливо, що видалення виступу Face ID з екрана стане ключем до реалізації цієї мультизадачності.

Інші два пункти, на мою думку, наближаються до області фантастики для світу Apple. Якщо її майбутні AR/VR-окуляри вистрілять, то і необхідність перетворювати смартфон на щось більше відпаде.

Але це поки що припущення і припущення, а iPhone є у мільярда людей. І йому ще є куди зростати.

Як вважаєте, чого ще не вистачає у цьому списку? Діліться у коментарях!

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ